Strona główna Aktualności Nadleśnictwo chce pobudować strzelnicę. Będzie dostępna dla wszystkich

Nadleśnictwo chce pobudować strzelnicę. Będzie dostępna dla wszystkich

13
W gminie Dobroń, na granicy powiatów pabianickiego i łaskiego, nadleśnictwo Kolumna zamierza pobudować strzelnicę sportową z budynkiem biurowo – socjalnym. Miałaby służyć wszystkim, którzy są zainteresowani tym tematem.

Miejsce jest wybrane. To Barycz. I chociaż na realizację inwestycji trzeba poczekać, pierwsze związane z nią działania zostały już podjęte – w starostwie powiatowym w Pabianicach złożono wniosek o pozwolenie na budowę obiektu.

Pierwszy etap zakłada powstanie strzelnicy do strzelania z broni krótkiej. Tutaj odbywałyby się ćwiczenia dla straży leśnej i uczniów klas mundurowych (u nas są takie w Zespole Szkół nr 2, podobny profil można też znaleźć w powiecie łaskim). Ale nie tylko.

– Strzelnica będzie dostępna dla każdego, kto chciałby postrzelać, oczywiście przestrzegając regulaminu. Jesteśmy otwarci na otoczenie i robimy to przede wszystkim dla innych – podkreśla Adam Pewniak, nadleśniczy nadleśnictwa Kolumna.

Koszt realizacji pierwszego etapu pomysłodawcy przedsięwzięcia oszacowali na 400 – 500 tys. zł. Gdyby znalazły się te i jeszcze większe środki, strzelnicę można byłoby rozbudować, tak, aby móc strzelać np. z broni sportowej długiej. Zwłaszcza że miejsca nie brakuje.

Priorytetem będzie teraz znalezienie funduszy na ten cel. Nadleśnictwo liczy na finansowe wsparcie obydwu powiatów, tj. pabianickiego i łaskiego, gdyż to ich mieszkańcy korzystaliby z obiektu.

– Nasz pomysł spotkał się z przychylnością i mamy nadzieję, że starostowie pomogą nam w tej inwestycji – dodaje Adam Pewniak.

Jej rozpoczęcie z pewnością nie nastąpi w tym roku, ale przyszły, w ocenie nadleśniczego, wydaje się już realnym terminem.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

I to jest pomysł a nie jakaś szkutnia

To teraz można zaorać resztki strzelnicy w Parku Wolności, bo to miejsce tylko straszy.

Strzelnica miała być podobno w Tkalni, i co się stało z tym projektem?

Konstantynowska w Łodzi dla mnie starczy, olać tkalnie.

Last edited 4 dni temu by Mihał

jechać 20km aby 10 kulek oddać? ekonomia w ch…
Gdyby była w tkalni to po drodze z kebaba można by było wejść,

ZOO jeszcze by się przydało

Pół bańki. Mają rozmach.

Pół bańki to pół bańki a nie 5 baniek na szkutnie dla elity.

Mogą zainteresować tematem niejakiego Roberta Bąkiewicza, żeby chłopcy mieli gdzie postrzelać. Zbiórka mu się przecież udała.

PS. Z wpisem będę próbował do skutku…

Super! Kiedyś strzelało się w pabianickiej „Strzelnicy”. Warto to przywrócić. Trzeba przegłosować prawo do posiadania broni także! Skończą się wówczas te durnowate pomysły typu zawitamy do ciebie na Wigilię!

Lasy Państwowe inwestują w strzelnice? Chyba jakaś kpina kolejna!!! Oni mają się uprawami lasów zajmować, a nie robieniem za nasze pieniądze (lasy to dobro narodowe) strzelnicy dla myśliwych!!! Pan Pewniak, niech nie będzie taki pewien! Myślę, że ogólnopolskie media mogą zainteresować się tą inwestycją!

Z tego co czytam strzelnica będzie ogólnodostępna, a nie dla wybranej grupy?! Czytanie ze zrozumieniem się kłania! No cóż, jednak powiedzenie, że nie da się wszystkich zadowolić jest cały czas aktualne…

coś nt leśniczych

dzik.png