Strona główna Na sygnale Kryminalne Cyganki chciały okraść staruszkę

Cyganki chciały okraść staruszkę

1

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 5 osób narodowości romskiej, które chciały okraść 81-letnią pabianiczankę.

5 kwietnia na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Podleśnej starsza pani została zaczepiona przez nieznajomą kobietę.

– Ta poprosiła ją o pomoc w napisaniu wiadomości do rzekomej sąsiadki, której nie zastała w domu. Pokrzywdzona zaprosiła kobietę do swego mieszkania. Po chwili zjawiła się inna kobieta, która zaoferowała do sprzedaży pościel. Stojąc w drzwiach kuchennych zasłaniała prześcieradłem widok na dalszą część mieszkania. W tym czasie kolejna osoba plądrowała pokoje. Dopiero po ich wyjściu 81-latka zorientowała się, że z mieszkania usiłowano ukraść gotówkę – relacjonuje kom. Joanna Szczęsna z pabianickiej policji.

Sprawcy tuż po wyjściu z bloku chcieli uciec zaparkowanym w pobliżu Volkswagenem Passatem, w którym siedziały kolejne dwie kobiety. Cała piątka narodowości romskiej wpadła prosto w ręce funkcjonariuszy z pionu kryminalnego, którzy obserwowali podejrzaną szajkę. Cztery kobiety w wieku 34-45 lat i 42-letni mężczyzna trafili do osobnych cel policyjnego aresztu. Wszyscy usłyszeli zarzut związany z usiłowaniem kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policja ostrzega
Wśród różnego rodzaju przestępców jest grupa takich, których charakteryzuje szczególna przebiegłość i bezczelność – są to oszuści i złodzieje mieszkaniowi. Działają oni przede wszystkim w ciągu dnia i do zrealizowania swojego czynu potrzebują obecności domowników. Wpuszczeni do mieszkania, po uśpieniu czujności ofiary wyłudzają od niej pieniądze albo w momencie nieuwagi dokonują kradzieży rzeczy będących w pobliżu – torebki z przedpokoju, kurtki z portfelem czy kluczyków do samochodu.
Dlatego też w takich sytuacjach konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności i czujności. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do tożsamości osób obcych należy natychmiast skontaktować się z Policją, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.  
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zigeuner won z Pabianic !!!!!