Strona główna Aktualności Chłopiec z Ukrainy prześladowany w szkole. Dyrekcja zaprzecza

Chłopiec z Ukrainy prześladowany w szkole. Dyrekcja zaprzecza

60
Zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com

11-latek z Ukrainy jest od jesieni regularnie prześladowany przez starszych uczniów – tak wynika z relacji mamy chłopca, która mówi o pobiciu, wkładaniu brudnego śniegu w usta czy opluwaniu go na miejskim skateparku. 

Sprawę obszernie opisał onet.pl. W artykule czytamy, że 11-letni Igor, który wraz z mamą schronił się przed wojną w Konstantynowie Łódzkim jest gnębiony przez polskich „kolegów” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim. Inni uczniowie wyzywają go, usłyszał m.in. „wracaj do siebie, tam cię zabiją”, dochodzi nawet do przemocy fizycznej.

– Jeden trzymał, a drugi bił mnie po nerkach. Byli ze starszej klasy – opowiada 11-latek.

Do agresji miało dojść jeszcze po wycieczce do kina. Po powrocie z nauczycielami przed szkołę uczniowie mieli się rozejść do domów. Ale za Igorem, jak mówi jego matka, podążyło siedmiu-ośmiu innych chłopaków. Przewodził im nastolatek z klasy piątej (innej niż ta, do której chodzi Igor). Tego dnia w Konstantynowie leżał śnieg.

– Tutaj na osiedlu śnieg był już ubity. Zrobiły się z niego takie brudne bryły – opowiada Natalia. – Dogonili Igora, zanim doszedł do naszego bloku, przewracali go, co ci robili tym śniegiem, Igor?

— Wkładali do ust. I za ubranie – mówi chłopiec.

Sprawa została zgłoszona na policję i do konstantynowskiej straży miejskiej.

Poinformowana jest też dyrektora szkoły – Katarzyna Olejniczak. Twierdzi jednak, że „Yehor […] nie jest ofiarą agresji polskich uczniów na terenie naszej szkoły”.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
60 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To ten co wiaty rozbijał na nowej trasie 41?

Jeszcze tutaj nie wiedzieli, żeś głupi.

Nie to nie ten ale tej samej narodowosci

A Polskie dzieci nie są prześladowane przez tych „starszych uczniów ” ? Może popytać i trochę podrożyć panie redaktorze a nie szukać tanich kliknięć . Artykół sugeruje, że to przez narodowość , a może to nie ma z tym nic wspólnego

P********i Ukraińcy”. Albo „wracaj do siebie, tam cię zabiją”. A może nie ma to nic wspólnego z narodowością?
A może jesteś idiotą.

A ty bałwanie jakiej jesteś narodowości skoro nie umiesz pisać po polsku

Historyjka zapewne wyssana z palca przez mamusie w celu ugrania czegoś.

Gdybyś nie był ruską onucą to przeczytałeś czy tam przeczytała tekst źródłowy.

Panie Jach. Za takie słowa powinien Pan zostać pozbawiony możliwości wypowiedzi. Proszę się zastanowić nad swoimi wypowiedziami. Trochę minimalnej kultury.

Hehe, całe szczęście Pan o tym nie decyduje 🙂

Z tą onucą to był uważał.

Last edited 25 dni temu by Elo

Uważam, a z tym sądem to Pan/Pani mnie rozbawił. Chętnie się spotkam.

Gdzie i kiedy?

Jestem dostępny od 13 marca. Proszę napisać maila na formularz kontaktowy, oczywiście ładnie się przedstawić i ustalimy termin.

Kto to słyszał ,aby wątpić w jedynie słuszną narrację,na bank to musi być ruska onuca,Pański umysł jest niczym rentgen,w najdalszym zakątku znajdzie takiego gagatka.Teraz jest czas ,że mamy nosić ich na rękach,a kto się sprzeciwia,to wiadomo kim jest.

Wystarczyło zadać sobie nieco więcej trudu i przeczytać tekst źródłowy, gdzie jest napisane, że chłopcy podpisali porozumienie, jednak go nie przestrzegają. Skoro podpisali to zaraz mi Pan powie, że zostali zmuszeni siła na komendzie. Jak ktoś jest ruską onucą to żadne argumenty do niego nie trafią

Jak komuś brakuje argumentów, wyskakuje z ruską onucą,Trochę to już oklepane, nawet osły w sejmie tak się wyzywają.Okazuje się,że wystarczy splunąć,aby jakąś onuce trafić.

Doskonale wiemy Krzysiu, że uważasz, że zamiast nosić na rękach, powinniśmy popierać bicie i poniżenie jedenastoletniego dziecka. Powszechnie wiadomo, że popieranie przemocy i jej stosowanie jest wynikiem niskiej samooceny i chęci dowartościowania się. Nic nie poradzimy, że szukasz winnych swojej nieudolności i życiowych niepowodzeń, bo wyparcie swojej winy to normalne, znane psychologii działanie obronne. Ale powiem ci coś. Takich jak ty jest garstka, źdźbło, krztyna. To margines, który, gdy za bardzo zacznie się rozkręcać kończy jak wielokrotny przestępca Wojciech Olszański, lub wielokrotny przestępca Marek Majcher. Tam gdzie ich miejsce, czyli w więzieniu. Więc bądź ostrożny, żebyś nie przekroczył tej cienkiej… Czytaj więcej »

Last edited 25 dni temu by Dziadek Rodenwald

Uśmiechnięte gęby, ale ty masz prymitywne myślenie. Coś w stylu
„Nie popierasz Owsiaka? To znaczy, że nie chcesz pomagać dzieciom…”

Prymitywizmem jest deprecjacja znęcania się nad dzieckiem do wątpienia w narrację.

A moze inne prymitywne myslenie. Jestes z PO to nie jestes Polakiem i katolikiem

Czujny-terror w pociągu, mistrzostwo,powinni to codziennie pokazywać wszystkim covidianom.
Olszański, ma kilka ciekawych wywiadów,maż Agnieszki Fatygi,nie sądzę aby z nim do śmierci była, gdyby był takim demonem jak go tu przedstawiasz.

Czujny – pięciokrotnie skazany za oszustwa, kradzieże, podrabianie pieniędzy, jazdę w stanie nietrzeźwości. Również za to, że będąc NAĆPANYM, machał krzesłem na wiecu Komorowskiego, ale tam tylko grzywna. Za chwilę może znów pójść siedzieć, między innymi za atak na ukraińskie nastolatki w autobusie, które zostały obronione przed nim przez pasażerów i kierowcę. Za pieniądze ze zbiórek naiwnych szurów LATA po Polsce samolotem i nagrywa swoje patostreamy, ucztując w drogich restauracjach. Gratuluję szurii idola-przestepcy- pospolitego bandyty, oszusta. Co do Olszańskiego, to jeśli się nie uspokoi po wyjściu z więzienia, za chwile znów tam wróci. Ciekawe czy mu się na tyle spodobało?… Czytaj więcej »

Last edited 24 dni temu by Dziadek Rodenwald

„oszustwa, kradzieże, podrabianie pieniędzy, jazdę w stanie nietrzeźwości”pieniędzy może nie podrabiają,za to psuja.To wszystko robią rządzący, to dlaczego nie są skazani i nie siedzą?

Zapomniałeś o ćpaniu. Rządzący zapewne też to robią więc to nic nadzwyczajnego. A no i o tym, że matka jego działanie ecks musiała przed tym bandytom uciekać za granicę i ukrywać się. Oczywiście ten bandyta ma zakaz zbliżania. Ale na świecie tak się dzieje i on oczywiście nic złego nie zrobił.
Potrafisz wytłumaczyć przemoc wobec dziecka, to potrafisz wytłumaczyć także przestępcę Czujnego. Nie można się spodziewać po tobie niczego innego. Dno. Będziemy obserwować Krzysiu twoje poczynania. Juz niejeden taki chojrak w necie poszedł siedzieć.

Last edited 23 dni temu by Dziadek Rodemwald

hi hi hi
uschmiechniete geby ,widze cie….

Zmień płytę, bo ta onuca banderasie już nie modna…..

.

Russian_ship,_go_f_yourself._Bright.jpg

Zwykła onuca ruska. Wielokrotnie wypowiada antyukrińskie hasła na tym portalu.

Elo…ruska płacząca onuca

Konsekwentnie jednen za drugim dzieckiem powinny być pociągane do odpowiedzialności. Dzieci są okrutne. Rodzice też powinni odpowiadać za zachowanie dzieci. Cała rodzina pod opiekę psychologa

 powinny być pociągane do odpowiedzialności” i złożenie tego z „pod opiekę psychologa” nie idzie w parze. psycholorzka zakaże kar i będzię wymyślać skutki i przyczyny i bredzić o bezstresowym wychowywaniu.

A są na to jakieś dowody?

W szkołach zawsze była tzw „fala”.Nauczyciele dobrze wiedzą że jest. Na Ukrainie też jest. Tutaj czytamy opis tylko jednej strony zdarzenia a to za mało aby obiektywnie ocenić sytuację.

Pan Nadredaktor odkrył przemoc w szkole, zjawisko, które dotyczy wszystkich dzieci. Szkoda, że wcześniej nie było zainteresowania tym tematem, no ale narodowość ofiary to bardzo nośny temat.

Akurat w tym przypadku jest to przedruk z Onetu, ale cieszę się, że cały czas odwiedzasz EPAinfo 🙂

Igor nie jest prześladowany przez innych rówieśników dlatego, że jest Ukraińcem ale dlatego, że jest inny. Tak samo byłby prześladowany gdyby był albinosem, gdyby był Żydem, czarnoskórym Afrykańczykiem albo gdyby był gejem. Miałby również dużą szansę na bycie prześladowanym gdyby był np. bardzo otyły. To nie jest żaden rasizm, ksenofobia czy uprzedzenia u tej młodzieży. To jest po prostu nienawiść do wszystkich ludzi, którzy są inni lub ośmielą się być inni i mieć inne poglądy. To nie jest cecha mieszkańców i młodzieży wyłącznie z takich małych zapyziałych prowincjonalnych miast jak Konstantynów czy Pabianice, to jest cecha narodowa Polaków. Nienawidzić, niszczyć,… Czytaj więcej »

nieprawda! gdyby był albinosem, Żydem, czarnoskórym Afrykańczykiem albo gdyby był gejem nie byłby prześladowany, gdyż ty niepoprawne jest! natomiast gdy był białasem, bambusem, pejsem lub zwykłym pedałem, to tak. mógłby trafić na osoby go prześladujące 🙂

„To nie jest cecha mieszkańców i młodzieży wyłącznie z takich małych zapyziałych prowincjonalnych miast jak Konstantynów czy Pabianice, to jest cecha narodowa Polaków.”
Ty Żydzie z pejsami,a jaka jest wasza cecha?pluć na wszystkich? to wam się należy?bo takie jest wasze prawo?a jeśli ktoś śmie,wytknąć wam wasze wady ,ooo to wtedy już jest antysemityzm.

Dla mnie typowym zachowaniem antypolskim jest brak poszanowania dla ojczystego języka. Dokładnie taki, jak w twoim przypadku.

Się ubawiłem,PEWNO na drugie masz patriotyzm.

Powiedziałbym nawet, że na pierwsze.
„Byłeś w wojsku Polaku?”

Nie,studia mnie obroniły przed wojskiem.

Przecież to patriotyczny obowiązek Krzysiu. Rzucasz hasła o broni dla każdego, a nie przerobiłeś tematu obrony ojczyzny? To stąd wychodzą teraz takie miękkie lufy, co sobie w życiu nie radzą. Bo w wojsku nie byli. Wyobraź sobie, że studia nie przeszkadzały w odbyciu Zasadniczej Służby Wojskowej.
BTW. Co to za studia, po których jednego zdania nie potrafisz napisać po polsku? Jakieś zagraniczne? 😁

Widać dzieciaki znają historię

Prawicowo-katolickie wychowywanie dzieci w „miłośc” do bliźniego dało o sobie znać. Ale cóż wyspowiadasię u „rozporka” w konfesjonale i będziemu odpuszczone.

👍

Przeczytałem te artykułu po 3 razy i mam pytanie: skąd stwierdzenie że te dzieci są wyznania katolickiego?

może były w kinie na filmie „wołyń”. tak mało danych tak dużo domysłów!

Szkoda, że nie były na filmie „Katyń”.

A skąd wiesz?może były.

Na pewno był jakiś powód,tyle tego teraz po szkołach jest,a tylko on jeden taki biedny.Może uważał,że wszystko mu się należy,jak komikowi,może głosił banderowskie hasła..itd….Kolejny artykuł,który ma jeszcze bardziej grać na naszych emocjach.

Jak sobie pomyślę, że takie dno jak ty może żyć w tym samym mieście i przechadzać się koło mnie na spacerze, to aż mnie wzdryga. Nędzna imitacjo człowieka, kto cię skrzywdził za młodu? Bili cię, tak jak tego chłopaka, czy najzwyczajniej nie miałeś rodziców i dom dziecka nie przystosował cię do życia w społeczeństwie?
Zaczynam ci współczuć, że taki jesteś.

Uśmiechnięte gęby, Prymas Wyszyński mówił „Głowa jest wyżej niż serce”..Zapomniałeś jak 20-30 lat temu cyganie rządzili w Pabianicach?chcesz aby to wróciło?bo ja,nie.Spaceruj póki możesz, może niedługo,jak na zachodzie, lepiej bedzie omijać pewne rejony.
Na Ukrainie ideologia banderowska nie zaginęła, dla nich to jest bohater,nie przeraża cię to?bo mnie,tak.
A teraz pisz sobie dalej…

Popierasz bicie dziecka w szkole twierdząc, że ochroni mnie to przed Ukraińcami na ulicy? Którzy będą jak cyganie 30 lat temu?
Dorobiłeś sobie ideologię, która ma tłumaczyć twoją agresję. Jesteś jak cała reszta nibypatriotow z marszu niepodległości, którzy nawet nie wiedzą, kiedy druga wojna wybuchła. Za to mają wytatuowane znaki „Polski Walczącej”. I chronią całą Polskę przed wrogiem z zewnątrz. Idąc ramię w ramię z zaproszonymi naziolami z Włoch. A za rogiem rozbój, na Polaku, bo im na flaszkę brakło. A w bańce pioch. A tfuuuu. Półczłowieki. Dno. Na szczęście to margines. Również społeczny.

Last edited 24 dni temu by A tfuuuu

„Popierasz bicie dziecka w szkole twierdząc, że ochroni mnie to przed Ukraińcami na ulicy?”a w którym miejscu to napisalem?

Last edited 23 dni temu by Krzysiek

A ten artykuł o czym jest? O przemocy wobec ukraińskiego dziecka. A kto napisał: „Zapomniałeś jak 20-30 lat temu cyganie rządzili w Pabianicach?chcesz aby to wróciło?bo ja,nie.”
A, zapomniałem. Obojętne o czym jest, ty i tak napiszesz swoje naziolskie wysrywy nie na temat. Pewnie zaraz zaczniesz o szczepionkach.

Last edited 23 dni temu by A tfuuuuuu

Co tu za gównoburza?

Nie ma dymu bez ognia .

Takich gnojków powinno spotkać to samo. Może by się drugi raz najpierw zastanowili zanim kogoś skrzywdzą. W szkołach zawsze było przyzwolenie na przemoc i widzę że się nic od moich czasów nie zmieniło.