Strona główna Aktualności Z miasta Od cukiernika do kierownika, czyli jak były radny dostał posadę w szpitalu

Od cukiernika do kierownika, czyli jak były radny dostał posadę w szpitalu

26
Robert Dudkiewicz

Najpierw był cukiernikiem, później dietetykiem w domu dziecka, następnie pracownikiem łódzkiego szpitala im. Kopernika, a teraz pokieruje działem marketingu i administracji w Pabianickim Centrum Medycznym. Tak rozwija się kariera zawodowa 55-letniego Roberta Dudkiewicza, byłego radnego rady miejskiej.

Stanowisko obejmie po Adamie Marczaku, który został niedawno dyrektorem ds. administracyjno – technicznych szpitala i dzięki… Adamowi Marczakowi.

– To ja wyszedłem z propozycją, by moje stanowisko zajął Robert Dudkiewicz. Ma skończone kierunkowe studia i wierzę, że jego wiedza i umiejętności w tym zakresie są na wysokim poziomie – stwierdza były już kierownik działu.

Robert Dudkiewicz przez dwie minione kadencje był radnym. W wyborach samorządowych jesienią 2014 roku zdobył mandat, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. Kilka miesięcy później zrobiło się o nim głośno po tym, jak zmienił partyjne barwy i przeszedł z PiS do Platformy Obywatelskiej (we wrześniu 2015 roku dostał pracę jako dietetyk w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej nr 5 przy ul. Sejmowej w Pabianicach, podległej staroście Krzysztofowi Haburze, również z PO).

Jak to się stało, że zaczynając jako cukiernik będzie pełnił funkcję kierowniczą? Z wyjaśnień Adama Marczaka wynika, że jednym z atutów Dudkiewicza, oprócz wykształcenia, jest praca w „Koperniku”, gdzie od połowy 2017 roku Robert Dudkiewicz był zatrudniony w dziale administracyjno – gospodarczym.

– Zajmował się tam między innymi umowami najmu. Wprawdzie nie tak bardzo często, ale kontaktowaliśmy się ze sobą – przyznaje Adam Marczak.

Robert Dudkiewicz od lipca ubiegłego roku jest magistrem – skończył zdrowie publiczne i zarządzanie w ochronie zdrowia, z wynikiem bardzo dobrym, w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi (w 2016 roku „obronił” licencjat). Pracę w pabianickim szpitalu zacznie 1 marca. Szefostwo PCM podpisało z nim umowę próbną – na trzy miesiące.

Jakie dostanie wynagrodzenie? To jest tajemnicą. Wiadomo jednak, że zarobki kierowników w tej spółce, co wynika z jej regulaminu, wynoszą od 5 do 10 tysięcy złotych (brutto).

Nowego kierownika działu administracji i marketingu będzie nadzorował Adam Marczak.

– Nie jest łatwo znaleźć osobę, która by spełniała wszystkie wymagania. Cały czas szukamy m.in. kierownika działu technicznego. Co do pana Dudkiewicza, myślę, że nam się przyda. Przedłużenie umowy będzie zależało od wyników i oceny jego pracy – dodaje Adam Marczak.

Robert Dudkiewicz w rozmowie z EPAinfo podkreślił, że nie podjął jeszcze pracy w PCM, dlatego nie chciałby mówić o konkretach.

– Mam pewne pomysły, ale jest za wcześnie, aby je zdradzać. Czy są słuszne, okaże się po analizie tego, co działo się na płaszczyźnie marketingu – stwierdził krótko.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W tym kraju nic sie nie zmienia…

Zmienia się ale na gorsze.

Żenua. Czy naprawdę są potrzebne dwie osoby od marketingu? Panie Prezydencie wstyd.

„Konkretne działania, widoczne rezultaty” – hasło Mackiewicza z kampanii wcielone w czyn. Stołek dla specjalisty.

Ale tak szczerze ma przynajmniej kwalifikacje , jest po studiach kierunkowych, nie był bez pracy bo go wzięli z Kopernika, wcześniej pracował w cukierni to ujma? Prace ciężką zna lepiej niż niejeden z nas, myśle ze ma i tak lepsze kwalifikacje w tym kierunku niż Krzysiek w PGE

Skoro był wolny etat dlaczego nie ogłoszono konkursy na stanowisko.

Wierzysz w świetego Mikołaja ? Zapytaj czy w PGE był konkurs na wolne stanowisko jak zatrudniali Ciebiadę, albo czy był konkurs gdy w Urzędzie Marszałkowskim zatrudniano Stanka po rezygnacji z dyrektora sp16, czy był konkurs w ARMiR na Kosmalę, konkursy są na wolne stanowiska gdy nie ma nikogo chętnego z ekipy, tu chodzi o lojalność…

Mnie to akurat …, ale podobno nie na wszystko jest konkurs w tym kraju za obecnych rządów umiłowanej ylyty sprawującej władzę w RP !
A tak konkretnie : był konkurs na dyra chyba po Stanku. Wojewoda wywalił i fucha z nominacji w ramach PMP…

Aha, Społeczna Akademia Nauk mówi sama za siebie. Powinien być zakaz zatrudniania na wyższych stanowiskach po takich uczelniach.

Dowiedz się zatem w jakiej szkole Pan Krzysiek C robił maturę i gdzie studiuje ;0))))

Ręka rękę myje a na pisiorów mowicie

Zaraz zaraz, czy Pan Marczak nie został dyrektorem z powodu reorganizacji stanowisk administracyjnych w PCM z dniem 1 lutego?

To dopiero ROZDAWNICTWO. Kierownik marketingu i administracji + dyrektor ds. administracyjno – technicznych. Masło maślane, mydło mydlane, g….o g…niane.

No, własnie… to mi przypomina Jarkacza… szeregowy poseł i ” naczelnik ” państwa…

Dać chłopakowi szansę. Tylko czy redakcja będzie miała czas i chęci zapytać o konkretne działania po powiedzmy 3miesiacach?

Marczak jest widzę niezatapialny, stary układ trzyma się mocno ………………….

Trzeb było skrzyknąć wiarę na PiS w wyborach, nie miałbyś tego rodzaju
” problema „… ot, szczęśliwy człek z ciebie…

Mafia pabianicka wciąż aktywna, a wy ludzie znów na nich zagłosowaliście! Gdzie wy macie rozum?????????????

Wszyscy po studiach kierunkowych. Tupet i dziadostwo. Mackiewicz strzeż się. Wróg jest blisko. Marczak nie śpi.

hehe…. pisowski model kariery…. było już od aptekarza do vice ministra, teraz od cukiernika do kierownika ….. i zobaczymy co dalej

Nie pisowski, matole, tylko kolo jest od koterii z KC PO + BSR, czyli pabianickiej mafii cd.

Ty czytaj ” mki „, pomyśl i dopiero pisz !
I dlaczego zaraz obrażasz Gościa bez żadnego istotnego powodu, prawdę napisał.
A mafię, to mamy teraz w ” stolycy ” przy Nowo…

nie nauczono czytać ze zrozumieniem?…. kozak w necie , nie nauczono kultury?, podaj namiary na siebie , podjadę i powiesz mi ” matole ” prosto w twarz

Zastanowiłeś się przez chwile ze IP twojego kompa tabletu lub telefonu jest łatwe do ustalenia jeśli by ktoś Twoje pomówienia zgłosił do prokuratury? A jesli masz dowody ze BSR i PO to mafia czyli zorganizowana grupa przestępcza czemu nie złożysz doniesienia, a propozycje zaniechanie jak tak wiedzę masz tez jest karalne

Zapomniałeś : od elektryka do prezydenta, no ale wtedy nie było PiS, tylko pierwsze demokratyczne wybory w tym kraju…

Gościu wstawiony przez byłą Panią Dyrektor Instytucji budżetowej ale to taka kompetencja że, maila nie potrafi wysłać, no ale cóż rodzina zobowiązuje 😄