Strona główna Na sygnale Wypadki Kierujący Toyotą staranował przystanek

Kierujący Toyotą staranował przystanek

21
W piątek wieczorem 77-letni mężczyzna kierujący Toyotą Corollą wjechał w przystanek autobusowy na ul. Karniszewickiej przy ul. Niedużej.

Mężczyzna jechał od strony ul. Lutomierskiej i na wysokości ul. Niedużej stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przystanek. Nie było tam pasażerów oczekujących na autobus.
Nie było też osób poszkodowanych wśród pasażerów Toyoty (autem podróżowały jeszcze 3 kobiety).

Policjanci za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze ukarali 77-letniego pabianiczanina mandatem w wysokości 1500 złotych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wszystko pięknie, ale kto zapłaci za zniszczony przystanek?

Panie redaktorze a co to za nowomowa? Jest w polskim słowniku takie słowo?

Jeśli jest Pan takim językowym znawcą, to trzeba zauważyć, że w Pana wypowiedzi brakuje przecinka.

Last edited 1 rok temu by Interpunkt

Mężczyźni na tory

Ale to wcale nie śmieszna i bardzo szowinistyczne! wstyd tfu!

Badania od 60 roku życia co rok i nie będzie takich wypadków.

Kolejny wypadek spowodowany przez dziadka za kółkiem. Ile jeszcze będziemy zmagać się z nieodpowiedzialną geriatrią na naszych drogach?

Do czasu wprowadzenia badań lekarskich po 60 roku życia co rok stwierdzających zdolność do prowadzenia pojazdu.

Najwięcej wypadków powodują mężczyźni w wieku 25-39 lat. Biorąc pod uwagę wskaźnik wypadków na 10000 populacji z kolei sprawcy w wieku 18-24. Kierowcy po 60 roku życia powodują przy każdym sposobie liczenia najmniej wypadków.

Po 60 powodują najmniej bo jest ich najmniej. Najwięcej jeżdżących i posiadających uprawnienia jest w przedziale 25 – 39 to wiadomo że będą powodować najwięcej wypadków. To tak jakby podać że najwięcej ocen w szkołach wystawiają kobiety w wieku 25 – 39 a najmniej po 60.

Bzdura. Oto dane w przeliczeniu na 10 tys. kierowców w danej grupie wiekowej: najwięcej wypadków powodują osoby w wieku 18-24 lat i jest to 18,4. Kierowcy w wieku 60+ powodują jedynie 4,9 wypadku.

Wróć do dyskusji jak nauczysz się czytać ze zrozumieniem. Żeby uniknąć takiego bzdurnego argumentu jak Twój specjalnie podałem również wskaźnik na 10 000 populacji. Oznacza to że biorąc pod uwagę 10000 kierowców po 60 roku życia, nadal powodują oni procentowo najmniej wypadków, mniej niż każda inna grupa stosując tą samą metodę liczenia.

To było przekroczenie prędkości, więc wybaczamy. Młodzi jeżdżą jeszcze gorzej.

Staremu dziadowi zabrać prawo jazdy i wysłać na badania kompletne jak dla kierowców zawodowych, bo może już się nie nadaje do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe szczęście, że nikogo nie było na tym przystanku.

a Tobie najlepiej zabrać prawo głosu bo to tylko szkodzi społeczeństwu

Tobie najlepiej zabrać prawo jazdy

Dziadek wjeżdża w przystanek- zabrać mu prawo jazdy, nie powinien już jeździć, mógł kogoś zabić.
Babcia wjeżdża na przejściu dla pieszych w dziecko- kto wypuścił gówniarza na ulicę, niech rodzice płacą, do więzienia z nimi, co za głupie przepisy, że straciła prawo jazdy.

po 60 roku życia obowiązkowe badania. Nie każdy już się wtedy nadaje na kierowcę i ma na tyle świadomość i odpowiedzialności żeby nie wsiadać za kierownicę. Oczywiście nie biorąc wszystkich pod jedną kreskę. Niestety stan zdrowia się zmienia

Multum osób po 50 ma cukrzycę a po 60 to już plaga i o tym nie wiedzą a takie badania okresowe mogłyby dużo zmienić ale nikt tego nie wprowadzi bo nikt nie chce zacząć z najliczniejszą grupą wiekową.