Strona główna Aktualności Z miasta Nowy komendant oficjalnie przejął stery w komendzie przy Żeromskiego

Nowy komendant oficjalnie przejął stery w komendzie przy Żeromskiego

2
Młodszy inspektor Tomasz Szwed ma 51 lat i jest łodzianinem. Z rozkazu komendanta wojewódzkiego dziś oficjalnie przejął dowodzenie nad pabianicką jednostką. 

W komendzie powiatowej przy ul. Żeromskiego odbyło się tzw. wprowadzenie nowego szefa pabianickich funkcjonariuszy.

Poprzednich dwóch komendantów nie służyło w Pabianicach dłużej niż 2 lata. Z wypowiedzi starosty pabianickiego wynika, że ma się to zmienić

– Ostatnio mieliśmy do czynienia z częstą zmianą na tym stanowisku, ale po ostatniej rozmowie z panem komendantem wojewódzkim wiem, że współpraca z nowym komendantem powiatowym będzie znacznie dłuższa – powiedział Krzysztof Habura, starosta powiatowy.

Nowy komendant odbierał dziś gratulacje od samorządowców, którzy licznie zjechali do siedziby policji z całego powiatu.

– Tak jak do tej pory zawsze będę godnie reprezentował polską policję. Zawsze będę dbał o bezpieczeństwo na terenie powiatu – powiedział młodszy inspektor Tomasz Szwed odbierając rozkaz.

Nowy komendant w policji służy od 1992 roku . Na początku działał w pionie prewencji, aby później przez kolejne lata awansować w Wydziale Techniki Operacyjnej w KWP w Łodzi, gdzie od 2006 roku był naczelnikiem. Z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Czas wolny najchętniej spędza z rodziną. Lubi aktywną turystykę, jazdę na rowerze, wędkarstwo oraz sporty walki. Ma żonę i dziecko.

 

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No to do roboty Panie komendancie żeby pan starosta nie był zdziwiony za 2 lata.

Gratulacje Panie Komendancie wprowadza Pan dużo spokoju i normalnosci w tej komendzie tego tutaj nam trzeba po panu petrusie. Biedny tylko ten drugi zastepca jaki pech znowu sie nie udalo zostać komendantem. Powodzrnia Komendancie.