Strona główna Aktualności Z miasta Nowa łazienka pod choinkę. Praca wre!

Nowa łazienka pod choinkę. Praca wre!

8

Zaczął się remont łazienki u pana Włodzimierza, którego historię i apel o pomoc opisaliśmy dokładnie tydzień temu. 

Ciężki los niepełnosprawnego Włodzimierza Twardowskiego z ul. Moniuszki poruszył wielu Czytelników. Wystarczyła niecała doba od publikacji naszego artykułu, by zgłosił się sztab ochotników. Pierwszy telefon z ofertą pomocy zadzwonił już w środę rano.  Przypomnijmy: z powodu bardzo zaawansowanej cukrzycy 65-letni pabianiczanin stracił wzrok, a kilka tygodni temu lekarze amputowali mu lewą nogę. Dlatego mężczyzna nie był w stanie korzystać ze swojej maleńkiej łazienki, która wymagała gruntownego remontu, poszerzenia wejścia i wymiany sanitariatu.

Błyskawicznie znalazły się osoby chętne do pomocy. Odezwały się Związki Zawodowe Pracowników Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Z ich polecenia w poniedziałek do pracy stawili się już hydraulicy. Materiały budowlane potrzebne do remontu zapewnia hurtownia AKE-BUD z ul. Partyzanckiej. Pomoc zadeklarował prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz, radni Krzysztof Rąkowski, Łukasz Stencel oraz firma Big Instal.

– Pan się nie martwi, wszystko będzie zrobione – obiecał radny Rąkowski, m.in. dzięki pomocy którego już dziś do pana Włodka przyjechała glazura, część sanitariatu i uchwyty dla niepełnosprawnych.

Co ciekawe, po zdjęciu plastikowych kasetonów, które na ścianach łazienki wisiały od kilkudziesięciu lat, ukazał się … Bolek w stroju kowboja, którego żona pana Włodzimierza namalowała własnoręcznie 40 lat temu dla kilkuletniej wtedy córeczki Kasi.

Pracownicy Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej z polecenia dyrektora Szymona Kozery pomogli pozbyć się starej, żeliwnej wanny i gruzu z łazienki.

Jeśli prace będą szły pełną parą najprawdopodobniej do świąt uda się skończyć remont. Ale to nie wszytko. Są dalsze deklaracje pomocy. Wszystko wskazuje na to, że w mieszkaniu położone zostaną także panele, dzięki którym Panu Włodkowi będzie zdecydowanie łatwiej poruszać się wózkiem inwalidzkim niż na wykładzinach.

Artykuł opisujący sytuację pana Włodka opublikowany 6 grudnia:

„Całe życie walczymy”. Możemy pomóc w tej nierównej walce

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wielkie brawa dla tych cudownych ludzi! Wspaniała, błyskawiczna reakcja!

Rewelacja. Szkoda tylko, że dopiero jak przyjedzie telewizja lub napiszą w gazecie, to znajduje się pomoc dla takich ludzi. A ile jest takich osób! Piszcie o każdej z osobna. Może wtedy pomoże się wszystkim

PO się Lansuje na nieszczęściu człowieka a gdzie byli wcześniej ?

A dlaczego PiS się nie lansował wcześniej !
Najważniejsze, że w końcu, pomogli człowiekowi.
Racja „ Robert „ !

jak to gdzie był PIS w Toruniu u Rydzyka z kopertą modląc się o lepszy los Pana z Pabianic

Te, Królik…Nie pytałem „ gdzie „, tylko „ dlaczego „,
Każda modlitwa wskazana. A kopertę mogli dać Panu z Pabianic na zagospodarowanie, byłby lepszy pożytek !
A ociec w Toruniu chłonie nie tylko koperty, ale miliony z budżetu, jak studnia bez dna…

Te, nie królik tylko Król Julian a to różnica 🙂

Te, królik ? Jasne, że tak ! Na Króla ( oprócz nicka ), trzeba sobie zasłużyć wpisami a ty cienki Bolek jesteś…