Strona główna Na sygnale Kryminalne Napadli na pracownika stacji benzynowej

Napadli na pracownika stacji benzynowej

5
Dwóch mężczyzn podejrzewanych o rozbój na 71-latku zostało zatrzymanych przez pabianickich policjantów. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt.

Sprawa jest świeża, bo wydarzenia miały miejsce 26 marca 2022 roku na jednej ze stacji paliw w centrum miasta. Tego wieczora, tuż po godzinie 22.00, na teren ogrodzonego przedsiębiorstwa dostało się dwóch mężczyzn. Stacja była już nieczynna, ale w środku przebywał jeszcze 71-letni pracownik. Usłyszał on dochodzące z zewnątrz odgłosy, dlatego postanowił sprawdzić co się dzieje. Wtedy natknął się na napastników, którzy zaczęli go szarpać, został również uderzony w głowę. Po obezwładnieniu pracownika napastnicy zabrali z pomieszczenia kilka tysięcy złotych.

– Zaatakowany mężczyzna natychmiast zawiadomił policję, zresztą okazało się, że rozpoznał jednego z napastników – mówi podkom Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej komendy policji. – Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że podejrzewani przebywają w jednym z łódzkich hoteli. Sprawcy nie kryli zaskoczenia kiedy policjanci stanęli w drzwiach pokoju hotelowego. Ponadto okazało się, że ci sami mężczyźni, byli sprawcami bardzo podobnego zdarzenia, do którego doszło kilka dni wcześniej na terenie Pabianic.

Zatrzymani mężczyźni to pabianiczanie, którzy byli już wcześniej notowani. Mają 25 i 26 lat. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty o rozbój. Teraz grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wysterylizować. Nie przekażą dalej swoich złodziejskich genów a spadek testosteronu sprawi że będą spokojniejsi.

a wystarczyłyby kominiarki…

W centrum nie ma zadnej stacji paliw

Stacja Paliw ul. Traugutta 4.

Wina ministerstwa zdrowia bo znisło🤫 zakaz noszenia maseczek🤣