Strona główna Aktualności Z miasta Niebezpiecznie w MOK-u. Proletaryat nie zagra?

Niebezpiecznie w MOK-u. Proletaryat nie zagra?

0

Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach wydał decyzję nakazującą zamknięcie sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

O decyzji poinformował dziś Zbigniew Dychto po wręczeniu tytułów „Zasłużony dla miasta Pabianic”. Co jest przyczyną? To nadmiar materiałów łatwopalnych znajdujących się w sali.

– Kontrola przeciwpożarowa wykazała liczne nieprawidłowości – tłumaczy sekc. Szymon Giza z PSP Pabianice. – Chodzi między innymi o palny wystrój wnętrza, fotele i wykładziny.

W związku z decyzją komendanta wszystkie zaplanowane na najbliższe 2 tygodnie imprezy zostały odwołane.. Na 27 czerwca zaplanowany jest finał Rock Masters 2014. Gwiazdą koncertu ma być zespół Proletaryat świętujący swoje 25-lecie. Impreza najprawdopodobniej nie zostanie odwołana. Organizatorzy szukają innego miejsca.

Zaskoczona sytuacją jest dyrektor placówki Joanna Papuga-Rakowska, która będzie odwoływać się od tej decyzji.

– Komendant w poniedziałek osobiście przyniósł mi protokół z kontroli i poinformował, że w ciągu tygodnia zostanie dostarczona decyzja nakazująca zamknięcie sali – mówi dyrektor. – Dostaliśmy ją następnego dnia rano. Jest w niej zapis o braku reakcji z mojej strony, choć rozmawiałam na ten temat z naczelnikiem i prezydentem. Co miałam zrobić w kilkanaście godzin?

MOK ma 14 dni na odwołanie się od decyzji, straż pożarna kolejne 30 na rozpatrzenie pisma. Jak wynika z dokumentów, przez ostatnie 12 lat na pewni nie było kontroli przeciwpożarowej.

REKLAMA