Strona główna Aktualności Z miasta Można składać wnioski na zakup „taniego węgla”. Niestety, na razie brak surowca

Można składać wnioski na zakup „taniego węgla”. Niestety, na razie brak surowca

24
20 października informowaliśmy o planach Pabianic dotyczących sprowadzania do miasta węgla, który mieszkańcy będą mogli nabywać po preferencyjnych cenach.

Regulamin i formalności w przyjmowaniu wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego zostały maksymalnie uproszczone. Wnioski można składać już od 4 listopada w siedzibie Referatu przy ul. św. Jana 4, pokój nr 20

  • w poniedziałki, środy, czwartki w godz. 8.00-16.00,
  • wtorki w godz. 8.00-17.00, piątki w godz. 8.00-15.00,
  • soboty w godz. 8.00-14.00 (z wyłączeniem soboty 12.11.2022 r.).

Niestety, jest problem z dostawą tego surowca.

– Jesteśmy gotowi do tej operacji, dokumenty są gotowe, transport naszykowany. Dzwonimy do Ministerstwa Aktywów Państwowych, do służb wojewody, spółek wyznaczonych do dystrybucji, niestety na chwilę obecną nikt nie wie skąd i na jakiej podstawie będziemy mogli ten węgiel pozyskać – mówi Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic. – Zbieramy deklaracje, ale na pytanie, kiedy pojawi się węgiel na tym placu, odpowiedź brzmi, nie mam zielonego pojęcia. Jesteśmy gotowi i oczekujemy, że rząd i jego spółki jak najszybciej wywiązały się z deklaracji, po to, żeby mieszkańcy miasta mogli otrzymać paliwo na zimę.

Wniosek dotyczy zakupu pierwszej transzy węgla, czyli 1,5 tony na gospodarstwo domowe w terminie do końca grudnia 2022. Wniosek można złożyć w wersji papierowej, w Urzędzie Miejskim przy ul. św. Jana 4 (Referat Programów Priorytetowych w Wydziale Inwestycji Miejskich, pok. 20) lub elektronicznie, przesyłając przez ePuap. Wniosek można pobrać w urzędzie i na stronie internetowej https://um.pabianice.pl/. Wnioski o preferencyjny zakup węgla zostaną zweryfikowane w oparciu o dane z Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach i Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Jeśli nie będzie zastrzeżeń, mieszkaniec otrzyma zawiadomienie, że przysługuje mu preferencyjny zakup opału. Na podstawie otrzymanego zawiadomienia dokona wpłaty przelewem na wskazane konto Urzędu Miejskiego lub w kasie urzędu przy ul. Zamkowej 16.

Uwaga, paliwo stałe będzie można odebrać wyłącznie z potwierdzeniem zapłaty uzyskanym na zawiadomieniu, w takiej ilości jaka została zadeklarowana we wniosku, własnym transportem i terminie wyznaczonym przez ZEC. Wniosek można złożyć na 1,5 tony, ale nie mniej niż 0,5 tony jednorazowo jednego rodzaju paliwa stałego.

Cena za tonę węgla ma wynosić 1970 złotych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ahahahahaha…..

Nie ma się co dziwić, że węgla brak…….ten co jest wydobywany,sprzedawany jest przez PGG,a ten na który można składać wnioski jedzie z Kolumbii,Meksyku…..kiedyś dojedzie. Tylko oby przez ten czas wszystkie złożone deklaracje nie poginęły. Nie wspominając o ilości osób, które dokona wpłat, świstek dostanie i tyle w temacie.

Władza wyszła przed szereg i w kwietniu nałożyła embargo na rosyjski węgiel. Tym samym odbiorcy prywatni zostali z niczym. Myśleli że sobie szybko poradzą,ale jak sytuacja pokazuje to nie takie proste.Żeby się z tego wszystkiego wymiksować, odpowiedzialność przerzucili na samorząd. A samorządy nie takie głupie,co pokazuje artykuł powyżej. Dają sobie radę. Teraz zobaczymy co pokaże władza centralna,bo jak na razie, słabo to wygląda, mimo telewizyjnej propagandy.A osobiście to gratulacje PREZYDENTOWI PABIANIC.U mnie ma następną kadencję.

tak jak mówił morawiecki. masz miskę ryżu i się cieszysz.

Mówił co innego i w innym sensie, ale prawda jest taka że PiS walczy z problemami które sam stwarza niczym PRL, a Mateusz kłamie, kłamie, kłamie…..

Grzesio jest jaki jest, ale tutaj przynajmniej nie owija w bawełnę. Spychologia w wykonaniu rządu nie wypali, nie potrafią ogarnąć surowca i tyle.

Od kilku lat eksport polskiego węgla i drzewa wzrósł nawet 6krotnie. Nasz węgiel sprzedajemy za granicę za bezcen a sprowadzamy ten sam dwa razy drożej. Ograniczenie wydobycia i zamykanie możliwości rozbudowy infrastruktury zielonej energii to wszystko działanie na szkodę obywateli.

Ale na bombelki i emeryto dajo.

masz jakieś świeże info odnośnie bombelków?

w pgg jest łatwo trafić o 16/02 wystawiają później 194zł przywózka do GS torowa

To traf dla mnie 4T ekogroszku lub miału workowoanego lub w BB.

po 2sprzedają

łatwo Google chrome przeglądarka z godzinę przed 16 trzeba się już zalogować
od 15/58 przy kompie/telefonie i odświeżasz strunę cały czas zawsze 16/02 sklep wystawia ekogroszek najszybciej się kończy 30s. do 2minut ale jest duża szansa trafić

z pgg lepiej kupic

Szkoda drewna na te wnioski . Jak bedzie węgiel na skladach to dopiero można zlozyć zamówienia. Teraz to kolejna tania gadka do ludu.

Jeszcze pytanie do prezydenta i starosty
Co panowie zrobicie kiedy węgla na składach jednak nie będzie a temperatura powietrza spadnie do temperatur minusowych i co powiecie mieszkańcom którzy będą chcieli osobiście to pytanie zadać ?

i wychodzi to , że nasłuchałeś się tvp i tego ich pieprz…nia, to jest pytanie do rządu, do sasina , do morawieckiego, samorządy mają kupić ten węgiel od państwowej spółki – takie jest założenie ustawy, więc nie pytaj się władz pabianic , które mają go od nich kupić tylko ślij pytania do tych fachowców z NIBYrządu

z doopy nie wytrzaśniem!

Powinni przekierować do Senatora Łuczaka z PiS albo możesz się zgłosić osobiście z tym problemem do bezradnych z PiS, którzy zasiadają w Radzie Miejskiej w Pabianicach. Każdy z nich ma dyżury i możesz się wyżalić im w kołnierz.

Ty pytaj Morawieckiego, Sasina i Kaczyńskiego to oni w kolejności: nawoływał za embargiem na ruski węgiel, nadzoruje zakup węgla i jego eksport z polskich kopalni, jest szefem obu.

Można składać wnioski na darmowe wczasy na Hawajach. Na razie brak miejsc : )))))))

Jak dobrze, że założyłem w tym roku pompę ciepła. Nie muszę się już martwić o węgiel.
Polecam zrobić to każdemu.

nie ma to jak chwalić się że się jest lewarem i zapłaciło mnóstwo hajsu za darmową energię 🙂

Jaaasne. Jak prąd wyłączą to swoją pompę możesz wyrzucić i ciepła też nie będziesz miał. Weź rusz głową człowieku..