Strona główna Aktualności Nauczyciele robią testy na koronawirusa. Zgłosiło się ponad 370 osób

Nauczyciele robią testy na koronawirusa. Zgłosiło się ponad 370 osób

5
Dzieci z klas I-III rozpoczną w przyszłym tygodniu naukę stacjonarną. Na kilka dni przed ich powrotem do szkół rozpoczęło się testowanie nauczycieli. Wśród tych z podstawówek w powiecie pabianickim chętnych nie zabrakło. 

Dyrekcje przygotowały w swoich placówkach listy pedagogów, którzy zdecydowali się poddać badaniom. Otrzymał je sanepid, gdzie, aby procedura przebiegła jak najsprawniej, wyznaczono dni i godziny testowania dla poszczególnych placówek.

Jak duże było zainteresowanie?

– W wykazie mamy 376 osób z 34 szkół w Pabianicach i gminach powiatu pabianickiego. Są to nauczyciele, pracownicy administracji i personel pomocniczy – wyjaśnia Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Z informacji przekazanych przez dyrektorów szkół wynika, że większość nauczycieli postanowiła sprawdzić, czy nie ma koronawirusa. Choćby w SP nr 5. Tutaj z grona pedagogicznego chęć wykonania badania zadeklarowało 8 osób (najmłodszych klas jest 6 i tylu też nauczycieli wychowania wczesnoszkolnego; oprócz nich dzieci mają język angielski, religię, wychowanie fizyczne). Wszystkich osób, które zdecydowały się na test, włączając administrację i obsługę, było 18.

W „jedynce”, podobnie jak w innych podstawówkach, niektórzy pedagodzy chorowali już na COVID-19 i w związku z tym nie przystępowali do badań.

– W sumie zadeklarowało się 6. Testy zostały przeprowadzone wczoraj. Osoby, które im się poddały czuły się dobrze, więc mamy nadzieję, że wszyscy są zdrowi – mówi Anna Leśniak, dyrektor SP 1.

Od Grzegorza Hanke, dyrektora SP 15, usłyszeliśmy, że nauczyciele z tej placówki wykazali zainteresowanie testami.

– Jeśli się nie mylę, postanowiło z nich skorzystać 8 osób. Nie zdecydowały się 3, wśród nich jedna, która przeszła już koronawirusa – mówi dyrektor.

O prawie wszystkich nauczycielach, którzy zgłosili się na badania zapewniła również Beata Jaśkiewicz, dyrektor SP 14. Mają już wyniki – przypadków zachorowań nie stwierdzono.

Szkoły przygotowują się na przyjęcie najmłodszych uczniów.

– Złożyły już zapotrzebowanie na maseczki, płyny i środki do dezynfekcji. Te będą dostarczane do placówek w czwartek i w piątek – informuje Waldemar Boryń, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu w pabianickim magistracie.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Sila ich… 380 osob : ))))) To dobrze swiadczy o nauczycielach. Znaczy sie, ze 95% z nich nie dala sobie wyprac mozgu : ))))

Czytałeś cały artykuł, czy tylko tytuł artykułu?!? Klasy I-III, przecież nie wszyscy….załamka….

Sam jesteś załamka skoro wierzysz w te bzdury. Wiesz, że w Polsce testy wykonuje się przy 45-krotności duplikacji pobranego materiału genetycznego, kiedy norma dopuszcza MAX 35-krotność (i już wówczas taki wynik jest niewiarygodny!). O czym ty człowieku z wypranym beretem do mnie rozmawiasz?????

Gadowski ci powiedział ? Czy jakiś inny „dziennikarz śledczy” w stylu naczelnego kowboja ?

Lepsze byłyby szczepienia… dzisiaj zdrowy test -, a przez weekend możliwe zakażanie, strata pieniędzy panstwowych