Strona główna Aktualności Pokazali jak ratować tonącego (ZDJĘCIA)

Pokazali jak ratować tonącego (ZDJĘCIA)

0

Uczniowie gimnazjów dowiedzieli się jak w bezpieczny sposób korzystać z wodnych atrakcji oraz zobaczyli jak ratuje się tonącą osobę.

Pabianicka straż miejska przygotowała pokazy na Lewitynie, w których uczestniczyły również policja, straż pożarna i Ochotniczy Sztab Ratownictwa. Mogliśmy zobaczyć m.in. jak strażacy w profesjonalny sposób ratują tonącą osobę i transportują ją do karetki.

Po wodnym pokazie jeden z ratowników medycznych na manekinach (dziecięcym jak i dorosłym) zaprezentował zabieg resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Chętni uczniowie mogli spróbować samemu wykonać taką reanimację.

Pabianiccy policjanci pokazali młodzieży film mówiący o konsekwencjach nieprzemyślanych skoków do wody oraz tym samym powiedzieli jak w bezpieczny sposób korzystać z kąpielisk. Rozdali także naklejki na który widniał napis: „Nie pływam pod wpływem, po alkoholu mogę nie wypłynąć” oraz odpowiedzieli na pytania uczniów dotyczące kary dla nieletnich po popełnieniu przestępstwa.

Ponadto zebrani na Lewitynie gimnazjaliści mogli dowiedzieć się od strażników miejskich, o niebezpieczeństwach związanych z piciem alkoholu.

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułDwa złota Sztranki
Następny artykułMotocyklista ranny na Myśliwskiej
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments