Strona główna Aktualności Z miasta Znowu nieudany przetarg. Czy możemy stracić 4,5 mln zł na remont starówki?

Znowu nieudany przetarg. Czy możemy stracić 4,5 mln zł na remont starówki?

15
Unieważniony został trzeci przetarg na rewitalizację pabianickiej starówki. Nie ma firmy, która podjęła by się prac w zabezpieczonym przez urząd miejski budżecie. 

Przypomnijmy, że ze środków rządowych otrzymaliśmy 4,5 mln złotych, natomiast 0,5 mln zł na tę inwestycję ma dołożyć ratusz z miejskiego budżetu. Okazuje się jednak, że firmy startujące w przetargach zadają dużo więcej za wykonanie rewitalizacji. Najniższa oferta w trzecim przetargu wyniosła jednak 7 676 430 zł. Z tego powodu przetarg unieważniono.

Jak udało nam się ustalić urzędnicy mają wystąpić o kolejne środki finansowe na ten cel. Jak pisaliśmy ostatnio, senator Maciej Łuczak zapowiedział, że będzie zabiegał o dodatkowe pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Prezydent Grzegorz Mackiewicz zapowiedział kolejny przetarg. Najprawdopodobniej zostanie ogłoszony w połowie przyszłego tygodnia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jeżeli w kolejnym przetargu rozjeżdżają się ceny to dziecko z przedszkola wie że trzeba dołożyć pieniędzy albo ograniczyć zakres prac. Ale prezydent zapowiedział kolejny przetarg. Czy tam nie ma nikogo przytomnego? Tak marnuje się przyznane dla miasta środki.

No bo Grzesiu nie ma kasy.

Zgadza się. Wystarczy, żeby każdy mieszkaniec dołożył do inwestycji niewiele ponad 40 zł i będzie zrobione.

Dam sobie rękę uciąć, że w następnym przetargu najmniejsza oferta będzie wyższa niż w tym.

Przeczytałeś tekst? Może zacznij od tego.

Planami rewitalizacji Starówki chyba zajmują się osoby, które nic o tym mieście nie wiedzą. Wcześniej był problem z parkowaniem, teraz parkujemy na placu, wystarczy spojrzeć jak dużo osób z niego korzysta. Po remoncie mieszkańcy kamienic zajmą dostępne miejsca parkingowe, uczniowie dwóch szkół będą parkować…nie wiem gdzie, bo Gdańska już o 8.00 jest zapełniona autami. Ten plan z ławeczkami to chyba tylko dla tych pijaczków, żeby mieli gdzie pić i spać. Czy nie łatwiej i taniej by było zrobić tam po prostu parking? Za „chwilę” żadnego sklepu tam nie będzie…

Łatwiej i prościej ba ekonomiczniej i przede wszystkim zdrowo to będzie pieszo po mieście chodzić a nie wszędzie autem.
Na dziś plac na starym mieście ma zielone światło na parkowanie ze względu na ciągnący się remont torowiska

Powiedz to matce z dwójką dzieci, co musi je rozwieźć do szkoły, przedszkola, ogarnąć zakupy i jechać do roboty. Nikt normalny nie będzie tego komunikacja miejska ogarniał bo będzie z domu wychodził o 7 i wracał o 19. A gdzie życie?

No, to jest argument za zrobieniem parkingu, zamiast przyjaznego skweru do odpoczynku. Inaczej ta matka sobie w życiu nie poradzi.

Najlepiej zabetonujmy wszystko i zróbmy jeden wielki parking. Państwo kierowcy to najlepiej pod samą klatkę czy wejście do sklepu by podjechali bo nie chce się parę kroków zrobić. Jak pod moim blokiem nie ma miejsca to parkuję gdzie indziej i korona mi z głowy nie spada jak mam dość pięta-palec.

Planami rewitalizacji Starówki chyba zajmują się osoby, które nic o tym mieście nie wiedzą. Wcześniej był problem z parkowaniem, teraz parkujemy na placu, wystarczy spojrzeć jak dużo osób z niego korzysta. Po remoncie mieszkańcy kamienic zajmą dostępne miejsca parkingowe, uczniowie dwóch szkół będą parkować…nie wiem gdzie, bo Gdańska już o 8.00 jest zapełniona autami. Ten plan z ławeczkami to chyba tylko dla tych pijaczków, żeby mieli gdzie pić i spać. Czy nie łatwiej i taniej by było zrobić tam po prostu parking? Za „chwilę” żadnego sklepu tam nie będzie

Ja tylko spytam ,na co komu szkutnia ? Kto się zgodził na tak beznadziejną inwestycje ? Obstawiam że kwota która była przeznaczona urośnie x2 ,zamiast robić poważne inwestycje Pan prezydent wyraził zgodę ba budowę czegoś co ….
Do widzenia Panie prezydencie ze swoją ekipą,cza swym się już skończył .

Może zmniejszyć w projekcie ilość nawierzchni betonowej, a na podłoże wykorzystać gruz z” pomnika”

Proponuję czyn społeczny. Pójdę i zrobię. Kto idzie? A pieniądze…pomyślimy!

My ze szwagrem zrobimy tanij i lepij. Byndzie wincyj trowy, bo jest tańsza i lepsza. My już robili podobne projekty i wyszło cacy. Weźmiemy za to 2 mln, a puste butelki z budowy sprzedamy i oddamy na tace do kościoła.
Bydzie pienknie