Strona główna Aktualności Komunikacja Nie będzie bruku na Zamkowej

Nie będzie bruku na Zamkowej

4

Dla jednych znak rozpoznawczy miasta, dla innych utrapienie drogowe. Bruk, którym wyłożona jest ulica Zamkowa zostanie wykopany.

To plany związane z modernizacją torowiska w Pabianicach. W poniedziałek Zbigniew Dychto, podpisał list intencyjny (więcej na temat), dzięki któremu gminy z Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego będą starały się o potężne dofinansowanie z funduszy unijnych.

Jeżeli uda się pozyskać środki na inwestycję, zmodernizowana zostanie ulica Zamkowa i Warszawska (do Sikorskiego). Będą nowe chodniki dostosowane do peronów tramwajowych i nowy asfalt na całej długości tego odcinka.

Jak poinformował nas wiceprezydent Grzegorz Mackiewicz, wszystko wskazuje na to, że torowisko zostanie przesunięte do północnej krawędzi jezdni.  Wtedy drogowcy wykopaliby bruk z ulicy Zamkowej. Realizacja tej inwestycji może rozpocząć się za 3-4 lata.

– Przygotowanie samego studium wykonalności tego projektu to masa pracy – mówi wiceprezydent.

REKLAMA
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ta kostka wytrzymała i wytrzymałaby jeszcze kupę lat, ale wnerwia i niszczy zawieszenie.
Prace za 4 lata hahaha…

Ta kostka wytrzymała i wytrzymałaby jeszcze kupę lat, ale wnerwia i niszczy zawieszenie.
Prace za 4 lata hahaha…

…no nie wiem czy jest sie czym cieszyc :(, ta kostka jest odkad pamietam ,uwazam ze ten kawalek Zamkowej powinien zostac,przypomina stare Pabianice :)!!!,…..sa gorsze ulice od tej….ale taaaa niech zaloza ,po pierwszym roku juz beda łatac ten zaj….bisty asfalt…wkoncu budowania drog to sie Niemcy od nas ucza…hehe

Za 3-4 lata?! No to już widzę jak ją wykopią. Tak samo jak te tory tramwajowej na skrzyżowaniu koło Carrefoura, które leżą tam już prawie 20 lat.