Strona główna Aktualności Z miasta Nowy sklep z dopalaczami i petycja do premiera

Nowy sklep z dopalaczami i petycja do premiera

14

Nowy sklep z dopalaczami otwarty został na Bugaju. Tymczasem przed Urzędem Miejskim pabianiczanie mogli podpisać petycję ws. zakazu produkcji i handlu tymi szkodliwymi środkami.

W akcję zbierania podpisów pod petycją skierowaną bezpośrednio do premiera zaangażował się Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej przy MCPS, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejski Ośrodek Kultury. Pomagali wolontariusze z grupy Agrafka oraz harcerze. Podpisy zbierano dziś od godziny 14.00 do 17.00.

Przykład dały władze miasta i powiatu. Do akcji przyłączył się m.in. Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent oraz Florian Wlaźlak, przewodniczący Rady Powiatu. Już podczas pierwszej godziny udało się zebrać ponad 100 podpisów. Można było odcisnąć dłoń na banerze z napisem „Pabianice razem przeciwko dopalaczom”.

Kolejna akcja zbierania podpisów odbędzie się w niedzielę podczas Pabianickiego Dnia Zdrowia na Orliku przy SP 3 (WIĘCEJ O TYM).

 

– – – –

Prosimy o niewpisywanie w komentarzach adresu nowego sklepu. Komentarze te będą usuwane.

REKLAMA
Poprzedni artykułMożna posiedzieć
Następny artykułOkradał staruszki na cmentarzu
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Prosimy o niewpisywanie w komentarzach adresu nowego sklepu. Komentarze te będą usuwane.”
bezcenne ujrzeć

A ja sądze że powinno się udostępnić nowy adres. Już śpieszę tłumaczyć dlaczego. otóz jestem użytkownikiem dopalaczy (spokojnie! nie popieram! czytajcie dalej!) od jakichś czterech lat i nałogowo od trzech, spożywałem najróżniejsze g*wno w swoim dotychczas krótkim jednak życiu, ale to z czym spotkałem się z tym nowym sklepie spowodowało że po trwającej 4 dni (BEZ SNU! BEZ JEDZENIA) fazie na granicy schizofremii paranoidalnej kompletnie rzuciłem palenie dopalaczy (od wciągania nie byłem uzależniony nigdy, nigdy nie wchodziłem w ciągi stymulantowe, raczej sporadycznie brałem je dla przypomnienia sobie jak to jest na tej „szybkiej” fazie. Co z tego wynika? Jak ktoś… Czytaj więcej »

kopa ma bo po tobie widzę, że trzyma 2 tygodnie

nie sądze żebyśmy się znali .

Mam ochotę to idę i kupuje i co komu do tego ? Nikt nie ma prawa ingerować w to co chce robić dowolny człowiek ja, ty. W demokratycznym państwie nie powinno mieć coś takiego miejsca w ogóle to jest śmieszne i nie poważne że rząd czegokolwiek zakazuje w demokratycznym państwie. Nazwijmy coś takiego po imieniu a mianowicie nazwijmy to robieniem z ludzi debili. Chce kupić sobie dopalacze to idę do sklepu i kupuję i mogę zrobić z tym co chcę (zbierać/używać) a jak się zaćpam to tylko i wyłącznie mój problem z resztą co przekłada się na wyższe dobro bo… Czytaj więcej »

rzecz w tym, że dopalacze są głównie rozrywką gównażerii, która rozumu za dużego nie ma. Co innego gdyby środki takie dostępne były legalnie – sprzedaż wyłącznie osobom dorosłym zmniejszyłaby na pewno ilość wypadków o jakiej się teraz słyszy. Niemniej to gówno, którego nie popieram – znam parę przypadków zrujnowanego życia (w tym jeden zrujnowanego doszczętnie – śmierci). Jednak jestem za legalizacją starych dobrych narkotyków – lekarze przynajmniej są w stanie prawidłowo rozpoznać co kto brał i w odpowiednim czasie uratować, nie wspominając już o wielu latach doświadczeń ludzkości – co pozwala na odpowiednie dawkowanie itp. PS. nie jestem użytkownikiem ani… Czytaj więcej »

Młodzi mają to do siebie że jak chcą to dopną swego 😉 ale takich ludzi jest jednak stosunkowo niewiele. A co do legalizacji i komentarzu do niej to zgadzam się z tobą w 100 %. Ja uważam że wszystko jest dla ludzi i myślę że odpowiednio zrobione i przygotowane do spożycia dopalacze nie powinny wyrządzić krzywdy ( nie mam pojęcia o tym ale w dzisiejszych czasach to wszystko jest możliwe). Jeśli w ogóle chcemy o tym mówić żeby narkotyki były by legalne to trzeba by stworzyć jakieś długo falowe kompanie mające na celu uświadomienie ludziom jak to się robi, ile… Czytaj więcej »

To się w głowie nie mieści
jakie słychać opowieści
bez skrupułów trują ludzi
wypalają młode mózgi

Coraz więcej dopalaczy
biorą młodzi ku rozpaczy
swoich matek sióstr i żon
gdy nastąpi po tym zgon

Nie wiadomo nic o składzie
a znajduje się na ladzie
zachwalają”że da kopa”
a zwyczajna to głupota

A na rynku jeszcze więcej
na pieniądze chciwe ręce
wprowadzają więc do woli
tyle tego w sklepach stoi

Sama trucizna i chemia
szerzy się jak epidemia
pozornie niewinna mieszanka
rychłej śmierci koleżanka

Teraz nagłośniona sprawa
że dopalacz nie zabawa
a życie młode niejedno
odeszło i jak liść zwiędło.

Gdyby zalegalizowali Marihuane to połowa smarkaczy nie chodzila by do sklepów z dopalaczami …..

nie no śmiech mnie ogarnia. prezydent mackiewicz roześmiany, zadowolony, bo podpisuje sie pod petycją aby w mieście w którym rządzi nie było sklepu z dopalaczami, hahahaha. A co pan mackiewicz w tej sprawie zrobił? czy władze w jakikolwiek sposób utrudniły otwarcie tego sklepu? bo podejrzewam że nie!

wszystko jest dla ludzi. A po alkoholu ludzie się nie zabijają?! Wóda to dopiero robi z człowieka szmate!

Wiadomo że ludzie wierzą we wszystko co im się powie bo z reguły nie myślą.
Czy to alkohol czy to jakiekolwiek narkotyki wszystko powinno być legalne bo to jedyny sposób na rozwiązanie wyimaginowanego problemu. Pamiętajmy że do póki państwo nie zajmie się czymś to nie ma żadnego problemu a tak to politycy mają jak zdobywać głosy ciemnoty.

dopalaczy być nie powinno, bo później naćpane dzieciaki latają na golasa po lewitynie… mało tego, wczoraj jeden ze zwolenników tych pseudodragów podszedł do mnie i powiedział, że zaraz ,,odrąbie mi głowę, bo wczoraj już to zrobił sobie i że mnie zabije a potem siebie” na szczęście jego zainteresowanie moją osobą było krótkie, bo zaraz potem wpadł w rozkminę i szybko się zawrócił, co było jeszcze bardziej poje….ne..

chyba wiedzą o nowym salonie dopalaczowym który umieszczony jest na Bugaju obok prywatnego sklepu mięsnego i kosmetycznego,obok dawnej kręgielni,na drzwiach pysk ćpuna roześmiany