Strona główna Sport Piłka nożna Nasi drudzy w Pucharze Tymbarku

Nasi drudzy w Pucharze Tymbarku

0
fot. Włókniarz Pabianice

Drużyna Włókniarza Pabianice złożona z podopiecznych Jacka Włodarczewskiego i Arkadiusza Piotrowskiego stanęła na podium kategorii U-8.

Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” istnieje już od 18 lat. Jest jedną z największych tego typu imprez w Europie. Trenerzy Włókniarza postanowili więc skompletować wspólny zespół i zawalczyć o nagrody.

W kategorii wiekowej U-8 wystartowało 20 drużyn, a nasi chłopcy wystąpili pod nazwą Mali Gladiatorzy. Na start przyszło zwycięstwo z drużyną Futbolowcy (2:0), później porażka z Zawiszą Rzgów (0:1), a na koniec grupowych zmagań wygrana z Pogonią Zduńska Wola (3:0). Rezultaty te pozwoliły na awans do ćwierćfinału.

W nim pabianicki zespół mierzył się z Akademią Piłkarską Piotrków Trybunalski i pokonał rywali aż (4:1). W półfinale naprzeciw stanął RAP Radomsko. W regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 1:1, a w karnych lepsi okazali się Gladiatorzy wygrywając 1:0.

W finale czekał Sokół Aleksandrów Łódzki. Rywale zagrali bardzo skutecznie i pokonali nas 0:5, zostając tym samym mistrzami województwa w kategorii U-8. Mali Gladiatorzy zajęli za to świetne, drugie miejsce. Dodatkowo najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został bramkarz Gladiatorów – Karol Bogusławski.

Mali Gladiatorzy: Karol Bogusławski, Kacper Koszytarski, Ryszard Karcz, Wojciech Kuran, Aleksander Bączyk, Dawid Szymański, Norbert Bielecki, Jakub Górski, Bartosz Janica, Kacper Odrakiewicz.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments