Strona główna Aktualności Z miasta Starostwo szykuje się do dużego remontu i zapowiada utrudnienia w ruchu

Starostwo szykuje się do dużego remontu i zapowiada utrudnienia w ruchu

28
Od 1 czerwca tego roku na ulicę Grota-Roweckiego wjedzie sprzęt budowlany, który rozpocznie remont mostu nad Dobrzynką. Ta decyzja została ogłoszona na konferencji podsumowującej pracę starostwa za zeszły rok. Dla mieszkańców osiedla Bugaj zwiastuje to duże problemy, bo w godzinach szczytu trzeba będzie uzbroić się w potężną dawkę cierpliwości.

Remont mostu pierwotnie zaplanowany była na rok 2021, jednakże z uwagi na rozpoczęcie prac na ulicy Warszawskiej i Zamkowej inwestycja została przełożona.

– My ze swojej strony w zeszłym roku złożyliśmy wniosek do ministra infrastruktury o przyznanie środków na ten cel – mówi Henryk Brzyszcz, członek zarządu powiatu pabianickiego. – Otrzymaliśmy ponad 900 tys. zł., a wówczas inwestycja szacowana była na 1 mln. 800 tys. zł. Przełożyliśmy nasze prace z uwagi na remont głównej ulicy miasta, jednak dłużej czekać nie możemy.

Decyzja o remoncie mostu jest już nieodwołalna, gdyż jeśli się nie rozpocznie, przepadną pieniądze z Ministerstwa Infrastruktury. Dobre wiadomości dla kierowców są takie, że remont planowany jest „połówkowo”, czyli ruch będzie zorganizowany na zasadzie wahadła. Data rozpoczęcia prac została teoretycznie zsynchronizowana z terminem zakończenia remontu mostu na głównej ulicy miasta.

– Było uzgodnione, że most na ulicy Zamkowej będzie remontowany do czerwca tego roku – twierdzi Henryk Brzyszcz. – Obserwujemy to i życzymy naszym kolegom, którzy prowadzą inwestycję z miasta Pabianic, aby ten termin został dotrzymany, bo my od 1 czerwca zaczynamy prace na naszym moście.

Nie da się ukryć, że most na Grota-Roweckiego od wielu lat był obiektem kpin kierowców, gdyż w okresie obfitych opadów, w okolicach mostu, potrafiła stać woda o wysokości kilkudziesięciu centymetrów. Niejeden pojazd nie zdołał przebrnąć przez tę przeszkodę, nie licząc setek pogubionych tam tablic rejestracyjnych. Miejmy nadzieję, że od jesieni problem zniknie. Koniec remontu zaplanowano na sierpień.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Niech miasto zrobi buspas na Grota Roweckiego od przystanku na wysokości ryneczku do ulicy Bugaj w kierunku centrum. Wystarczy przesunąć oś jezdni i spokojnie zmieszczą się dwa pasy w kierunku centrum, natomiast pas w przeciwnym kierunku będzie wystarczająco szeroki. Odkorkuje to komunikację miejską, gdyż będą bardzo duże korki ze względu na rozkopane miasto, plus autobusy będą łapać bardzo duże opóźnienia. Takie rozwiązanie będzie także promować komunikację miejską w mieście, jako alternatywę dla wszechobecnych korków w Pabianicach. Myślę że spokojnie takie rozwiązanie może zostać później na stałe.

zamknąć odcinek i zrobić POŻĄDNIE! a nie wahadłowy ruch odcinkowy, czyli przyklepane, pogłaskane na kurzu z przejeżdżających obok aut i że niby naprawione. po roku wszystko wstanie i popęka. a woda górą będzie jak zwykle płynąć mostem 🙂

Piszesz POŻĄDNIE . inż z netu. Ortografia jak na net – odpowiednia – hahaha

staram się nie ograniczać łącza i zasobności serwera redakcji zbędnymi znakami. Trzeba umić też dbać o innych.

Dziękuję 🙂

Hahahaha. Zamkowa i Warszawską pozamykane. Teraz zamkną Grota. Co za debil organizuje te remonty?!

Ten sam , który akceptuje dotychczasową bezczynność (oprócz ostatniego tygodnia). Fuj

Nie no jak wahadlowo, to już jestem spokojny.

Proponuje jeszcze zacząć remont Partyzanckiej albo Świetlickiego, bo też potrzebują tego bardzo. Miasto stanie całkowicie. BRAWO WAAAADZA 🙂
P.s wycie ekologów za 3, 2, 1 xDDD

My Was wszystkich ze starostwa i urzędu też obserwujemy i zbieramy się w sobie.

To jest żart? Teraz kiedy miasto jest zablokowane …Proponuję jeszcze jakiś remoncik na Partyzanckiej.

Nie no jak dobrze pamiętam to nie mija 10clat kiedy tam był remont i znów poprawka mmm a gdzie gwarancja robót? Obiekt mostowy to min 10 lat gwarancji a tu proszę bubel ..może faktycznie warto pomyśleć i ruch np w stronę bugaju dać tylko Kilińskiego świetlickiego i powrót Bugaj do Roweckiego a na Piaski tylko Roweckiego. Przynajmniej będzie płynnie bo wachadlo między światłami szczególnie tymi przy cmentarzu to masakra i czysty debilizm bo wszystko stanie bo trzeba liczyć się jeszcze z jadącymi do tkalni Castoramy i wiecznie czekanie na lewoskręt. Habura do zmiany lub inżynier kontraktu a do tego kto… Czytaj więcej »

Chyba sufit im się na łeb spadł. Wszystko rozgrzebane, jeździć przez tą wioche się nie da a ci znowu chcą coś rozpieprzyć. Rozpieprzyć praktycznie jedyną sensowną drogę na bugaj…

Teraz będziemy jechać do Szpitala przez Dobroń lub Świetlickiego (hahahaha) , ależ tam będą kosić za szybkość

Ciekawe ile teraz będzie jechała karetka na Bugaj ?

Deb1le !!!! Po prostu debi1e!!! Miasto zablokowane a oni chcą zakorkować jedna z 3 pozostałych ulic w/z. Tylko czekać aż ludzie się wkurza i wyjdą na ulice. Zamiast poczekać na przepustowość zamkowej to jakiś imb3cy1 podjął taka decyzje. Powinna buc odpowiedzialność personalna…podajcie nazwisko kto podpisał ta decyzje.

Proponuje jeszcze remont ulicy Karniszewickiej…brak slów

Przestancie nam roz…… Miasto jakim trzeba być debilem zeby tak organizowac kolejny remont gdy inne drogi sa zablokowane
PRZESUŃ TERMIN!!!!!

Oni na ostatnią chwilę robią aby nie stracić dofinansowania.
To zakorkuje miasto niemiłosiernie a mieszkańcom zależy na szybkim przemieszczaniu.

Podobno będzie METRO

Z pewnością pod mostem jest jakiś zabytek, przyjadą jakieś pajace z pendzlami i będą stare gary pendzlowac. Wożę dziecko z piasków na bugaj, bo w miejskim przedszkolu nie ma miejsca… pracuję w Pabianicach, droga zajmuje mi 1 godzinę i czasami jak leśne dziady rano jadą to i tak się spóźniam. Na szczęście szefem jest Prezydent i musi znosić spóźnienia… w końcu to jemu zawdzięczam

Żadna z głównych ulic nie może być ruszona aż do oddania Warszawskiej i Zamkowej. Ktoś kto wydaje takie debilne decyzję powinien ponosić konsekwencje finansowe za brak kompetencji . To że firmy zewnętrzne napierają w szukaniu pieniędzy nie znaczy że UM musi doprowadzić do zapaści drogowej miasta. Roweckiego zawsze jest zapełniona autami nie trzeba czekać godzin szczytu.
Aan , proszę jeżdzić przez Ksawerów albo rydzyny bo tam pewnie nie spotka się tych drogowych dziadkòw jadących po mieście przepisowo 50 km na godzinę.

Rydzyny droga dziurawa jak ser tylko nowobogaccy jeżdżą tam szybko w swoich służbowych autach.

Kiedy nastąpi zamknięcie ludzi odpowiedzialnych za bajzel w mieście?

Termin faktycznie jest „nie fortunny” choć ewidentnie temat zawalił remont linii tramwajowej. Ciężko zaplanować prace skoro ten remont wydłuża się w nieskończoność udając że nic się nie dzieje bo przecież trwa.
Liczę że Starostwo pamięta i stara się również o środki na remont Grota Roweckiego/Orla z których to ulic zalewana jest również ulica Mariańska kolejna ulica odcinana przy każdym większym deszczu.

Ale to wahadło na moście zniknie po zakończeniu robót??? Pytam bo kiedyś już wprowadzili już jedno wahadło na Roweckiego które miało być tylko na czas remontu. Wojewódzką skończyli, kilka razy już zdążyli ją łatać przy Moniuszki, a remontowe wahadło jak było, tak jest nadal w najlepsze. Osobiście wolałem to wcześniejsze wahadło, bo zielone było dłużej (dało się zdążyć stojąc pod kortami, teraz stojąc na wysokości przystanku trafia się na czerwone), a czerwone krócej(teraz wystarczy czasu aby fajkę spalić).

Przeczekajcie z remontem jak się wojna skończy, żebyśmy mieli gdzie uciekać. Jak drogi będą zamknięte to tylko czołg przejdzie, a samochód już nie.

Panie Starosto może w końcu przypomni Pan sobie o innych ulicach w obrębie naszego miasta jak choćby ulica Południowa, o przebudowę której nasza społeczność upomina się od wielu lat, śle pisma, maile i co i g….o.
Czekamy i pozdrawiamy.