Strona główna Aktualności Z miasta Nasi też protestują

Nasi też protestują

26

Na ogrodzeniu pabianickiej strażnicy wisi transparent z napisem „Protest”.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na niskie zarobki polskich strażaków. Jak twierdzą związkowcy NSZZ, ich pensje nie były waloryzowane od 7 lat. Chcą też podniesienia stawki rekompensaty za służbę w godzinach nadliczbowych z 60 do 100 procent.

W proteście biorą udział strażacy z 7 województw. Mieszkańcy mogą jednak spać spokojnie, bo akcja protestacyjna nie ma wpływu na działalność straży pożarnej.

 

Ile zarabiają strażacy?

2 250 zł – zarabia stażysta w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu (pierwsze 3 lata pracy)

2 719 zł – strażak z małym doświadczeniem (młodszy ratownik) w PSP w Bełchatowie

3 130 zł – zarabia ratownik w Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu (10-letni staż służby)

3 900 zł – zarabia dowódca jednostki w Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy

4 259 zł – zarabia dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach

7 250 zł –  zarabia Wojciech Jeleń komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie

10 000 zł –  zarabia Andrzej Witkowski nadbrygadier komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

(wszystkie kwoty brutto – dane według Dziennika Łódzkiego)

 

REKLAMA
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a dodatki które dostają tez należy wymienić i ile tak naprawdę godzin w tygodniu pracują . Co drugi strażak ma swoją działalność gospodarczą , jak by byli tak zapracowani to przecież gdzie znajda na to czas . To Prezydenci Miast tyle nie mają co komendant powiatowy.

@mieszkaniec – z tego co się orientuję to pracują w tygodniu 48 godz lub 72 godziny, zależy ile dyżurów wypadnie im w tygodniu. Normalny człowiek pracujący gdzieś na posadce w tygodniu pracuje 40 godz. a tak jak ja mając własną działalność mam nienormowany czas pracy czyli 10-24godz na dobę.

strażacy są akurat najbardziej robotni ze wszystkich służb więc nawet mnie nie wkurza ich protest.
mieszkaniec – większość dyrektorów w prywatnych firmach zarabia więcej niż premier, prezydent RP, poseł. i sie dziwić, że korupcja jest

najlepiej za siedzenie i czekani na wyjazd płacić im po 5000zl. Nieroby

@xx – obyś kiedyś nie potrzebował ich pomocy, pomyślisz zanim coś napiszesz:)

Jak im nie pasuje (strażakom ) niech sobie poszukają lepiej płatnej roboty, …na ich miejsce jest długa kolejka wysportowanych chłopaków…

a tak z ciekawości to ile zarabia prosty strażak z ul. Kilińskiego 4 ?

za 1200zl tez by wyjechali i udzielali pomocy wiec nie pierd…. głupot

Chyba sobie żartujesz.

Jedyny moment, w którym sie sprawdza ile ktos zarabia i ma pieniedzy to ten w ktorym upewniasz sie czy nie ma za malo. No ale polacy nigdy sie tego nie naucza.

„hej!” – popieram całkowicie: Jak im nie pasuje (strażakom ) niech sobie poszukają lepiej płatnej
roboty, …na ich miejsce jest długa kolejka wysportowanych chłopaków…

Jak będziesz miał gniazdo szerzenii na działce w sraczu to ci powiem spierd….ala i jeszcze dostaniesz mandat (zgodnie z prawem budowlanym – nie znasz? To poczytaj obowiązki właściciela, zarządcy budynku).

Mandat za co za gniazdo szerszeni? Coś kogoś fantazja poniosła.

Nie mam nic do strażaków ale jak zawsze tylko ci protestują co mają dobrze. Kasjerka w markecie siedzi cicho za najniższą krajową bo nikt jej nie wesprze a jak co to wywalą na zbity ryj nawet duda ja oleje bo po wyborach. Jak dla mnie strażak powinien mieć płacone na godzinę i powinno być rozdzielone stan dyżuru i stan akcji i by było sprawiedliwie bo jak dyżuruje to leży siedzi a jak działa to życie ryzykuje. Co do gniazd os czy szerszeni to tylko odniosę się do os lubię likwidować gniazda ta nutka adrenaliny och jest zabawa. Ale co to… Czytaj więcej »

strażacy to kolejna grupa biednych i pokrzywdzonych siedzą nic nie robią w remizie tylko oglądają telewizje i co jakiś czas latają pod SDH a to po kurczaka albo na hamburgera
i jeszcze marudzą że im mało kasy ludzie w ochotniczych strażach wykonują tą samą pracę co wielcy zawodowcy tylko że za darmo i nie narzekają i jeszcze muszą wszystko rzucić jak syrena wyje .
Jak by praca strażaka była taka ciężka i mało płatna to by nie było tylu chętnych do szkód Oficerskich dla Strażaków także niech się nie ośmieszają z tym swoim protestem

Jestem na tak i na nie. Co inne pracować siedząc na dupie i paczyć w tv lub neta a co inne wchodzić do płonącego budynku a jeszcze co inne myć ulicę z oleju. Powinny być określone stawki i po kłopocie. Za dyżur 9zł za akcję sprzątania ulicy z 15zł a za akcję w ogniu 50zł na godzinę i by było ok. Adekwatnie do pracy. Zwykłego szaraka to tak pracodawcy wykorzystują że jak już niema co wymyślić to każe podwórko zamiatać by przypadkiem pracownik darmo nie wziął stawki lub idź do domu oczywiście godziny odliczamy. Jeszcze teraz powiedzieli podwyżka minimalnej o… Czytaj więcej »

Wszyscy bedziecie inaczej spiewac jak zdarzy sie wypadek i bedzie trzeba was albo kogos z waszej rodziny wycinac z auta albo gasic wasz dom i ratowac z niego ludzi. Siedza w remizie jak nic sie nie dzieje. A co maja robic? Podpalac i jezdzic do gaszenia? Ryzykują życiem w razie jak coś się dzieje. Ryzykują że spłoną, spadną z wysokości albo zatrują sie chemikaliami. Jestescie baranami. Jak tak duzo wg was strazak zarabia to przeciez zaden problem zebyscie do strazy wstapili, nic nie robili i brali pieniadze. I zeby nie bylo – nigdy nie bylem i nie jestem zwiazany ze… Czytaj więcej »

każdy dokonuje wyborów a kto będzie ratował jak oni będą biedacy strajkować

Czytaj ze zrozumieniem, protest nie ma wpływu na wykonywanie ich pracy.

2250zł …(brutto) czy to są duże zarobki? najniższa krajowa to 1750zł brutto więc nie wiele więcej zarobi taki strażak a chyba więcej ryzykuje niż pani na kasie czy paniusia w biurze tak? @król Julian, @zdzisiek1979, @p-ce – dlaczego wy nie wstąpiliście do straży tylko tu mądrujecie się? Co z tego że są kolejki wysportowanych chłopaków skoro nie każdy się nadaje, większa muskulatura itd nie świadczy że może zostać strażakiem. Psychika odgrywa bardzo dużą role i chęć pomocy innym a nie siedzenie i pisanie głupot przed komputerem barany. A Ty Zdzichu piepszony ateisto zajmij się w końcu robotą i sobą bo… Czytaj więcej »

BMW nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz nie muskulatura i psychika odgrywa znaczącą rolę aby dostać się do szkoły strażackiej – popytaj strażaków sami ci powiedzą że jak nie masz ” pleców i koperty” to do żadnej szkoły dla strażaków obecnie się nie dostaniesz ci co tak cierpią na małe zarobki są większości ludzie którzy nie skoczyli szkód dla strażaków tylko kiedyś po wojsku poszli do straży albo przez znajomości wcześniej jako strażak ochotnik na wiosce dostali się do straży i gdyby tez mieli przejść weryfikację nie mieli by żadnych szans więc niech nie marudzą i dziękują losowi za… Czytaj więcej »

Powiedz ile ty zarabiasz w tatusiowej firmie i co robisz. 1700 zł za rotowanie ludzkiego życia to nie jest aż tak dużo. Czy kiedykolwiek próbowałeś dostać się do straży? Pewnie nie, bo nie masz bladego pojęcia o naborze. Widząc co ostatnio wydarzyło się w Konstantynowie ciekawi mnie to jak ty byś sobie poradził ze śmiercią 3 osób? Pewnie tak samo jak te nieroby które oglądają non stop telewizję i siedzą pod budkami.

Strażak to zawód jak każdy inny jeśli komuś nie pasuje wysokość wypłaty to po prostu odchodzi z danej pracy na jego miejsce przyjdą inni a niektórzy tak się nauczyli że jak zostaje strażakiem,policjantem to już na całe życie OK ale musi być świadomy ryzyka i zawodowego i finansowego .Co do pytania o startowanie do szkoły strażackiej muszę Cię rozczarować nie startowałem nie podnieca mnie siedzenie cały dzień przed telewizorem w remizie. ludzie kończą stadia o wiele bardziej trudne niż 2 letni kurs na strażaka i też muszą się zmagać z bezrobociem. Problem dotyczy wszystkich zawodów na etatach ludzie powinni zarabiać… Czytaj więcej »

Po niku wnioskuję jaki to był wypadek. Tak jestem ateista i jestem z tego dumny. Robotą to jestem zajęty i w życiu miałem wiele robót z jednego powodu jak mi nie odpowiadała płaca do zadania to zmieniałem pracodawcę. Wolny kraj. Nie darłem ryja że mi źle tylko odchodziłem i mogę i jeszcze nie jeden raz zmienię pracodawcę. Owszem mam uznanie dla strażaków ale nie jest w porządku wobec obywateli którzy płacą podatki by ktoś wybierał sobie zawód i wymagał kokosów. Nikt nikogo nie zmusza do wykonywania zawodu. Każdy sobie wybiera jaki chce tylko jak zawsze zaczyna krzyczeć ten co ma… Czytaj więcej »

@Król Julian – rozśmieszają mnie Twoje wypowiedzi, na prawdę. Studiowałem psychologię i wnioskuję po Twoich komentarzach że ta Twoja firma handlowa to Twoje wyimaginowane marzenia. Widzę bardzo dobrze znasz środowisko straży więc ja Ci powiem czemu choć widziałem że już temu przeczyłeś: chciałeś zostać strażakiem i Ci się nie udało i teraz ściskasz poślady z zazdrości:)

Tadeusz widać jesteś psychologiem teoretykiem firmę posiadam w Pabianicach nie będę pisał jaką aby nie robić sobie niepotrzebnej reklamy może kiedyś nawet korzystałeś z moich usług Pabianice to małe miasto firmę mam na zamkowej tylko tyle reklamy – tak jak pisałem nie startowałem nigdy do straży ale mam w rodzinie sporo strażaków i zawodowych i ochotników dlatego bardzo dobrze znam temat straży nawet ich kapelanów poznałem na różnych imieninach