Strona główna Aktualności Z miasta Świątecznie na Zamkowej

Świątecznie na Zamkowej

1

Pracownicy urzędu miejskiego montują dziś lampki na choince, która stanęła przed ratuszem. W niedzielę o godz. 15.25 rozbłyśnie nowa dekoracja świąteczna głównej ulicy miasta.

W tym roku światełka będą zdobić nasze centrum przez 58 dni, do 2 lutego, czyli do święta Matki Boskiej Gromnicznej. Co ciekawe, sama iluminacja Zamkowej będzie również dłuższa, bo od kościoła św. Mateusza aż do Zielonej Górki. Nowe oświetlenie zawiśnie na 116 latarniach.

– Ozdoby mają po półtora metra wysokości, świecą na biało i żółto – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic. – Do każdej użyto 18,5 m węża świetlnego a moc światła jednego kompletu wynosi 125 W. Zrobione są z energooszczędnych żarówek ledowych.

W niedzielę, 6 grudnia w Pabianicach będziemy mieli Jarmark Świąteczny (WIĘCEJ).

10 grudnia rozstawi się u nas „Miasteczko Świętego Mikołaja”, mobilne wydarzenie przygotowane przez Bank BGŻ BNP Paribas. Stanie na Starym Rynku między godz. 18.00 a 20.00. Będzie można spotkać się z Mikołajem, napić czekolady, poczęstować słodyczami i wziąć udział w karaoke.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szanowny Panie autorze. Utworzył Pan ostatnio artykuł pt.:”BHP. A co to takiego?”. Wszyscy wiedzą czego artykuł dotyczył, zatem nie trzeba przypominać. Pytanie tylko dlaczego tutaj, na tym zdjęciu nie poruszono tematu BHP? Jak widać tutaj też nie obowiązują zasady BHP. Warto się zastanowić z jakiego powodu, w tamtym artykule jest to tak podkreślane a w tym przypadku wręcz omijane.