Strona główna Aktualności Z miasta Oni dostali, reszta czeka

Oni dostali, reszta czeka

0

Blisko 200 wniosków o przydział lokalu mieszkalnego wpłynęło do Urzędu Miejskiego w pierwszym półroczu 2014 roku. Klucze do mieszkania dostali nieliczni.

Przez pierwsze 6 miesięcy do Referatu Spraw Lokalowych wpłynęło 155 wniosków o przydział lokalu, a z poprzedniego okresu do rozpatrzenia zostało 36. Urzędnicy jedynie 35 osób wciągnęli na listę oczekujących. 83 wnioski rozpatrzono negatywnie, 24 sprawy zostały w zawieszeniu, a 49 czeka na swoją kolej.  Z opisywanych osób tylko 4 otrzymały od miasta mieszkanie i podpisały umowy.

W omawianym okresie wpłynęło również 25 podań z prośbą o niezwłoczny przydział lokalu, a 2 sprawy pozostały z poprzedniego okresu. W przypadku 10 osób prezydent podjął decyzję o niezwłocznym przydziale mieszkania, z czego 5 osób otrzymało klucze.

O mieszkanie poprosiło też 5 byłych wychowanków Domu Dziecka, a 4 z nich dostało przydział. Natomiast pozytywnie rozpatrzonych zostało 7 spraw dotyczących przydziału mieszkania z powodu przebywania w rodzinie zastępczej.

W dniu 30 czerwca 2014 roku na lokal do remontu oczekiwało 12 rodzin. W pierwszym półroczu 11 rodzin przyjęło taki lokal. Remont wykonują we własnym zakresie i na własny koszt.

REKLAMA