Strona główna Aktualności Z miasta PCM nie zdąży z przeprowadzką

PCM nie zdąży z przeprowadzką

10

Wszystko wskazuje  na to, że przychodnia rejonowa nr 1 zostanie przeniesiona z ul. Wileńskiej 61 do szpitala nie wcześniej niż w drugim kwartale przyszłego roku. Sanepid wydał wprawdzie decyzję, na mocy której ośrodek miał funkcjonować w obecnym stanie technicznym tylko do końca roku, ale Pabianickie Centrum Medyczne nie dotrzyma tego terminu. Dopiero teraz został ogłoszony przetarg na adaptację szpitalnych pomieszczeń na potrzeby przychodni. 

Realizację inwestycji przewidziano w systemie „Zaprojektuj – wybuduj”, co oznacza, że firmy, które zgłoszą się do przetargu muszą być przygotowane nie tylko na wykonanie robót, ale też na opracowanie projektu oraz uzyskanie pozwolenia na budowę.

Nowa siedziba przychodni będzie znajdowała się na tzw. wysokim parterze w lewym skrzydle głównego budynku (wejście koło rejestracji), tam, gdzie urzędowali pracownicy administracji. Zajmowane przez nich jeszcze niedawno pomieszczenia zostaną przebudowane i wyremontowane.

Z myślą o dzieciach powstaną trzy gabinety lekarskie (dwa dla chorych i jeden dla zdrowych), pokój szczepień i zabiegowy oraz odrębne poczekalnie, wejścia i wyjścia. Dorośli będą przyjmowani w trzech gabinetach, ponadto ta część również będzie miała pokój zabiegowy i oddzielną poczekalnię.

– Przychodnia zlokalizowana w szpitalu zajmie większą powierzchnię niż ta przy ul. Wileńskiej, gdyż około 540 metrów kwadratowych (różnica wyniesie około 70 metrów – przyp. red.). Oprócz pomieszczeń dla pacjentów są przewidziane pokoje pielęgniarek środowiskowych, oddziałowej, kierownika, a także rejestracja, pomieszczenia socjalne i gospodarcze – wyjaśnia Adam Marczak, kierownik administracji i marketingu w Pabianickim Centrum Medycznym.

Wszystkie przejdą gruntowną modernizację, w zakres której wejdzie m.in. położenie gładzi na ścianach i sufitach oraz ich malowanie, wymiana okien, drzwi, podłóg, oświetlenia, remont toalet. Ma być wykonana nowa instalacja elektryczna, teletechniczna (komputerowa, telefoniczna i przeciwpożarowa), centralnego ogrzewania (wraz z grzejnikami) oraz wodno – kanalizacyjna. Prace mogą pochłonąć nawet około miliona złotych, ale to i tak znacznie mniej niż kosztowałby remont budynku przy ul. Wileńskiej 61.

Na oferty firm, które chciałyby podjąć się realizacji tej inwestycji PCM czeka do 22 grudnia. Jeśli się takie znajdą, na przeprowadzenie remontu spółka chce dać wykonawcy maksymalnie cztery miesiące od podpisania umowy.

Co w tej sytuacji z decyzją dopuszczającą funkcjonowanie przychodni przy ul. Wileńskiej 61 tylko do końca roku? Kierownictwo spółki zwróci się do sanepidu o przedłużeniu tego terminu, ale dopiero po upływie terminu składania ofert.

– Może zdarzyć się tak, że jakaś firma zobowiąże się przeprowadzić ten remont w krótszym czasie, np. trzech miesięcy. Termin jego wykonania będzie zresztą istotnym kryterium przy wyborze oferty. Ale nie możemy też wykluczyć tego, iż nie wpłynie żadna oferta. Dlatego chcemy spotkać się z dyrekcją sanepidu, gdy będziemy już wiedzieli, jak wypadł przetarg – tłumaczy Adam Marczak.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Super oprócz jednego – koszmar z parkowaniem przy szpitalu…

emo. Racja !
Trzeba chyba kopnąć UM w d…, bo jak dojdzie przychodnia, to dopiero będzie horror ! No, ale na szlabanach się ciuła. Żenada…

Brawo Pan katecheta 🙂 Kolejny sukces 🙂

Co ma wspólnego A. M., oprócz tego, że jest rzecznikiem PCM z tym przeniesieniem przychodni z Wileńskiej i robotami w PCM ? To inwestor, wykonawca, prezes PCM a może PMP lub wojewoda ? A ty kto, że tobie katecheta nie pasi ?
Zamień się, jeśli dorastasz do tej fuchy !
Żal d… ściska, że katecheta nie z PiS !

Panie katecheto … spokojniej i bez emocji

Wanda
Jeśli do katechety w ogóle ( lub do A.M. ), to ich sprawa.
Jeśli do mnie ( AZ ), to pomyłka !
Też bez emocji i spokojnie !

TY nam odpowiedz co katecheta ma wspólnego z PCM ? I czytaj,czytaj i jeszcze raz czytaj czym się Pan katecheta zajmuje w Szpitalu.

Odpowiadam :
Sprawa UM, PCM i jego oraz gajowego a tobie … do tego !
Jeśli jeszcze masz jakiś problem, zapytaj powyższych i wypad ze mnie. Czytaj !

A gdyby teraz (tą kadencję) rządził PiS to:
– SANEPID nie wydałby nakazu remontu placówki przy Wileńskiej;
– Placówka przy Wileńskiej by się nie rozpadła technicznie;
– Wszystko byłoby na glanc ogarnięte do 31 grudnia br.;
– Pan Adam, rzecznik PCM, zwany dalej – katechetą, latałby nad dachem szpitala w roli bożonarodzeniowego Aniołka rozdającego dzieciom cukierki;
Czyż tak? 🙂

Gdyby babcia miała wąsy, toby była dziadkiem …