Strona główna Na sygnale Pożary Ogień w mieszkaniu przy Żytniej

Ogień w mieszkaniu przy Żytniej

7
Strażacy OSP w akcji podczas pożaru mieszkania przy Żytniej

Strażacy gasili pożar w jednym z mieszkań na Bugaju przy Gimnazjum nr 3. Płonęła pralka automatyczna.

Do zdarzenia doszło chwilę przed godz. 13.00. W jednym z mieszkań na drugim piętrze, w łazience wybuchł pożar. Źródłem ognia okazała się pralka. Zadymienie było tak ogromne, że kłęby czarnego dymu wydobywały się oknami mieszkania. Strażacy udzielili lokatorce mieszkania wsparcia psychicznego i bezpiecznie wyprowadzili z bloku.

Na ul. Żytnią zadysponowano wóz z drabiną, jednak sytuacja pożarowa została opanowana, zanim ją rozstawiono. W akcji uczestniczyli strażacy ochotnicy. Chwilę przed wybuchem pożaru zawodowcy z PSP Pabianice pojechali do wypadku na S14 (WIĘCEJ O WYPADKU).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szczęście w nieszczęściu, że było to ok. 13. W godzinach wieczornych żaden duży wóz nie wjechałby, bo po powrocie z pracy parking zastawiony. A „radny” Szczesio będąc dumnym z postawionych słupków nie pomyślał (jak i ich wykonawca), że zamyka praktycznie jedyną alarmową drogę dojazdową (od strony gimnazjum właśnie – wjazd i pod klatki i z drugiej strony na trawnik). W ubiegłym miesiącu w tej samej klatce (nomen omen, tej samej w której mieszka walczący o słupki Szczesio) na 4. piętrze kobieta zatrzasnęła się na balkonie. Strażacy podjechali tylko pod słupy przy gimnazjum i jedyne, co mogli zrobić, to podejść piechotą… Czytaj więcej »

przykład samochód z drabiną z PSP nie mógł złamać się żeby wjechać bliżej bloku z powodu źle zaparkowanych samochód 😉 zresztą samochody gaśnicze z OSP też miały duży problem

Fakt drabina z PSP nie mogła wjechać przez źle ustawiony samochód 🙂 Zresztą wyjazd nawet mniejszym samochodem był mocno utrudniony

do A- gdyby coś się bardzo groźnego działa, to wozy strażackie kładą takie słupki jak zapałki. poza tym mocna szlifierka kątowa w ręku strażaka….

do usunięcia słupków potrzeba czasu którego jest bardzo mało w przypadku np rozwiniętego pożaru 🙂

chyba nie widziałeś tych słupków? powinny chyb aspełniać jakieś normy – tzn specjalne słupki które się rwą, łamią itp. a nie stalowe rury fi100 o grubpści ścianek 4mm!

„miło” było popatrzeć jak straż kłóci się z kierowcami jadącymi żytnią i gryzla o to kto ma pierwszeństwo i kto komu zastawia drogę. Bo przecież pan musi przejechac i go jakaś akcja ratownicza.
PS. a straż to chyba też powinna w takim przypadku kierować ruchem?