Strona główna Na sygnale Kierowcy pod kontrolą. Efekt: 34 ukaranych

Kierowcy pod kontrolą. Efekt: 34 ukaranych

6
Posypały się mandaty dla kierowców od funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Ci drudzy jeździli wczoraj nieoznakowanymi radiowozami (co najmniej dwoma BMW) po ulicach Pabianic w ramach ogólnopolskiej akcji „Stop smog”.

Pod lupę były brane m.in. samochody, których emisja spalin budziła wątpliwości. Ale nie tylko, bo policjanci w ogóle przyglądali się zachowaniom zmotoryzowanych użytkowników dróg. W sumie skontrolowano 30 pojazdów i stwierdzono 43 wykroczenia. Większość, bo 34 zakończyły się mandatami, choćby z powodu zbyt mocnego wciśnięcia pedału gazu.

– Nie mieliśmy przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę, niemniej 4 zostały nałożone właśnie za to, że była zbyt duża – informuje podkomisarz Aneta Sobieraj z biura prasowego KWP. – Pozostałe mandaty dotyczyły innych wykroczeń.

Dla 9 kierowców niedostosowanie się do przepisów zakończyło się pouczeniami.

Łódzka policja zatrzymała również jedno prawo jazdy i sześć dowodów rejestracyjnych, z powodu złych stanów technicznych pojazdów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

można? można, szkoda tylko, że to nie Pabianicka Policja i nie codziennie tak robi.

Najgorsze jest to że w przypadku stwierdzenia nadmiernej emisji spalin bądź usterek szkodzących środowisku (np. wycieki) jest bezwzględny zakaz jazdy i trzeba wzywać lawetę. Czyli możesz jechać autem i nieświadomie przekroczyć minimalnie normę, bądź mieć wyciek o którym nie wiesz i masz zakaz jazdy = problem i dodatkowe koszty, co nie pomaga biedniejszym osobą w zmianie auta bo muszą inwestować w stare oraz lawetę. Nie życzę Ci byś miał auto z normą Euro 6 i przekroczył emisję o 2%, wtedy też nie spełniasz normy i masz bezwzględny zakaz jazdy. Powinien być okres przez który można jechać tym samochodem do czasu… Czytaj więcej »

W Pabianicach też mają sporo nieoznakowanych pojazdów. Ale przyjechały BMW i szum się robi

Nie mają wideorejestratorów

I do tego mandaty wyższe i będzie miód…

Należy dodać iż jedna znana policjantka która została zatrzymana po pracy nie została ukarana mandelatem, a jedynie,, pouczeniem”. Swój swego zawsze zrozumie, a obcym dowala mandaty.