Strona główna Aktualności Z miasta Nowy budynek MZK ma być gotowy pod koniec wakacji

Nowy budynek MZK ma być gotowy pod koniec wakacji

0
Na ukończeniu są prace związane z budową nowego budynku technologicznego w zajezdni MZK przy ul. Lutomierskiej w Pabianicach. Prace przy inwestycji powinny zakończyć się do końca wakacji. 

Parterowy obiekt ma powierzchnię około 465 m². Przez ostatni miesiąc kontynuowano przy nim roboty ogólnobudowlane, montowano instalację c.o. i c.t., kontynuowano roboty sanitarne w tym budowę nowej kanalizacji deszczowej wzdłuż budynków zaplecza technicznego MZK, wewnętrzne instalacje elektryczne oraz wykonywano termoizolację dachu i ścian zewnętrznych.


– Wcześniej zainstalowana została już nowa instalacja gazowa, która zastąpiła dotychczasową węglową, położone były zewnętrzne sieci elektryczne, instalacje centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego do budynków oraz instalacje wodociągowe – mówi Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego w Pabianicach. – W obiekcie znajdą się wulkanizatornia, magazyn części i odzieży, pomieszczenia na oleje, kotłownia gazowa, pomieszczenia biurowe działu technicznego oraz część szatniowo-socjalna dla mechaników. Oprócz tego przebudowana będzie infrastruktura towarzysząca.

Wczoraj (we wtorek) ratusz ogłosił przetarg na dostawę sprzętu do nowego budynku. Zamówienie obejmuje m.in. dostawę sprężarek, montażownicy, wyważarki, podnośników, kluczy, urządzenia spawalniczego, wózków narzędziowych i wózka paletowego, a także stołów warsztatowych, regałów i szaf.

Inwestycja (zarówno budowa jak i wyposażenie budynku), jest częścią projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na który miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 3.043.563 zł.

REKLAMA
Poprzedni artykułRusza budowa mostu. Będą utrudnienia dla pieszych
Następny artykułKolejne odkrycia archeologów
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments