Strona główna Aktualności Nieśmiertelna Skoda znowu na szlaku

Nieśmiertelna Skoda znowu na szlaku

0

Załoga Kurak Skoda Gang jest już na trasie kolejnego Złombolu, czyli ekstremalnego rajdu w autach z minionej epoki.

3-osobowa załoga Skody 120 to Krystian Witczak, Dawid Pietrasiak i Sebastian Staniaszek. Ostatnich z nich w ubiegłym roku jechał na Złombol Żukiem (WIĘCEJ). Tym razem meta rajdu znajduje się na przełęczy Passo del Stelvio we Włoskich Alpach. Pokonają około 1 500 kilometrów.

– To wyjątkowo trudna edycja! Mimo dystansu, który jest krótszy od dotychczas pokonywanych, oczekujemy olbrzymich wyzwań, szczególnie wobec sprzętu. Spędzimy dwa pełne dni na najtrudniejszych trasach i przełęczach w Europie. Po zwiedzeniu Wiednia, pływaniu w pięknym jeziorze Bodeńskim i przejechaniu Liechtensteinu czekają na nas dwa pokręcone dni na alpejskich drogach – zapowiadali przed startem organizatorzy.

Ekipa z Pabianic dopiero w czerwcu podjęła ostateczną decyzję o wyprawie. Przygotowania do wyjazdu miały więc szalone tempo. – Dopiero kilka dni przed startem udało nam się uruchomić samochód, w którym został naprawiony układ hamulcowy i wymieniona uszczelka pod głowicą – mówił Krystian Witczak. – W ubiegłym roku, w drodze do Hiszpanii, Skoda sprawowało się bardzo dobrze, dlatego nie robiliśmy żadnych modyfikacji. Skupiliśmy się jedynie na układzie hamulcowym. To przecież Alpy.

Załoga Kurak Skoda Gang już tradycyjnie została pożegnana przez rodzinę i przyjaciół na parkingu przed Kauflandem. W piątek 14 sierpnia wyruszyli do Katowic, skąd startowały wszystkie ekipy.

 REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments