Strona główna Aktualności Z miasta Nowe karetki gotowe do pracy. Od poniedziałku zmiany w pogotowiu

Nowe karetki gotowe do pracy. Od poniedziałku zmiany w pogotowiu

10
fot. PCM
Do Pabianic dotarły już cztery nowe karetki Renault Master, w których ratownicy będą wyjeżdżać do zdarzeń. Tym samym dotychczasową działalność kończy firma Falck z siedzibą przy ul. Konopnickiej. 

Z początkiem kwietnia w szpitalu zacznie działać nowa „komórka” – medycyna ratunkowa wraz z zespołem ratowników medycznych. To efekt zmian strukturalnych. Pabianickie Centrum Medyczne wzięło w leasing finansowy cztery nowe karetki firmy Renault.

Trzy z nich, oznaczone literą P, będą wyjeżdżały do wypadków i zachorowań. Miejsce stacjonowania dwóch to szpital (do czasu zakończenia remontu SOR – od strony ul. Jana Pawła II), jedna trafi na stałe do Konstantynowa Łódzkiego, z bazą przy ul. Jana Pawła II 44. W każdej z karetek P znajdzie się dwóch ratowników. W czwartym ambulansie, jedynym oznaczonym literą S – reanimacyjnym – oprócz nich będzie też lekarz.
Karetki zostały zakupione w leasingu finansowym. Pabianickie Centrum Medyczne będzie je spłacało przez pięć lat. Łączna kwota za cztery pojazdy to 2 472 967 złotych.

Obyło się też bez problemów z kadrą, bo PCM „przejął” pracowników, którzy byli zatrudnieni w Falcku.

O możliwych zmianach w pogotowiu pisaliśmy już w lutym ubiegłego roku –https://epainfo.pl/karetki-falcka-moga-nie-wyjechac-na-ulice/

REKLAMA
Poprzedni artykułGwiazda Dni Dobronia wybrana. Piosenkę tego zespołu znają chyba wszyscy
Następny artykułBól głowy nowego prezesa Widzewa
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dobre bo Polskie

Bolek, coś ci się pomyliło, ostatnie polskie w pogotowiu, to były Nysy, jakieś 30 lat temu 😀

Dobrze rozumiem że całe miasto maja obsłużyć trzy ambulanse ?

Źle rozumiesz, całe miasto mają obsłużyć cztery ambulanse!

A moze jeszcze caly powiat?

Z buszu w Net :
ktoś wyliczył, że w Polsce jest 1500 karetek na 38 milionów Polaków. A do tego 1700 rządowych limuzyn.
To, kto, kogo ma w …. !

a co z bazą na Konopnickiej ?

Dopiero weszła ta zmiana A już narzekacie, jak ludzie nie będą wzywać karetek do głupot to napewno system się sprawdzi. Ja uważam to za dobry pomysł zeby każdy szpital miał swoje ratownictwo medyczne.

Oj, nie daj Boże, abyś przeklinała kiedyś, że nie przyjechali na czas. A wszystko zależy od dyspozytora a nie od karetek, jako takich. I karetki w SOR Pabianice, to nie jest żaden kaprys, tylko wymogi NFZ.
Ogólne pytanie : a gdzie lotnisko dla LPR ? To, też był absolut dla szpitali w sieci, a sieć jest do d… miało być lepiej a jest gorzej !