Strona główna Na sygnale Kryminalne Napadał w Łodzi i Konstantynowie

Napadał w Łodzi i Konstantynowie

0

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Łodzi zatrzymali 23-latka podejrzewanego o napady na lombard i kantor.

Do obu zdarzeń doszło 20 czerwca 2014 roku. Mężczyzna trzymając w ręku przedmiot przypominający pistolet próbował zastraszyć pracowników placówek. Za każdym razem spłoszony postawą personelu uciekał bez łupu.

Pierwszy miał miejsce w Konstantynowie Łódzkim, gdzie młody niezamaskowany mężczyzna około godziny 19.00 wszedł do lombardu, a następnie trzymając w ręku przedmiot wyglądający jak pistolet zażądał pieniędzy. Stanowcza postawa pracownicy m.in. włączenie alarmu dźwiękowego przestraszyła go.

Tego samego dnia około 20.25 podobna sytuacja powtórzyła się w Łodzi. Do kantoru przy ulicy Rzgowskiej wszedł podejrzany klient, który rzekoma bronią próbował zastraszyć personel oczekując wydania pieniędzy. Po uruchomieniu specjalnej kurtyny zabezpieczającej uciekł bez gotówki.

Śledczy zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, przesłuchali świadków i zabezpieczyli nagrania monitoringów. Od początku oba zdarzenia były ze sobą łączone. Analizowali je policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi. Bazując na rysopisie sprawcy i innych ustaleniach wytypowali podejrzewanego 23-latka ze Zduńskiej Woli. Mężczyzna aktualnie przebywał na terenie Łodzi.

11 sierpnia około godziny 9.30 został namierzony i zatrzymany w okolicach Manufaktury. – Nie stawiał oporu przyznając się do obu zdarzeń. Usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd rozpatrzy wniosek prokuratury o tymczasowy areszt – informuje podinsp. Joanna Kącka z KWP w Łodzi.

REKLAMA
Poprzedni artykułByły piłkarz Włókniarza mistrzem Polski
Następny artykułOni dostali, reszta czeka