Strona główna Aktualności Z miasta Budżet obywatelski u nas. Nawet 100 tys. zł na zadanie

Budżet obywatelski u nas. Nawet 100 tys. zł na zadanie

12

To mieszkańcy zadecydują na co wydać część pieniędzy z kasy miejskiej. Prezydent Grzegorz Mackiewicz wprowadza budżet obywatelski.

Uchwałę dotyczącą wprowadzenia tej formy aktywizacji mieszkańców przedstawił pod koniec swojej kadencji Zbigniew Dychto. Radni jednak odrzucili ten projekt twierdząc, że to nowy prezydent i nowa rada powinni się zajęć jego przygotowaniem. Działacze Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że to oni są inicjatorem pomysłu.

Grzegorz Mackiewicz podczas kampanii wyborczej też sporo mówił o budżecie obywatelskim. Po pół roku jego rządów, przygotowany został projekt regulaminu budżetu obywatelskiego dla Pabianic na 2016 rok. Regulamin określa, kto i jak może zgłosić zadanie do realizacji, kto zajmie się oceną wniosków i jak wyłonione zostaną zadania do realizacji.

Propozycje będzie mógł zgłaszać każdy mieszkaniec Pabianic, który ukończy 16 lat lub organizacja. Ponadto musi zebrać podpisy poparcia co najmniej 15 osób. Koszt jednego zadania to maksymalnie 100 tys. złotych. Ważne, żeby zadanie było do zrobienia  i rozliczenia w jednym roku. W lipcu będzie można składać wnioski z propozycjami.

Analiza wniosków pod względem formalnym zostanie dokonana przez odpowiednie wydziały urzędu,  a weryfikację merytoryczną przeprowadzi specjalny zespół powołany przez prezydenta miasta. Wybrane zadania znajdą się na liście projektów do głosowania – poznamy je do końca września.  W październiku mieszkańcy w specjalnym głosowaniu zdecydują, które projekty zostaną zrealizowane. Prezydent uwzględni je w projekcie budżetu miasta na rok 2016, który przedstawi radzie miejskiej.

Wysokość środków planowanych w ramach budżetu obywatelskiego prezydent poda do 26 czerwca.

REKLAMA
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Działacze PIS twierdzą i bardzo dobrze , że twierdzą bo to oni pierwsi byli za tą uchwałą i taka jest prawda. Bardzo dobrze , że Pan Mackiewicz słucha dobrych pomysłów. Warto może nie pisać tylko o Panu Mackiewiczu, są też inne osoby, które odwalają kawał roboty a o nich się nic nie pisze a wszystko idzie na konto prezydenta. Warto droga redakcjo dowiedzieć się bardziej szczegółowo.

To tylko i wyłącznie zasługa prezydenta Mackiewicza;) bez pisu zrobiłby to samo, bo to jeden z punktów jego programu. Pewnie bez pisu zrobiłby to szybciej. Nie ma to jak podszywanie się pod czyjeś sukcesy;) od pomysłu do realizacji…

No właśnie brak świadomości i wiedzy powoduje to , że tylko pisze się o panu Mackiewiczu, ale cóż tak jest . Zbierają laury Ci co mało robią !!! Taka jest prawda. Znam Pana Mackiewicza od wielu lat i zawsze taki był jest i będzie cwaniaczek jakich mało.

Właśnie brak świadomości i wiedzy wyszedł z Twojego wpisu. Brawo panie prezydencie. Nie warto inwestować w ludzi, którzy spijaja śmietankę. Wiem, ze budżet obywatelski to pana konik i wiem jak bardzo pan do tego dążył i wiem również kto był hamulcowym

hahahaha puknij się w głowe i zacznij mysleć.

Jak by nie było tych ludzi to pan Mackiewicz moze od razu strzelic sobie w kolano. Bez nich jest cieniutki!!!

Zenek !!! nie czaruj powiedz KTO to ten hamulcowy? I daj no linka do uchwały o budżecie obywatelskim skoro tyle wiesz pewnie takowego masz ?

boże chłopie … haha ty serio nie wiesz co piszesz

LUDZIE! Mackiewicz to pionek, robi jak mu zagrają- on tylko „reprezentuje” nasz miasto, i o wielu rzeczach nie ma nawet pojęcia! Całą robotę odwala reszta pracowników! Dlaczego o tym się nie mówi? Za drogi np. odpowiada WICE-PREZYDENT Maciej Łuczak, a nie Mackiewicz! Niech drodze redaktorzy zaczną się dowiadywać kto co robi 🙂

Łuczak to też pionek…. reprezentuje pracowników odwalających za niego robotę. Dlaczego o tym się nie mówi?

jak robotę? Przecież to vice wszystko robi- podejmuje decyzje co zrobić i jak zrobić i jak to ma wszystko wyglądać !

PS. Kocham Wice!