Strona główna Sport Koszykówka Niespodziewana porażka na koniec

Niespodziewana porażka na koniec

0

Na zakończenie rundy zasadniczej 3. ligi koszykarze PKK niespodziewanie przegrali z outsiderem z Łodzi i zajęli 3. miejsce w tabeli.

ŁKS Szkoła Gortata – PKK’99 Pabianice 76:64 (14:22, 20:11, 23:19, 19:12)

W Hali Sportowej „Tęcza” w Łodzi niespodziewanie triumfowali gospodarze, w barwach których grał wychowanek PKK – Krystian Mik (zdobył 11 pkt.). Na początku spotkania nic nie zapowiadało takiego obrotu spraw. Pabianiczanie odskoczyli od stanu 13:11 na 20:11, a pierwszą kwartę wygrali 22:14. Na początku drugiej szybko podwyższyli jeszcze prowadzenie, ale od stanu 29:16 dla PKK łodzianie doprowadzili do remisu po 29, a dzięki dobrej końcówce na przerwę schodzili prowadząc 34:33.

Po przerwie trwała wyrównana walka. W 28. min po 6 pkt. z rzędu pabianiczanie prowadzili 49:46, na co miejscowi szybko odpowiedzieli 8 pkt. bez naszej reakcji. W efekcie w 29. min to oni prowadzili 54:49. Ostatecznie kwarta zakończyła się ich prowadzeniem 57:52. Mimo walki do końca łodzianie wygrali także ostatnią odsłonę (19:12) i cały mecz (76:64). Nie pomogły nawet 33 pkt. rzucone przez fantastycznego Kubę Orłowskiego. O naszej porażce zadecydowały przede wszystkim rzuty za trzy, których koszykarze ŁKS wykonali aż 9 celnych przy naszych 2. Sam Bartłomiej Dróżdż trafiał dla rywali 4-krotnie. Dla pabianiczan była to pierwsza porażka w rundzie rewanżowej fazy zasadniczej.

Rundę zasadniczą ostatecznie pabianiczanie zakończyli na 3. miejscu mając tyle samo punktów, co 2. Kutno, ale gorszy bilans meczów bezpośrednich (o 3 oczka). Teraz pora na fazę play-off, w której do dwóch wygranych zagrają 1. Ósemka Skierniewice z 4. ŁKS Szkoła Gortata oraz 2. KKS Pro-Basket Kutno z 3. PKK’99 Pabianice. Zwycięzcy tych pojedynków uzyskają awans do turnieju strefowego i zagrają między sobą o tytuł mistrzowski.

ŁKS: Dróżdż 24, Krawiec 12, Mik 11, Witczak 8, Fabiszewski 6, Sienkiewicz 5, Graszka, Fiuczek po 4, Glabuś 2, Białecki, Sierakowski.

PKK: Orłowski 33, Grabowski 10, Frątczak 8, Szczerkowski 5, Jędrzejewski, Ratajczyk po 4, Wojciechowski, Szymański, Szmidt, Placek.