Strona główna Aktualności Nowe środki ochrony osobistej dla łódzkich medyków

Nowe środki ochrony osobistej dla łódzkich medyków

1

Medycy w województwie łódzkim znajdują się na pierwszym froncie w starciu z pandemią COVID-19. Poza swoimi umiejętnościami pracownicy służby zdrowia potrzebują do skutecznej walki z chorobą odpowiedniego sprzętu. A tego z pewnością im nie zabraknie, zwłaszcza że placówki medyczne regularnie otrzymują kolejne dostawy asortymentu.

Nowy asortyment jest systematycznie dostarczany ośrodkom medycznym w regionie dzięki projektowi, którego celem jest walka z COVID-19. Łódzkie placówki otrzymają zarówno środki ochrony osobistej jak i sprzęt medyczny o wartości przekraczającej 165 milionów złotych. Blisko 140,5 miliona złotych tej kwoty stanowić będzie dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ostatnim czasie do instytucji zdrowotnych w regionie dostarczono blisko 40 tysięcy sztuk kombinezonów ochronnych. Najwięcej – 7 tysięcy kombinezonów z tej puli – otrzymał szpital imienia doktora Władysława Biegańskiego w Łodzi, ponad 6 tysięcy sztuk przygotowano natomiast dla szpitala w Zgierzu. Pozostałe kombinezony – 24 tysiące – rozeszły się po szpitalach i placówkach medycznych w całym województwie.

Wśród innych niedawno zakupionych środków ochrony osobistej znalazło się również 10 milionów rękawic nitrylowych oraz 405 tysięcy masek chirurgicznych. Rękawice i maski póki co czekają jednak na dokładne rozdysponowanie pomiędzy instytucje zdrowotne w województwie.

Dzięki projektowi łódzkie szpitale regularnie otrzymują nie tylko miliony sztuk środków ochrony osobistej, ale także najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Aż 34 karetki o wartości ponad 18 milionów złotych odebrała Województwa Stacja Ratownictwa Medycznego. Wśród innych urządzeń, które trafiają do placówek medycznych w regionie, znajdują się m.in. respiratory, łóżka, czy tomografy komputerowe.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nikogo nie interesują ilościowe przechwałki zadysponowanego sprzętu ochronnego dla medyków tz dla każdego pracownika służby medycznej który ma bezpośredni i pośredni kontakt z chorym zakażonych wirusem . Ważne jest też to aby każdy pracownik z personelu medycznego nie obawiał się upomnienia za nadmierne zuzycie takiego sprzętu w tym rękawiczek i masek jak już bywało.
Teraz musimy kupować taki sprzęt skoro tv publiczna oglaszała że tiry wynosiły z Polski taki sprzęt np na Białoruś i Ukrainę.