Strona główna Na sygnale Norma jakości powietrza znacznie przekroczona. Strażacy nakryli winowajcę?

Norma jakości powietrza znacznie przekroczona. Strażacy nakryli winowajcę?

3

Dziś od rana w Konstantynowie Łódzkim ciężko było złapać oddech. Mierniki jakości powietrza zainstalowane na Placu Kościuszki jak i na ulicach 8-go Marca oraz Prusa wskazywały, że normy pyłów PM 10 i PM 2,5 zostały przekroczone o kilkaset procent, a w szczytowym momencie, około godziny 7.30 wartość drugiej normy wskazała przekroczenie o 1321% !!!

Jak twierdzą strażacy z Konstantynowa, niemały udział w zanieczyszczeniu powietrza miał jeden z mieszkańców miasta, u którego druhowie z OSP „goszczą” nader często.

O dużym zadymieniu na ulic Zgierskiej powiadomił strażaków jeden z przejeżdżających kierowców. Druhowie pojechali pod znajomy adres, gdzie z budynku gospodarstwa wydobywał się gęsty dym. Po sprawdzeniu okazało się, że zadymienie pochodzi z niesprawnego kotła gospodarczego, który właściciel rozpalił za pomocą dużego pęka słomy. Nieszczelności pieca spowodowały, że dym rozszedł się po niemal wszystkich budynkach sprawiając wrażenie pożaru.

Niestety właściciel nie miał odwagi wyjść do strażaków i do przybyłego na miejsce patrolu policji. W związku z tym, że piec był pozostawiony bez dozoru, został on przez druhów wygaszony.

Około południa wskaźniki PM 10 i PM 2,5 pokazywały już bezpieczne normy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Świętych nie ma. To było ok 3 moze 4 lata temu. Strazacy z Piatkowiska rozpalali swoje CO w remizie. Z komina przez około pół godziny walił gesty czarny kopciuch niczym z rury wydechowe starego diesla z mającymi wtryskami. Tak to się dzieje kiedy rozpala się olejem napędowym zmieszanym z olejem zużytym silnikowym . Można . Można.

Rok temu. Osp piątkowisko 🙂

Screenshot_20220309-232656_Gallery.jpg

ŁUKASZU SPECJALISTO OD EKOLIGI ZAPRASZAM DO KOTŁOWNI OCENISZ.
WIDZĘ ŻE ZNANY TOBIE SPOSÓB PALENIA PEWNIE NIE RAZ WYKORZYSTYWAŁEŚ W PRAKTYCE.. POZDROWIENIA DLA CIEBIE I DLA TWOJEGO ZDROWIA POLECAM OMIJAĆ PIĄTKOWISKO .