Strona główna Na sygnale Wypadki MZK wyjaśnia sprawę folii na szybie autobusu

MZK wyjaśnia sprawę folii na szybie autobusu

11

Część Internautów twierdzi, że reklama z folii na szybie autobusu przyczyniła się do śmierci 31-letniego Piotra, który został wepchnięty na pojazd.

Obszerne wyjaśnienie w tej sprawie opublikowała strona komunikacjapabianice.pl.

– W związku z odważnie stawianymi tezami w komentarzach na pabianickich portalach internetowych odnośnie bezpieczeństwa związanego z umieszczaniem reklam na szybach pojazdów, informujemy, że folie reklamowe muszą posiadać certyfikaty do zastosowań komunikacyjnych PL 517/ISiC/07, CZ 606/2009-150-SCH2. Certyfikowane folie przechodzą badania co do zgodności z wymaganiami regulaminu homologacji R 43 ECE. Szyby z naklejoną folią perforowaną muszą spełniać wymogi punktów 4, 7, 8, 9.1, 10 i 11 załącznika nr 3 Regulaminu ONZ EKG nr 43 : 2009.

Autobusy przechodzą szczegółowe przeglądy techniczne w Okręgowych Stacjach Kontroli Pojazdów, a pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu, był wczoraj rano poddany drobiazgowej kontroli Inspekcji Transportu Drogowego, która nie wykazała żadnych nieprawidłowości, co potwierdza raport z kontroli. Oczekujemy na policyjną ekspertyzę, niemniej jednak na obecnym etapie sprawy sugerowanie jakoby folia reklamowa mogła w jakikolwiek sposób przyczynić się do śmierci rowerzysty jest bezzasadne i krzywdzące – podano w oświadczeniu.

Więcej o wypadku.

REKLAMA
Poprzedni artykułTVN na żywo z Pabianic
Następny artykułDlaczego zabili Piotra?
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

czy można prosić jakieś odnośniki do tych regulaminów? bo z 2010r reg OZN EKG załącznik 3 to po prostu ogólne warunki testowania więc nijak to się ma do tematu mam nadzieję, że to są jakieś konkretne punkty na temat sprawy a nie np: przez szybę musi być jakaśtam widoczność… bo to nikogo w tej sprawie nie obchodzi a wyjaśnienia, które wykorzystują takie rzeczy w takiej sytuacji porównałbym do dziecka w szkole na klasówce z historii gdzie pisze wszystko co wie a nie koniecznie odpowiada na pytanie Strasznie brzmi to wymijająco szczególnie, że według tematu internauci twierdzą, że szyba przyczyniła się… Czytaj więcej »

to czemu nie pękła ze szybą ? tylko stara folia przerabia się w sztywny plastik debile od słońca wiec wasz certyfikat możecie sobie wsadzić w dupsko !

nie podniecaj sie zielarz!

Winni śmierci są mężczyźni z samochodu, a nie MZK. Szukacie dziury w calym. Gdyby nie przejezdzal tamtedy akurat autobus to pan Piotr upadl by na droge i wtedy mówilibyscie, że to wina asfaltu, bo byl za twardy.

za chwile bedzie to wina kierowcy bo tam jechal a pozniej oskarzycie MZK bo ma zly rozklad jazdy bo autobus zgodnie z dyrektywa unijna powinien miec przerwe i wlasnie ona wypadala jak ten autobus jechal ta ulica choc z unijnym prawem nie nadaje sie do jazdy ta ulica bo ma za malo asfaltu i jego warstwa podstawowa niema unijnych standardow grubosci itd .. a skonczy sie na tym ze kutasy co go wepchneli pod autobus dostana odszkodowanie za to ze ich policjia poszukuje BO TO WLASNIE POLSKA MOI DRODZY!!

Nie do końca można się z tym zgodzić. W którymś artykule pisali, że autobus stoi na parkingu policyjnym więc chyba w areszcie jest szyba.

Tak jak stara guma się kruszy, tak jak stary platik pęka, tak jak stara tkanina się pruje, taj jak stary papier się rwie, tak jak stary sznurek się przerywa itd tak stara folia zwłaszcza perforowana jest bardziej podatna na uszkodzenia szczególnie przy niskiej temperaturze. My tak uważamy ale my jesteśmy popierdoleni.

PO ROZMOWIE Z KILKOMA OSOBAMI ,DOSZLIŚMY DO WNIOSKU ŻE FOLIA NIE POWINNA BYC NA SZYBACH PROSZE ODPOWIEDZIEC MZK NA PYTANIE
SZYBA JEST WYJŚCIEM AWARYJNYM W AUTOBUSACH, W RAZIE WYPADKU JAK MAM WYJŚĆ I URATOWAĆ SIĘ SKORO JEST OKLEJONA FOLIA ????????
WIDAC ŻE SZYBA SIĘ NIE ROZBIŁA TYLKO ZOSTAŁA DZIURA A UWIERZCIE MI POWINNA SĘI ROZBIĆ W DROBNY MAK .

Rozpadła się.

Co prawda to prawda, ale gdyby nie folia, szyba poszła by w drobny mak, a nie jak na załączonym zdjęciu robić „gilotyny” :/

faktycznie rozprysła sie i jeszcze płat wisi 🙁