Strona główna Aktualności Z miasta Nie ma śladu po kamienicy

Nie ma śladu po kamienicy

0
Rozebrana została kolejna kamienica usytuowana w centrum miasta. Budynek był w bardzo kiepskim stanie i groziło mu zawalenie. 

Wniosek o wydanie pozwolenia na rozbiórkę budynku wielorodzinnego położonego przy ul. św. Rocha 17 złożony został w marcu. Skompletowanie dokumentacji i sama rozbiórka trwały około dwóch miesięcy. Dziś po budynku nie ma już śladu. Co dalej z tym terenem?

– To był budynek mieszkalny należący do wspólnoty, będący w administracji ZGM, z trzema lokalami, dwa należące do gminy, jeden sprzedany osobie prywatnej. Ze względu na stan techniczny, zgodnie z ekspertyzą ZGM, budynek został zakwalifikowany do rozbiórki. Aktualny stan prawny nieruchomości to współwłasność gminy i osoby prawnej, w tym przypadku spółki. Kolejne kroki będą zmierzały do zniesienia współwłasności w celu wyłonienie jednego właściciela terenu – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

św. Rocha 17 przed rozbiórką

Ponieważ budynek był współwłasnością, koszty rozbiórki zostały podzielone między współwłaścicieli, zgodnie z uchwałą wspólnoty. ZGM zajął się przygotowaniem pełnej dokumentacji i pozwoleń na rozbiórkę, a współwłaściciel wyburzeniem.
Współwłaściciel o którym mowa, to deweloper, do którego należy nowo powstały budynek przy skrzyżowaniu ul. św. Rocha i św. Jana.

Do rozbiórki jest też drewniak stojący przy św. Rocha 11. – Tam niedawno rozwarstwiła się ściana. Musieliśmy zabezpieczyć ją stemplami budowlanymi – tłumaczy wicedyrektor.

REKLAMA
Poprzedni artykułNasz strażnik miejski stanął na podium
Następny artykułPonad 2 miliony kary dla wykonawcy. Trwa batalia o pieniądze
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments