Strona główna Aktualności Jach grochem o ścianę Jach grochem o ścianę: trwa zaklinanie rzeczywistości ws. modernizacji linii tramwajowej

Jach grochem o ścianę: trwa zaklinanie rzeczywistości ws. modernizacji linii tramwajowej

41
Obecny termin zakończenia prac przy modernizacji torowiska to, uwaga… 5 grudnia 2021. Oczywiście tylko na papierze, bo prace są daleko w polu.

Jak się właśnie dowiedziałem, cały czas trwa procedowanie zmiany terminu. I tutaj jest najciekawszy fragment tego wpisu. Ten nowy termin to cały czas 5 czerwca 2022 roku.

Nasuwa się pytanie: to papierologia czy zaklinanie rzeczywistości? Mogę się założyć z każdym, że 5 czerwca prace się nie zakończą. Po co więc procedować nierealny termin? Przecież za chwilę trzeba będzie pochylić się nad wnioskiem o jego przesunięcie. Może uda się zakończyć remont torowiska wraz z jednią i chodnikami do końca 2022 roku.

Na ul. Zamkowej od św. Jana w stronę Łaskiej prace zdecydowanie ruszyły, ale nie zapominajmy, że dopiero co rozkopany został fragment ulicy przy Starym Rynku, a nietknięty jest jeszcze teren od od Piłsudskiego do św. Jana.

Wpisujecie prognozowane terminy zakończenia tego remontu w komentarzach tutaj pod tekstem. Dla Czytelnika, który przewidzi faktyczny i ostateczny termin zakończenia modernizacji linii tramwajowej, wymyślę jakąś fajną nagrodę.

Przemysław Jach – redaktor naczelny portalu epainfo.pl

“Jach grochem o ścianę” to cykl publicystyczny i prezentuje subiektywne opinie autora dotyczące życia w Pabianicach i powiecie pabianickim.

REKLAMA
Poprzedni artykułDrogi rowerowe z poślizgiem. Wykonawca wnioskuje o nowe terminy
Następny artykułNowe środki ochrony osobistej dla łódzkich medyków
Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W tych Pabianicach to jest taki burdel, że aż się niedobrze robi wychodząc na ulicę!

Trol, trola trolem pogania. Pod każdym tekstem ten sam wpis.

7 KOMENTARZY

najstarszy 

Ewa

 28 listopada 2021 12:17

W tych Pabianicach to jest taki burdel, że aż się niedobrze robi wychodząc na ulicę!

Nie żadne trole tylko tak uważa prawie połowa mieszkańców. Niestety drugiej połowie żyje się lepiej i niwidzi potrzeby zmian

To siedź w domu he he

Stawiam na wiosnę 2023. Remont prostego odcinka Jutrzkowickiej trwał 2 lata🤣😡🙈

Proszę bardzo: 1 maj 2023.🤑

Last edited 2 lat temu by Aerospace

godzina, podaj godzinę!

5 grudnia 2023

11.12.2022.
Strzelam 😁

Obstawiam 30 września 2023. Proszę o przesłanie nagrody.

A ja poza tematem. Czy ktoś zauważył zniknięcie defiblyratora z budynku przy odrodzenia 11? Komu to przeszkadzało bo wątpię że posłużyło do szczytnego celu ratowania życia.

30 lutego 2022. Na bank.

To się już nigdy nie skończy. Nagrodę za trafny wynik proszę na Priv.

1 kwietnia 2022

30 czerwca 2023r. Wtedy będzie koniec remontu.

Przewiduję koniec prac na grudzien 2024 roku – optymistyczne

30 kwietnia 2023

A co w nagrodę jak ktoś trafi ? Jako pierwszy przejedzie gotowa droga 😉

Przetnie wstęgę 😉

Proszę bardzo. 1 listopada 2023. Pan Prezydent ogłosi o ułatwieniach komunikacyjnych w związku ze Świętem Zmarłych.

1 kwietnia 2023

24 kwietnia 2023

Last edited 2 lat temu by Patryk

30 listopada 2022

1 kwiecień 2023 😎

30.08.2022

A ja nie będę optymistą i myślę że to będzie wrzesień 2023 🙂

Pesymistycznie to widzę więc 23.12.2026😉

Jak to cię skończy w2022 to będzie to jakiś cud. Na razie to torowisko a gdzie reszta?

Miesiąc przed najbliższymi wyborami samorządowymi.

Tutaj mają problem, bo nie są teraz pewni kiedy będą wybory. Prace winny się zakończyć jakiś miesiąc przed, by można było ten kolejny „megasukces” powrzucać na plakaty wyborcze

Oj tam Panie Przemku, więcej wiary! Może zdaży się jakoś cud, nagle wpadnie 200 pracowników i będą pracować na 2 zmiany…
O ile to byłaby kwestia wiary, ale że to kwestia dokumentów i pracy fizycznej, to fakt, czarno to widzę.
Teraz tylko pytanie do władz miasta czy zechcą pomoc przedsiębiorcom z Zamkowej i Warszawskiej.

Mnie się takie rozgrzebane Pabianice bardzo podobają.
To pasuje do obecnego obrazu tego miasta, do tych ludzi, którzy tu mieszkają i do tych, którzy nim zarządzają.
Modernizacja linii tramwajowej to prawdziwy powrót do przeszłości.
Jedyny okres kiedy Pabianice przeżywały rozkwit i kiedy były zadbane to wtedy kiedy rządzili nim Niemcy – miejscowi Polacy się do tego nie nadają co widać, słychać i czuć.

Końcowy termin nie wcześniej niż czerwiec 2023, trzeba trzymać formę w porównaniu do innych inwestycji w województwie. Mimo wszystko jako łodzianin dość często odwiedzający Wasze miasto cieszę się, że inwestycja się zaczęła. Przynajmniej tyle, że jak już rozkopali to raczej skończą.

Czy Komorowski z Kostrzewą też operują w pawianicach?

Myślę, że do jesieni 2022 będą musieli się wyrobić. 30 października 2022

24.06.2023

Chętnie bym wziął udział w tym konkursie ale ludzie tyle nie żyją….

Kocham czytać wypociny lokalnych pismaków, którzy utrzymują się obsmarowywania każdego i na każdy temat, nie mając grosza pojęcia o tym jak wygląda realny obraz prac budowlanych, jakie są zależności na budowach, jakie formalności trzeba załatwiać i jak wygląda rynek dostaw produktów i usług chociażby geodezyjnych. Niestety nie żyjemy w idealnym świecie i albo idziemy do przodu i godzimy się na pewne kompromisy aby wszystko było nowocześniejsze i lepsze albo nie narzekamy że na drogach są dziury i w tramwaju można dostać migotania przedsionków od drgań na zużytym torowisku. Ps. Każdy chciałby zakończyć pracę w terminie i jak najszybciej dostać swoją… Czytaj więcej »

Czyli teraz przywalamy się do Inwestora już nie do wykonawcy? Pabianice bardzo długo zbierały fundusze, może jeśli inwestycja była zapięta szybciej co było nie możliwe przez brak kasy to inaczej by to wyglądało. Rozumiem, że o ewenementach typu ukryty cmentarz też mieli wiedzieć wcześniej ? Inwentaryzacji obszaru ZRID nie było z uwagi na newralgiczny punkt prowadzenia robót. Ale przecież o czym my rozmawiamy jeśli roboty ocenia się po ilości robotników na budowie. Proponuje wysłać CV do Generalnego chociaż wątpię, żeby kogokolwiek z krytykujących przyjęli, ponieważ jeśli ktoś wie jak wygląda budowa nie wypisywał by takich bzdur. Jeśli poda ktokolwiek termin… Czytaj więcej »