Strona główna Styl życia Ludzie Nasz strażnik miejski stanął na podium

Nasz strażnik miejski stanął na podium

1
Dla Macieja Sułata bieganie jest pasją.
Konkurencja była duża, ale udało mu się „zrobić” bardzo dobry wynik. Z sukcesu pabianiczanina cieszą się m.in. koledzy z pracy. Maciej Sułat, który na co dzień jest strażnikiem miejskim stanął na podium w „Maratonie Juranda”.

To jedna z trzech najstarszych imprez biegowych w Polsce – w minioną niedzielę odbyła się jej jubileuszowa, trzydziesta edycja. Do Szczytna przyjechali zawodnicy z całego kraju. Na liście startowej było ich 351.

Nasz funkcjonariusz, z numerem 140, wybrał się tam drugi raz. Za pierwszym, w ubiegłym roku, nie udało mu się stanąć na podium. Teraz tak. Maraton, czyli ponad 42 kilometry, przebiegł w ciągu 3 godzin, 6 minut i 33 sekund, zajmując trzecie miejsce w kategorii „służby mundurowe”.

– Nie wiem, ile osób w niej startowało, ale dużo. Biegli policjanci, strażacy… Dobrze wyćwiczeni. Te zawody na pewno nie były dla nich pierwsze – opowiada Maciej Sułat. – Ja pojechałem na luzie, a nie na zasadzie, że muszę coś udowodnić za wszelką cenę.

Osiągnięty czas dał mu jeszcze dwa inne, wysokie miejsca – w grupie wiekowej od 30 do 40 lat uplasował się na piątej pozycji, a w kategorii open – na jedenastej.

Jak podkreśla pabianiczanin, całą drogę starał się utrzymywać równe tempo. Pokonanie jednego kilometra zajmowało średnio 4 minuty i 20 sekund. Wszystkich „przebiegniętych” na rozmaitych imprezach biegowych nie sposób zliczyć. Lubi ultramaratony, czyli np. 100 kilometrów po górach… Na co dzień jest związany z pabianickim klubem „O co biega”.

– Do „Maratonu Juranda” nie przygotowywałem się w szczególny sposób, raczej bazowałem na kondycji wypracowanej przez ostatnie trzy lata. Brakuje mi teraz czasu na treningi tak często, jak chciałbym je mieć. Na przełomie sierpnia i września mam jednak nadzieję wrócić do systematycznego biegania, 5 – 6 razy w tygodniu – dodaje Maciej Sułat.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bardzo ładny wynik. Gratulacje!