Strona główna Na sygnale Kryminalne Okradał komórki i był bezkarny. Do czasu

Okradał komórki i był bezkarny. Do czasu

0
fot. policja
Pabianiccy policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za włamania do komórek w piwnicach bloków. Złodziejowi grozi nawet dziesięć lat więzienia. 

Grasował głównie na osiedlach Bugaj i Piaski. Łupem przestępcy padały rzeczy, które miały jakąkolwiek wartość, m.in. rowery, zabawki, sprzęt elektryczny i muzyczny, alkohol oraz odzież. 33-latek zarabiał na ich sprzedaży przypadkowym osobom lub w lombardach. Wszystkiego nie zdążył „upłynnić” – część skradzionego mienia została znaleziona w jego domu.

– Wydział kryminalny już od pewnego czasu zajmował się tą sprawą. W miniony poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który miał z nią związek – informuje nadkomisarz Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji. – Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie pabianiczaninowi zarzutów.

Na razie usłyszał pięć – dokonania czterech włamań i usiłowania włamania. To jednak nie koniec sprawy. Policjanci ustalają, czy 33-latek nie dopuścił się innych, podobnych przestępstw na terenie miasta i nie wykluczają, że pojawią się kolejne zarzuty.

REKLAMA

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o