Strona główna Sport Koszykówka Obronili podium

Obronili podium

0

Koszykarze PKK przełamali passę meczów bez wygranej pokonując ŁKS Łódź i utrzymali miejsce na podium w ligowej tabeli.

PKK’99 Pabianice – ŁKS Szkoła Gortata 70:54 (26:14, 12:12, 18:20, 14:8)

Pierwsi w hali MOSiR przy Grota-Roweckiego zapunktowali łodzianie, a dokładniej za dwa trafił kapitan 20-letni Michał Glabuś (najstarszy w ekipie gości). Jednym celnym osobistym odpowiedział Bartłomiej Frątczak, a za dwa trafił Kuba Orłowski i w 4. min PKK prowadził 3:2. Szybko ponownie ŁKS na prowadzenie

wyprowadził Jakub Sienkiewicz. W 3. min ŁKS po raz ostatni prowadził (7:9). Między 4. a 7. min pabianiczanie wrzucili wyższy bieg i po 14 punktach z rzędu (m.in. 6 pkt. Roberta Defecińskiego i 4 Orłowskiego) prowadzili 21:9, a cała kwartę wygrali ostatecznie 26:14.

W pierwszych 4. minutach drugiej kwarty PKK znów zanotował serię, tym razem 8 punktów z rzędu i było już 34:14. Druga część tej odsłony należała do łodzian, ale cała kwarta zakończyła się remisem po 12. Po połowie meczu podopieczni trenera Wiesława Wincka prowadzili 38:26.

Po wznowieniu gospodarze znów od początku mocno przycisnęli i dzięki punktom Aleksandra Placka (debiutancki mecz tego 16-letniego juniora), Mateusza Grabowskiego, Frątczaka i Defecińskiego w 26. min podwyższyli prowadzenie do 17 oczek (50:33). Minutę później dwoma „trójkami” z rzędu popisał się najskuteczniejszy tego dnia Defeciński i PKK prowadziło ponad 20 punktami (56:35). W końcówce znów rzucali wychowankowie Gortata i przed ostatnią kwartą zmniejszyli straty do 10 oczek.

Ostatnia odsłona należała jednak do pabianiczan, którzy wygrali ją 14:8 (punkty dla PK: 5 Defeciński, 4 Stępnik, 3 Grabowski, 2 Frątczak), a cały mecz efektownie 70:54, dzięki czemu przełamali passę dwóch meczów z rzędu bez wygranej. Mimo tak wysokiej wygranej rywale znów górowali w „trójkach” (wygrali je 7:5). Nad tym elementem podopieczni Wincka muszą ewidentnie popracować.

PKK: Defeciński 19, Frątczak 13, Grabowski 12, Stępnik i Orłowski 8, Jędrzejewski i Ratajczyk po 4, Placek 2, Szczerkowski, Wojciechowski, Szmidt, Wlazło po 0.

ŁKS; Glabuś 15, Fiuczek 10, Krawiec 8, Sienkiewicz 7, Sabat 6, Witczak, Jarociński po 4, Białecki, Kozłowski, Sierakowski po 0.

Po tym meczu PKK zajmuje 3. miejsce w 5-zespołowej tabeli z 6 punktami na koncie (2 wygrane i 2 porażki). W tabeli z kompletem zwycięstw prowadzi KKS Pro-Basket Kutno.