Strona główna Styl życia Nowoczesne ogrodzenia metalowe – sposób na trwałe i estetyczne ogrodzenie domu!

Nowoczesne ogrodzenia metalowe – sposób na trwałe i estetyczne ogrodzenie domu!

0

Metal jest surowcem niezwykle uniwersalnym. Wykorzystuje się go w wielu branżach, także przy produkcji ogrodzeń. Z czego powstają nowoczesne płoty, które prezentują się estetycznie i skutecznie chronią posesję. Poznaj zalety ogrodzeń metalowych.

Ogrodzenia metalowe nowoczesne z aluminium

Ogrodzenia metalowe nowoczesne powstają najczęściej z aluminium. Materiał ten jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i nie ulega korozji. Nie odkształca się pod wpływem promieni słonecznych. Pozwala również na pokrycie farbą w dowolnym kolorze. Najczęściej właściciele nieruchomości decydują się na odcienie brązu, szarości i uniwersalną czerń.

Ogrodzenia aluminiowe mają wyraźną przewagę nad płotami z innych surowców. Są bowiem bardzo lekkie, dlatego ułatwiają załadunek, rozładunek i montaż. Obecnie korzysta się z gotowych paneli, które wystarczy przywieźć na teren działki, a następnie złożyć w całość – mówi specjalista z firmy Płotex oferującej nowoczesne ogrodzenia metalowe.

Czarne, nowoczesne ogrodzenie metalowe

Ogrodzenia metalowe panelowe

Płoty metalowe nowoczesne najczęściej przyjmują formę gotowych paneli. To proste konstrukcje, których montaż można przeprowadzić w ciągu kilku godzin. Takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści. Do największych zalet płotów metalowych w formie paneli zalicza się m.in.:

  • łatwość montażu, także na działkach o dużym metrażu,
  • atrakcyjną cenę,
  • możliwość wymiany tylko jednego panelu w razie jego uszkodzenia – w przypadku płotów panelowych nie ma konieczności demontażu całej konstrukcji, gdy jej fragment zostanie zniszczony,
  • łatwość załadunku, rozładunku i przewozu,
  • uniwersalny wygląd – płoty panelowe pasują zarówno do bardzo nowoczesnych nieruchomości, jak i tych tradycyjnych; często montuje się je też na terenach firm.

Nowoczesne ogrodzenia metalowe kute

[obraz_1]

Ogrodzenia metalowe nowoczesne powstają nie tylko z aluminium, lecz także stali. Surowiec ten jest pokrywany powłoką cynku, która zabezpiecza przed działaniem czynników atmosferycznych. Dzięki niej możliwe jest uniknięcie rdzy. Stal nierdzewna jest cięższa niż aluminium, jednak wykazuje większą trwałość na uszkodzenia mechaniczne. Można z niej wykonać nawet bardzo skomplikowane ozdoby, projektowane i przygotowywane ręcznie.

Nowoczesne ogrodzenia metalowe kute zazwyczaj przyjmują proste formy. Niektóre z nich ozdabia się także motywami geometrycznymi, charakterystycznymi dla stylu współczesnego. To konstrukcje, które podkreślają wygląd budynku, ale go nie przysłaniają. Mogą otaczać całą nieruchomość lub występować tylko od frontu, a w dalszych rejonach działki łączyć się z siatką.

Ogrodzenia metalowe nowoczesne z elementami kamiennymi

Ogrodzenia metalowe nowoczesne często wykonuje się z dwóch różnych materiałów. Popularnym połączeniem jest aluminium lub stal i kamień. Surowce te wyglądają bardzo elegancko. Są też niezwykle uniwersalne – pozwalają na zastosowanie w przypadku nieruchomości nowoczesnych i klasycznych. Najczęściej z kamienia wykonuje się podmurówkę i słupki, pomiędzy którymi powstają cienkie, metalowe szczebelki. Materiał ten prezentuje się świetnie także w połączeniu z nieco bardziej ozdobnymi metalowymi elementami, umieszczonymi np. na bramie wjazdowej czy furtce.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments