Strona główna Aktualności Z miasta Na ulicy Jutrzkowickiej znów będzie wahadło

Na ulicy Jutrzkowickiej znów będzie wahadło

8

Zbliża się koniec normalnego ruchu na ul. Jutrzkowickiej. Bez utrudnień będziemy nią jeździć jeszcze tylko niecałe dwa tygodnie.

Później pojawi się wahadło. Po przerwie zostaną tam bowiem wznowione roboty drogowe. Od kiedy? Wykonawca realizowanej na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi inwestycji, czyli Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ERBEDIM z Piotrkowa Trybunalskiego wyznaczyło datę. To 5 marca. 

Ulica Jutrzkowicka, stanowiąca część drogi wojewódzkiej nr 485, w najbliższym czasie będzie przebudowywana od zbiegu z ulicą Świetlickiego w kierunku Bychlewa. Prace mają objąć odcinek o długości około 400 metrów, do miejsca, w którym zakończyły się w drugiej połowie grudnia.

– Zamknięta dla ruchu zostanie połowa szerokości jezdni od skrzyżowania ulicy Jutrzkowickiej z ulicami Świetlickiego i Wodną do posesji przy ul. Jutrzowickiej 84. Będzie tam wprowadzony ruch wahadłowy – informuje Andrzej Cieślak, dyrektor kontraktu.

Roboty wymuszą zawieszenie dwóch przystanków autobusowych dla linii 265, w pobliżu dwóch posesji przy ul. Jutrzkowickiej – pod numerami 73 i 74.

REKLAMA
Poprzedni artykułDemolka w hotelu. 6 tysięcy złotych strat
Następny artykułRemont Zamkowej coraz bliżej. Jest zgoda ministerstwa
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Prosiłbym o odpowiedź pracownika/rzecznika MZK co ws.przystanku 73/74 przy Jutrzkowickiej, rano do szkoły/pracy jedzie bardzo dużo osób i jakoś nie widzi mi się zapieprzać na kolejny przystanek. Liczę że jest to dobry żart albo zrobicie PRZYSTANEK na wysokości OSP.

400 metrów do grudnia ???????

Czytanie ze zrozumieniem!!!
„w którym zakończyły się w drugiej połowie grudnia”
zakończyły, nie zakończą

Już współczuję kierowcom i mieszkańcom.

Niestety ten remont oznacza zwężenie DW485.
Wysepki, srepki i inne dziwadła tu się uświadczy…

Pozdrawiam mieszkańców Rydzyn, znów będę Waszym częstym gościem, przejazdem.. 😉

Jedno pytanie. Czy architekt-inżynier-projektant nie mógł dokonać zmiany i przenieść studzienki kanalizacyjne np na chodnik, przecież są centralnie w miejscu gdzie sie jedzie. Raz, że w razie awarii blokada drogi, dwa, że za chwilę będą naprawiać bo się pozapadają, trzy, wjazd w dziury bezcenny.

Aby przenieść studzienki na np. chodnik należałoby przebudować kanalizację, a z tego co wiem, to ten remont tego nie obejmuje.