Strona główna Aktualności Na boisku 6 osób, w kościele 60. Przepisy budzą wątpliwości

Na boisku 6 osób, w kościele 60. Przepisy budzą wątpliwości

27
W sobotę premier Mateusz Morawiecki poinformował o „odmrażaniu sportu z kwarantanny”. Niestety, złagodzenie restrykcji niewiele daje drużynom zespołowym i wydaje się dość dziwne w zestawieniu z zasadami dotyczącymi wizyt w kościołach, które „odmrożone” zostały w pierwszej kolejności.

Od 20 marca w nabożeństwach kościelnych może brać udział kilkadziesiąt osób. Dokładna ilość zależy od powierzchni kościoła. Dla przykładu, w NMP przy ul. Zamkowej na mszy świętej może być 70 wiernych, a Trójcy Przenajświętszej na Bugaju 45 osób, a 25 w parafii Chrystusa Króla na Zatorzu.

Tymczasem w sobotę rząd ogłosił, że przywraca sport do normalności. Od 4 maja będzie można korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym, ale obiekty zostaną udostępnione dla maksymalnie sześciu osób. Dlaczego akurat dla sześciu? Nie wiadomo. Nadal zamknięte będą sale sportowe. Zdziwienia nie kryją działacze sportowi.

– Trudno nawet komentować takie decyzje. Brak w tym jakiejkolwiek logiki. Widać, że są po prostu równi i równiejsi, nasz rząd nie po raz pierwszy uległ presji kościoła, cóż „taca” świeciła pustkami, no bo jak wytłumaczyć to, że na takim Orliku, który ma około 2000 metrów kwadratowych może być 6 osób, a w kościele na 600 metrów aż 40. – mówi Dariusz Kopa, wiceprezesem PTC do spraw piłki nożnej.

Zaskoczony nowymi przepisami jest Jacek Zarzycki, prezes Włókniarza Pabianice.

– Czekam na doprecyzowanie tych przepisów. Nie wiemy, czy dotyczą one pełnowymiarowych boisk. Jeśli tak, to na naszej głównej płycie każdy zawodnik będzie miał ponad tysiąc metrów kwadratowych dla siebie. Jak to się ma do piętnastu metrów w kościele czy sklepie – pyta prezes.

Do treningów szykuje się już Konstantynowska Akademia Sportu. Decyzję o 6-osobowych składach treningowych rozumie Jakub Światłowski, prezes klubu.

– Od czegoś trzeba zacząć – mówi prezes. – Zapewne chodzi o to, że w momencie treningu non stop jest się w ruchu i dlatego taka liczba osób. Czekamy też na informację, czy można podzielić pełnowymiarowe boisko na kilka mniejszych. Burmistrz Konstantynowa ma wysyłać do ministerstw zapytania w tej sprawie.

Na otwarcie hal nie liczył Bartosz Gościłowicz, prezes piłkarzy ręcznych z Pabiksu.

– Myślałem jednak, że trening na świeżym powietrzu będzie nieograniczony. To bardzo dziwna sytuacja, choć cieszę się, że w ogóle coś się dzieję – mówi Gościłowicz.

W kolejnym etapie, który nie ma na razie terminu, będzie można prowadzić treningi w salach, ale jedynie w grupach sześcioosobowych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pandemii głupoty ciąg dalszy! Boisko=otwarta przestrzeń 6 osób. Kosciol=zamknięta przestrzeń 60 osób. To zapewne też pomysł tego bystrzaka Szumowskiego. Najlepiej byłoby by ten idiotyczne w najbliższym czasie podał się do dymisji, bo widać że ta sytuacja zaczyna go przerastac.Jeszcze trochę i nakazem mi z żoną spać w osobnych łóżkach w maseczka albo op1 debil k….. Pozdrawiam. Zdrówka wszystkim zycze

Szukając logiki, przypomnę tylko, że jeszcze niedawno w kościele mogło być 5 wiernych natomiast w autobusie 14 osób. Teraz gdy mamy po 300 – 400 zachorowań dziennie, luzowane są restrykcje natomiast sparaliżowano kraj przy kilkudziesięciu zarażeniach. Podobna sytuacja z maseczkami … gdy ludzie zaczynają logicznie myśleć, odkrywają że jesteśmy robieni w bambuko, pytanie tylko w w jakim celu, aż strach włączyć ponownie logiczne myślenie…pozdrawiam tych co myślą głową a nie telewizorem.

-Watykan z mocy konkordatu czyli umowy międzynarodowej jest ponad Konstytucją
– Zbliżają się wybory i oprócz TVP
musi być drugie źródło
informacji i autorytetu
które podpowie na kogo głosować .
-sprawność fizyczna, psychiczna, odporność zdrowotną jest mniej ważna niż nawyki religijne .
-jeden prymas może się „dogadać” z jednym premierem
Czego nie można powtorzyc z tysiacami sportowcow

Sutanniarzą kasa się niezgadza to jedno a drugie to faktycznie agitacja mocherow.

W kościele ich chociaz pilnują, bo to co się dzieje w parkach i lasach to masakra. Ludzie bez masek, dzieciaki po 10 osób w grupach. Dobrze, że niedługo znów zamkną

Ty leż lepiej pod pierzyną… do Nowego Roku : ))))

Lewactwo wciąż kościół przeszkadza? Odwieczni wróg. To już nudne, poszukajcie kogoś kto wam odda ale się boicie.

Utrzymujcie się z centrali
czyli z Watykanu lub własnych składek

Jak tylko lewactwo też będzie się że swoich utrzymywać, a ni z podatków to ok.

lewactwo tzn. kto ?
masz na myśli jakieś konkretne Państwo na myśli ?
jakieś konkretne dotacje na fundusz emerytalny ?
jakie? zwolnienia i przywileje finansowe ?
inna rozliczanie przed prawem ?
a może spotkania w senacie ?

Te prawak. Przecież swojego Boga znajdziesz wszędzie lecz z pewnością nie w budynku kościoła. Zresztą masz go online podczas modlitwy. Po kiego grzyba ci klecha ?

A może odwal się od innych i daj im prawo wyboru? To że prawak to nie może wierzyć w nic tylko od razu Katolik? Całe lewactwo macie wolność ale tylko taka jaką my uznajemy

To „prawak” najpierw użył słowa lewactwo, które z zamierzenia piszącego miało zabrzmieć pejoratywnie, więc nie rozumiem o co Ci chodzi ?

Przecież przed wyborami muszą połechtać wierzących, wszakże to twardy elektorat…

Szumowski! Przed Trybunał Stanu!!!!

Do dentysty z bólem nie, do fryzjera choć włosy do pasa też nie, do lasu na powietrze nie, na boisko absolutnie za to do kościoła jak najbardziej tak. Ludzie bez pracy , możliwości zarobku i utrzymania rodziny tracą wiarę w siebie i w swoje życie myśląc często o samobójstwie a tego puste gadanie z ambony im nie pomoże. Jak to jest , że klub fitnes za chwilę będzie dopuszczony do pracy a bardziej potrzebne punkty np gastronomia czy fryzjerzy jeszcze nie.

To program Tarcza ileś tam premiera Morawieckiego. Wsparcie dla firm.

Dobra wytłumaczę bo widzę, że nikt nie rozumie. Na chłodno, bez hejtu. Nie mamy żadnego spisku, ani nacisku Kościoła , czy też próby przypodobania się władzy. Przypomnę, że dalej mamy reżim sanitarny i należy zachować odstęp min 2 metry oraz mieć na twarzy maseczkę. W kościele i marketach chociażby tak to powinno w teorii wyglądać. Z dala od siebie i w maseczkach. Stąd też może przebywać taka grupa osób. Natomiast podczas uprawiania sportu , będziemy bez masek, a większość gier zespołowych jest grami kontaktowymi. Stąd póki co restrykcja dotycząca 6 osób. Naprawdę to nie powinno być trudne do zrozumienia jak… Czytaj więcej »

To tak na chłodno, bez hejtu. W Twojej wypowiedzi całkowicie brakuje logiki i chociażby chęci zainteresowania tym jak wygląda trening np. piłkarski. Jeżeli zakładamy że większość gier zespołowych to sporty kontaktowe, to nawet 6 osób jest w tym momencie niedopuszczalne, bo jeśli w tej grupie choć jedno będzie chore, to później ta szóstka ma w domu rodzeństwo, dziadków i…..pracujących wśród ludzi rodziców. Druga sprawa. Trening piłkarski nie polega na rzuceniu piłki dzieciakom i grania „meczyka” przez cały czas. Jestem w stanie przeprowadzić na jednym boisku trening dla grupy 20 dzieci z zachowaniem co najmniej 10 metrowych odległości. I może być… Czytaj więcej »

Drogi Radziku… Z tym brakiem logiki w moim poście nie do końca się zgadzam, wystarczy przeczytać post ze zrozumieniem i powinno być wszystko jasne. Twój nie był zbyt trudny i go zrozumiałem. Zgadzam się natomiast z tym, że również w grupie 6osobowej może dojść do zarażenia. Dlatego też napisałem, że „stąd póki co (słowo klucz) decyzja”. Jeżeli nie wpłynie to na zwiększenie epidemii to przecież te limity zostaną zwiekszone, zostało to zresztą zakomunikowane. Wspomniałem już, że nie do końca przeczytałeś mój post ze zrozumieniem? 😉 Wszystkie formy treningu, które wymieniłeś niewątpliwie jesteś w stanie przeprowadzić na pewno z większą ilością… Czytaj więcej »

I na koniec dwa słowa a’propos wsłuchiwania się w „wydających decyzje, a mających jednak średnie pojęcie o logistyce i formie możliwych treningów”. Tak się składa, że jednak ci ludzie decyzyjni jakieś tam pojęcie mają (zakładam, że większe od mojego). Na temat „odmrażania sportu” pracowały osoby m.in. z Ministerstwa Zdrowia czy Ministerstwa Sportu. Minister Sportu, pani Danuta Dmowska-Andrzejuk jest medalistką mistrzostw świata w szpadzie. Niezależnie od tego czy rządzi PiS, PO, SLD czy inni, to w danych resortach pracują ludzie znający się w swojej dziedzinie. W MZ lekarze, w MON żołnierze, w MSW policjanci, MS sportowcy itd. Nie wierzę, że o… Czytaj więcej »

W kwestii czysto technicznej wiedzy piłkarskiej. Na treningi musiałeś uczęszczać jako młody chłopak i nie do końca rozumiałeś co robiłeś, ale to prawdopodobnie wina trenera. Gierka wewnętrzna nie ma nic wspólnego z treningiem taktycznym. Ale skoro nawet Ty wiesz, że można przeprowadzić różne formy treningu z zachowaniem bezpiecznych odległości to o co „come on”?? Jeśli się da to czemu się zabrania większej grupie. Skoro nie ma pewności czy ludzie wchodzący do kościoła noszą maseczki na mszy, nie dotykają ławek i innych, a przede wszystkim, że gołą ręką jeden po drugim nie dotykają aspersorium, to czemu zakłada się z góry że… Czytaj więcej »

w kościele nikt nie biega nie charcha i nie pluje jak najęty pod nogi innym nie poci się i nie chlapie tym potem na innych może to dla tego ??? …………

Jakby na boisku czy w hali sportowej mógł się przebiec z tacą pleban i zebrać jałmużnę to nawet 100 osób możnaby tam wpuścić… CZARNA ZARAZA!!!

gościu super pomysł, zaraz na boisku stawiam ołtarz i wpuszczam 2 grupy treningowe normalnie, a jak psy przyjadą to mówię, że czekam na księdza, bo ma mszę odprawić

Andrzej jak psy przyjadą to im powiedz zgodnie z prawdą że cię suka urodziła 😁😁😁