Strona główna Aktualności Z miasta Mróz daje popalić

Mróz daje popalić

0

Zima daje się we znaki mieszkańcom naszego powiatu. Zamarzają rury z wodą, a w Dobroniu doszło do wybuchu pieca centralnego ogrzewania.

Od dwóch dni bez wody jest lokatorka kamienicy usytuowanej przy ul. Pułaskiego 4. We wtorek zamarzła rura doprowadzająca wodę do jej mieszkania.

– Przyszła najwyższa komisja, która stwierdziła, że woda w rurach zamarzła i niestety nic nie zrobili. Powiedzieli,  że nie mają sprzętu, żeby to rozmrozić, a grzejnika na noc nie zostawią – poinformował nas zięć lokatorki.

W Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej tłumaczą, że był problem ze zlokalizowaniem awarii, a mieszkańcy często sami przyczyniają się do takich sytuacji.

– Pierwsze piętro w tej kamienicy jest niezasiedlone, a z mieszkania praktycznie nie było poboru wody, dlatego zamarzła w rurze – tłumaczy Magdalena Bryndziak, p.o. dyrektora ZGM. – Nasi pracownicy zlokalizowali awarię dopiero dziś do południa. Okazało się, że zamarznięta rura jest w podwórku, a nie w pionie.

Pracownicy ZGM pożyczyli z ciepłowni koksownik, żeby ogrzać zamarzniętą rurę. Lokatorka musiała skorzystać z gościny swojej rodziny, choć wodę może pobrać z warsztatu ZGM, który znajduj się w tej samej kamienicy.

Kilka awarii odnotowali też pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. 4 stycznia usuwano awarię wodociągową na ul. Chłodnej przy Traugutta, dzień później ekipa działała w ulicy Jana Pawła II, w okolicy skrzyżowania z ul. Sempołowskiej. Prace komplikowała utrzymująca się na powierzchni warstwa zamarzniętego gruntu, utrudniająca zlokalizowanie miejsca awarii. Dziś (7 stycznia) brygada remontowa przystąpiła do usuwania awarii na ul. Tkackiej przy Łaskiej.

Mróz przyczynił się do wybuchu pieca centralnego ogrzewania w domu jednorodzinnym w Dobroniu.

– Przyczyną był wzrost ciśnienia w układzie instalacji centralnego ogrzewania spowodowany zamarznięcia wody w naczyniu wzbiorczym tłumaczy – starszy technik – sekc. Szymon Giza, rzecznik prasowy pabianickich strażaków.

Wybuch naruszył konstrukcję budynku, dlatego inspektor nadzoru budowlanego wydał zakaz użytkowania (WIĘCEJ).

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments