Strona główna Styl życia Sprawdź wiarygodność kontrahenta przed podpisaniem umowy!

Sprawdź wiarygodność kontrahenta przed podpisaniem umowy!

0

Poszukując wykonawcy usług lub partnera, który pomoże nam zrealizować zlecenie, zanim podejmiemy jakiekolwiek negocjacje dotyczące współpracy, a w szczególności przed podpisaniem umowy, warto sprawdzić jego wiarygodność. Takie działanie pozwoli na uniknięcie ewentualnych problemów związanych z terminowością czy płatnościami. Podpowiadamy, w jaki sposób zweryfikować można wiarygodność kontrahenta.

Dlaczego warto sprawdzić wiarygodność kontrahenta?

Kontrahenci to nieodłączna część budowania biznesu, a sprawdzenie ich wiarygodności nierozłącznie wiąże się z odpowiedzialnością za jego rozwój. Niestety, bardzo często trafić można na osobę lub firmę, która nie wywiązuje się z umów, nie spełnia warunków w niej zawartych lub zniknie bez słowa z otrzymaną przedpłatą czy zaliczką. Dochodzenie należności i wkroczenie na drogę sądową może trwać wiele lat. Chcąc zmniejszyć ryzyko utraty środków pieniężnych, towaru lub usługi i zabezpieczyć się przed odpowiedzialnością podatkową, za zobowiązania nieuczciwej, być może fikcyjnej firmy, warto odpowiednio wcześnie zweryfikować kontrahenta – zbierając odpowiednie informacje i opinie na jego temat.

Na czym polega sprawdzenie wiarygodności kontrahenta?

Do kluczowych kwestii, pomagających zweryfikować wiarygodność kontrahenta zalicza się między innymi:

 • sprawdzenie informacji zawartych w CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej),
 • sprawdzenie informacji zawartych w pełnym odpisie z Krajowej Rejestru Sądowego,
 • weryfikacja zaświadczeń o nadaniu numer NIP, REGON lub innych dokumentów rejestrowych,
 • zweryfikowanie rzeczywistego działania firmy (np. telefonicznie),
 • zweryfikowanie posiadanych przez firmę certyfikatów wiarygodności,
 • analiza opinii o kontrahencie w Internecie,
 • weryfikacja firmy na Białej stronie podatników VAT, zarządzanej przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Choć wiele informacji dotyczących potencjalnego kontrahenta możemy zweryfikować sami lub znaleźć można je w Internecie, wciąż wiele z nich pozostaje zatajona, a nierzadko to właśnie takie informacje mogą być dla nas kluczowe. Tu z pomocą może przyjść doświadczone biuro detektywistyczne, takie jak detektywspark.pl. Profesjonaliści są w stanie przeprowadzić wnikliwy wywiad gospodarczy. W trakcie prowadzonych czynności zdobywane są szczegółowe dane i informacje o kontrahencie, z którym osoba zlecająca chciałaby podjąć ewentualną współpracę. Kolejny etap to wnikliwa analiza zebranych danych. Warto mieć na uwadze, że wszystkie te działania odbywają się z wykorzystaniem legalnych środków i nie naruszają zasad etyki biznesowej.

Jakie korzyści niesie za sobą wywiad gospodarczy?

Główną korzyścią, jaka płynie z przeprowadzenia wywiadu gospodarczego jest zabezpieczenie przedsiębiorstwa przed błędną decyzją biznesową, co jednocześnie niesie za sobą uniknięcie strat finansowych. Niezwykle ważne jest sprawdzenie kontrahenta pod względem legalności prowadzonej przez niego działalności, wypłacalności firmy i potencjału stojącego za nawiązaniem ewentualnej współpracy.

Niejedna agencja detektywistyczna, jako najistotniejsze cele wywiadu gospodarczego wskazuje:

 • analizę mocnych i słabych stron wybranego przedsiębiorstwa,
 • potwierdzenie legalności działań potencjalnego kontrahenta,
 • szczegółowa ocena kondycji finansowej kontrahenta,
 • zebranie dodatkowych informacji mogących wpłynąć na decyzję o nawiązaniu współpracy.

Warto wiedzieć, z kim będziemy współpracować, dlatego zweryfikowanie wiarygodności potencjalnego kontrahenta przed podpisaniem umowy do podstawa. Może to nie tylko ustrzec firmę przed stratami finansowi, zależeć może od tego powodzenie całego biznesu. Warto więc zgłosić się do profesjonalistów np. do firmy detektyw-sektor.pl, którzy zdobędą wszystkie istotne informacje na temat kontrahenta i przeprowadzą dogłębną ich analizę. Ostateczne wyniki stanowić mogą kluczową kwestię przy podejmowaniu ważnych kroków biznesowych. Należy mieć na uwadze, że wszystkie działania weryfikacyjne prowadzone są uczciwe i z poszanowaniem etyki biznesowej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments