Strona główna Aktualności Komunikacja Oficjalny przejazd tramwaju 41 za nami – (ROZKŁAD JAZDY)

Oficjalny przejazd tramwaju 41 za nami – (ROZKŁAD JAZDY)

54

Łódzkie MPK jest gotowe do uruchomienia linii tramwajowej po 3 latach przerwy. W piątek o godz. 9.00 zorganizowano oficjalny przejazd dla urzędników i mediów. Pierwszy kurs dla pasażerów zrealizowany zostanie 1 lipca 2023 roku o godz. 3.49 z placu Niepodległości. 

Na przystanku przy IKEA na pierwszym przejeździe z pasażerami pojawili się prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz wraz z zastępcami, wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik i  wójt Ksawerowa Adam Topolski. Było też sporo radnych miejskich oraz przedstawiciele zarządu powiatu pabianickiego.

– Tramwaj 41 wrócił na trasę i ponownie połączy Pabianice z Łodzią. Modernizacja linii była największą inwestycją prowadzoną dotąd  w naszym mieście. Wiązała się z przebudową centrum i wpłynęła na zmianę wyglądu głównej ulicy – mówi prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz. – Dzięki remontowi utrzymaliśmy funkcjonowanie linii tramwajowej, której groziła likwidacja ze względu na stan techniczny. Tramwajem dojedziemy teraz do Łodzi wygodniej i szybciej, bo bez stania w korkach. Było i z pewnością będzie to połączenie najchętniej wybierane przez naszych mieszkańców.

Inwestycja była zrealizowana pod nazwą „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów”. Kosztowała 186,7 mln zł, pozyskane dofinansowanie wynosiło blisko 100 mln zł (87,9 mln zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego i 11,8 mln zł ze środków budżetu państwa). Objęła m.in. kompleksową przebudowę całego układu torowego, słupów trakcyjnych z siecią i podstacjami, oraz przebudowę przystanków i pętli tramwajowej przy ul. Wiejskiej. Nowością jest wspólny pas autobusowo-tramwajowy w ul. Zamkowej, Stary Rynek i części ul. Warszawskiej. Zintegrowane przystanki zyskały podwyższone perony, które ułatwiają wsiadanie, i tablice informacji pasażerskiej. Układ komunikacyjny i system sterowania ruchem wprowadziły priorytet   dla transportu zbiorowego. Wzdłuż głównej ulicy powstała wydzielona droga dla rowerów.

Czas przejazdu w godzinach szczytu w dni powszednie skróci się o 6 minut i będzie wynosił 43 minuty. Według wakacyjnego rozkładu jazdy od poniedziałku to piątku realizowanych będzie 47 kursów. 27 z nich obsługiwanych będzie przez Konstale 805Na, a 20 przez PESY 122N. W soboty zaplanowano 37 kursów (19 dla Konstali i 18 dla PESY), natomiast w niedzielę będzie 35 kursów (19 dla Konstali i 16 dla PESY).

Zakończenie remontu było kilkukrotnie przekładane przez wykonawcę, który występował o przedłużenie terminów ze względu na komplikacje m.in. w dokumentacji infrastruktury podziemnej czy przeciągające się prace archeologiczne na ul. Zamkowej.

Poniżej publikujemy rozkład jazdy.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułPowiew nowoczesności na ul. Zamkowej
Następny artykuł258 dni opóźnienia. Jaka będzie kara dla wykonawcy?
Subskrybuj
Powiadom o
54 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W pierwszym tygodniu przewiduję falę kolizji, zwłaszcza na ul. Łaskiej bo ludzie się odzwyczaili, że trzeba się rozglądać czy tramwaj nie jedzie. BTW remont kosztował 186 mln a czas przejazdu skrócił się o 6 min co daje 31 mln za minutę ale wiadomo „czas to pieniądz”

są tacy którzy przez „te 6min wcześniej w domu” mogą np. przyłapać małżonkę… 😮

Albo małżonka :>

Albo falę opożnien, spowodowane pozostawionymi autami na torowisku, przez baby, które poszły do żabki :-/

Rafciowi, pabianickiemu miszczowi kierownicy- szowiniście żal, że remont uniemożliwił mu zapitalanie środkiem torowiska.

E tam taki rafałpab będzie zasuwał bus pasem żeby zaliczyć pierwszego dzwona. Chłopy jełopy.

No, ostatnio widziałam auto z DPD jak pocięło na skrzyżowaniu z Narutowicza buspasem i jeszcze przejechało na czerwonym. Zgroza.

Wszystko się nagrywa, jakby co.

No i mamy 3 dzień i zero kolizji stłuczek, a miały być co chwila według kolegi po kilka dziennie 😛

W złej minucie to napisałeś bo już 03.07.2023 kolizja w Ksawerowie

Kurcze a ja liczyłam na triumfalny przejazd prezia na otwartej platformie że stosownym tronem ciągniętą przez ręczną drezynę obsadzoną vicepreziami. 🙃

Last edited 2 miesięcy temu by Kryśka

Wójt Adam to prawdziwy gospodarz! Nawet słupy i wiaty w ślicznym kolorze!
Tutaj tramwaj mógł już jeźdźić w grudniu!

Pustelnik-kiedy zajezdnię zrobicie?
Mackiewicz-zrób Ordnung z ddr i miejscami parkingowymi.

Przesyłam buziaczki💋

Prosimy o same nowe tramwaje i brak kanarów 💟

Te Konstale 805Na zastąpić Pesą i będzie pięknie.

No to się trzeba napić ! 😉

Jeszcze brakowało szampana i balonów🤣🤣🤣🤣🤣

Uuuurrraaaaaaaaaaa…. 🙂

Jeszcze Pabianice nie zginęły, póki tramwaj jeździ!

Jakie tam bilety trzeba skasować? Na Małym Skręcie trzeba inny niż w Pabianicach?

Brawo i Gratulacje!!! Teraz Zamkowa to jedna z najpiękniejszych ulic w Polsce!!!

Chyba jak wyburzysz 3/4 budynków

odstaw mefedron

Jeszcze musicie poinformować lepiej ludzi ze ruch na ulicach jedno kierunkowych został przywrócony. A nie jak pani wyjedza z narutowicza pod prąd. I kolejny as pod apteka na starówce .

A to co jeżdżą i na znaki drogowe nie patrzą to nie trzeba informować tylko prawo jazdy zabierać bo tacy kierowcy są równie niebezpieczni jak Ci co wsiadają za kółko pod wpływem alkoholu

A co tam robi Macierewicz ?🤣🤣🤣

Szpieguje

tramwaj tramwaj wszyscy pieja a kiedy będzie połaczenie z Bugaju do Portu Łodź przez Duży Skret ,mieszkańcy tego rejonu zostali pozostawieni sami sobie autobus Z 41 wycofany jak się przemieścić do Dużego Skrętu w kierunku Łodzi zostaje pięta palec władze Pabianic sa głuche może w końcu pochyla się nad ta sprawa aby aby kursowal z Bugaju autobus dla mieszkańcw Bugaju jest to naprawdę wielka uciażliwość aby jechac autobusem do SDHu i póżniej oczekiwać na tramwaj a czas przejazdu do Łodzi (18 km) wyniesie 1,5 godz no koszmar

co z autobusem Z 41

Żenada! Ten tramwaj powinien być puszczony bez żadnej pompy biorąc pod uwagę takie opóźnienie. Wstyd!

Czy pasażerowie skasowali bilety? Miasto straciło…

zerwca 2023 18:11

tramwaj tramwaj wszyscy pieja a kiedy będzie połaczenie z Bugaju do Portu Łodź przez Duży Skret ,mieszkańcy tego rejonu zostali pozostawieni sami sobie autobus Z 41 wycofany jak się przemieścić do Dużego Skrętu w kierunku Łodzi zostaje pięta palec władze Pabianic sa głuche może w końcu pochyla się nad ta sprawa aby aby kursowal z Bugaju autobus dla mieszkańcw Bugaju jest to naprawdę wielka uciażliwość aby jechac autobusem do SDHu i póżniej oczekiwać na tramwaj a czas przejazdu do Łodzi (18 km) wyniesie 1,5 godz no koszmar

A kiedy będzie z Piasków? Jana Pawła, Cicha, Trębacka? Kiedy z Zatorza? A kiedy z ulicy PCK i przyległych?

Nie było i nie będzie. Możecie utworzyć własne trasy i pobierać opłaty

To było pytanie retoryczne…

Przecież ma być jakaś linia nowa, która w kilka minut dowiezie do tramwaju i przesiadka ma wynosić góra 4-5 minut. Więc nie będzie półtorej godziny, a czas podobny do Z41, które nonstop w szczycie stało w korkach na Kilińskiego i Grota-Roweckiego.

ale trzeba wtedy dwa bilety kupować jaki koszt przejazdu

A przed remontem było inaczej?

Gdyby był trolejbus to inwestycja kosztowałaby 10x mniej, zabraknie prądu, kolizja, wypadek – zwija pantograf i jedzie dalej, mniej łomotu w mieście

Za 10 razy mniej, to żadna firma nawet kawałka asfaltu do Rydzyn nie chce położyć. Musisz delikatnie zmniejszyć dawkę leków.

On musi zmienić leki.

A może wstawić rozkład który będzie na każdym przystanku a nie tylko z początku trasy i jej końca oglądalność będzie ogromna. Przykład duży skręt i rozkład .Proste?

Rozkład jest od wczoraj na stronie MPK z każdego przystanku.

Do usunięcia.

Last edited 2 miesięcy temu by Romuald

Zakończenie remontu było przekładane… Jak dla mnie się jeszcze nie skończył, cała masa pierdół do zrobienia, ale wszyscy zachwyceni bo tramwaj… Kiedy odbiór prac?

Na bank się zepsuje w pierwszym tygodniu

Sukces, nareszcie mamy trabambaj, jak 120 lat temu. Wiwat włodarze tego miasta! Gorzej będzie, gdy się rozkraczy i zatrzyma cała linię, to cudo techniki.

W jaki sposób jest w stanie zablokować linię, żeby nie dało się puścić na zastępstwo autobusu?

I kto na zdjęciu??? Ten, który s….. ył dorobek życia wielu prowadzącym działalność gospodarczą – Lancelot, lansujący się na zdjęciach

Które to, tych wiele dorobków życia? Możesz wskazać? Konkretnie? Bo wygląda mi na to, że zwyczajnie trolujesz.

JA pie****ę jaki PR z tramwajem w tle ^^ Żenada!

Last edited 2 miesięcy temu by KotPrezesa

Grzesio to powinien popracować nad uśmiechem, bo na głównym zdjęciu wyglądą na osobę, która nie jest zdrowa

a Ty co, dohtur żiwago?

Miś na miarę naszych możliwości brawo Prezydent

Panie prezydencie. W związku z przedłużającym się remontem mam 3 pytania.
1. Jakie kary poniesie wykonawca?
2. Ilu przedsiębiorców musiało zamknąć swoje biznesy wzdłuż remontowanego odcinka?
3. Jak Pan pomógł lub zadośćuczynił tym przedsiębiorcom i pracownikom?

A może, ilu też musiało zamknąć swoje biznesy gdzie indziej, bez żadnego związku z remontem torowiska? Żeby było obiektywnie? A także, ilu nowych się otworzyło?