Strona główna Sport Piłka ręczna Pabiks zwycięża w horrorze (ZDJĘCIA)

Pabiks zwycięża w horrorze (ZDJĘCIA)

0

Pabianiczanie w przedostatniej kolejce ligowego sezonu podejmowali u siebie gości z Lublina. Mimo wysokiego prowadzenia w pierwszej połowie wynik ważył się do ostatnich sekund.

SPR Pabiks Pabianice – AZS UMCS Lublin 26:25 (16:11)

Na parkiet bardziej zmotywowani wyszli przyjezdni. Szybko objęli oni trzybramkowe prowadzenie, ale Pabiks nie pozostał im dłużny. Dwa trafienia Pietrzykowskiego i kolejne Stężały oraz Witczaka zmieniły rezultat na 4:3. Do stanu 9:9 gra toczyła się punkt za punkt. Pod koniec pierwszej połowy inicjatywę przejęli pabianiczanie, którzy na przerwę zeszli po trzech kolejnych trafieniach i z pięciobramkową zaliczką przed drugą odsłoną meczu.

Po zmianie stron wydawało się, że Pabiksowi pozostało jedynie dowiezienie zwycięstwa do końca. Rywale nie sprzedali jednak tanio skóry. Na 12. minut przed końcem na tablicy widniał wynik 23:20, a pięć minut później był już remis po 23. W 57. minucie rywale wyrównali na 25:25 i zaczął się horror. Nasza drużyna dostała rzut karny i do piłki podszedł Igor Sztajnert. Zmarnował on jednak szansę na objęcie prowadzenia. W ostatniej minucie meczu do braki trafił jednak Damian Skowroński i gospodarze nie dali sobie wyrwać wygranej z garści.

Przed Pabiksem już tylko ostatnie, wyjazdowe starcie z AZW-em AWF-em Warszawa. Pojedynek ten rozegrają w przyszłą sobotę. Pabianiczanie zajmują na razie 7. miejsce w tabeli.

Pabiks: Banasiak, Pietrzykowski (5), Strzelec, Raichert (1), Czarnecki, Sztajnert (1), Skowroński (6), Walocha (1), Stężała (2), Witczak (7), Bilichowski (3), Pluciński, Laskowski, Zawadzki.