Strona główna Styl życia Fitness i rekreacja Na czym polega speedsoft?

Na czym polega speedsoft?

1

Airsoftowa strzelanka może przebiegać według różnych scenariuszy – w zależności od tego, do jakiej odmiany tego sportu należy. Speedsoft jest jedną z nich i w ostatnich czasach zyskuje bardzo na popularności. To jedne z najbardziej dynamicznych rozgrywek, które wymagają od nas dużej sprawności i aktywności fizycznej. Jednocześnie są krótkie, więc nie zajmują dużo czasu i łatwiej umieścić je w napiętym grafiku. Speedsoft nie jest sportem dla każdego, ale jego grono fanów stale się powiększa i warto zapoznać się z jego zasadami.

Jak wygląda strzelanka speedsoft?

Speedsoft również polega na rywalizacji składających się z kilku zawodników drużyn, ale jest o wiele szybszy i bardziej dynamiczny – w porównaniu z innymi strzelankami. Opiera się on na agresywnej taktyce, w której bardzo dużo się biega i też trzeba czasami pokonywać przeszkody: czołgając się, skacząc czy wykonując ślizgi. Stąd też konieczność posiadania niezłej kondycji, by móc sprostać tym wszystkim zadaniom i stanowić wsparcie dla swojego zespołu.

Bardzo ważny jest też szybki refleks. Nie ma czasu na to, by zatrzymać się i pomyśleć, więc musimy na bieżąco analizować przebieg gry, jeśli chcemy pokonać naszego przeciwnika. Rozgrywka kończy się w momencie trafienia wszystkich zawodników należących do konkurencyjnej drużyny. W speedsofcie korzysta się z repliki ASG i akcesoriów, ale nie każde wyposażenie się to tego typu gry nadaje. Musimy więc dobrze dopasować parametry repliki, a także pozostałego sprzętu do charakteru rozgrywek, bo od tego również zależy wynik strzelanki.

Sprzęt i akcesoria do speedsoftu

Speedsoft nie stawia na odwzorowanie scenariuszy prawdziwych walk, ani działań wojskowych czy policyjnych, dlatego też nie korzysta się podczas niego w tak dużym stopniu z taktycznego wyposażenia, jak podczas innych airsoftowych rozgrywek. Liczy się swoboda ruchu i szybkie działanie, więc nie możemy być zbyt mocno obciążeni akcesoriami takimi jak np. kamizelki plate carrier, hełmy, rękawice taktyczne czy też pełne umundurowanie. Wielu zawodników zakłada zwykłe dżinsy, koszulki i trampki – liczy się wygoda, a im mniej wyposażenia, tym lepiej. Korzysta się ewentualnie z lekkich pasów oporządzeniowych i kamizelek chest-rig, w których możemy umieścić zapasowe magazynki z kulkami i naboje z CO2.

Airsoftowa replika, z której będziemy korzystać podczas gry, musi charakteryzować się dobrą manewrowością i nie utrudniać nam naszych działań. Z tego względu wybiera się raczej repliki pistoletów i kompaktowe karabinki/pistolety maszynowe, niż pełnowymiarowe modele replik broni długiej. Istotna jest też dobra szybkostrzelność naszej repliki i odpowiednio pojemny magazynek, którego nie trzeba będzie często wymieniać. W działaniach speedsoftowych bardzo dobrze sprawdzają się niektóre modele wykorzystywane w rozgrywkach CQB – te najbardziej kompaktowe i lekkie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Działa takie coś w Pabianicach?