Strona główna Dzieje się Kultura Nauczyciel szkoły muzycznej skomponował utwór dla Ukrainy. Zagrali uczniowie

Nauczyciel szkoły muzycznej skomponował utwór dla Ukrainy. Zagrali uczniowie

1
Do internetu trafił utwór muzyczny skomponowany przez nauczyciela z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach. Utwór „Pamięć – ofiarom wojny” powstał 4 dni po rozpoczęciu działań wojennych na Ukrainie.

– Poczułem potrzebę stworzenia czegoś, co wyrazi moje emocje w związku z wojną  – mówi Rafał Rydyger, autor utworu. – Napisanie go zajęło mi półtorej godziny wraz z rozpisaniem na partie skrzypiec, kontrabasu i pianina.

Do utworu zaangażowani zostali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach oraz Impresariatu Muzycznego RydygerArtMusic. Po tygodniu indywidualnych ćwiczeń rozpoczęło się nagrywanie poszczególnych partii, a po kolejnym tygodniu nagrania zostały połączone.

– Nikogo nie musiałem namawiać i pomysł został przyjęty bardzo życzliwie, dlatego w stosunkowo krótkim czasie udało się mi ten utwór zmontować – dodaje Rafał Rydyger. – Odzwierciedla solidarność z Ukrainą oraz sprzeciw wojnie, przemocy, niezrozumiałej dla mnie agresji. Niezrozumiałej chyba dla większości ludzi.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

dla Ukrainy? co on ma dać Ukrainie? szybciej będą rosnąć kwiatki?