Strona główna Aktualności Z miasta Montują stojaki na rowery

Montują stojaki na rowery

4

Pracownicy ZDiZM montują stojaki na rowery na targowisku przy ul. Moniuszki.

Interpelację z prośbą o zamontowanie stojaków na rowery przy targowiskach na Bugaju oraz przy ul. Moniuszki pod koniec stycznia wystosował radny PiS – Rafał Madaj.

W odpowiedzi poinformowano radnego, iż w roku poprzednim zamontowano już 2 stojaki przy ulicy Moniuszki oraz 3 wzdłuż ulicy Nawrockiego. Zapewniono także, iż będzie to kontynuowane, ale tylko w zakresie targowiska przy ul. Moniuszki, gdyż teren targowiska i ulic wewnętrznych na Bugaju jest w wieczystym użytkowaniu PSM, natomiast ulica Grota-Roweckiego należy do starostwa powiatowego.

Dziś rozpoczęto montaż stojaków przy rynku na Moniuszki. W sumie stanie ich 5, a do każdego będzie można przypiąć po 5 rowerów. Koszt tej inwestycji to 1795 zł. Za montaż opowiadają pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej.

REKLAMA
Poprzedni artykułMłodzi tenisiści rządzą w województwie
Następny artykuł„Mechanik” obronił tytuł (ZDJĘCIA)
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gratuluję myślenia…a raczej jego brak. Na środku chodnika stojak na rowery? Puknijcie się w łeb kretyni. Po przypięciu do niego rowerów nie będzie przejścia chodnikiem. Kolejna sprawa ktoś kto stwierdzi że stanął mu na drodze stojak to go po prostu zniszczy.

Na Pułaskiego przy poczcie tez stoją takie, ale prawie nikt ich nie używa tylko przypinają zaraz obok schodków albo opierają po prostu o murek. Dlaczego ludzie tak robią? Bo nie wiedzą, te stojaki nie mają żadnego oznaczenia, ot po prostu takie coś metalowe sobie stoi, nie mają tych niebieskich oklein „stojak na rowery”.

nie prawda! ja się przypinam regularnie i dobrze że są

Jak bardziej dobrze że są i cieszy mnie że przypinasz tam rower. Napisałem w końcu że „prawie nikt” ich nie używa, ty jestes po prostu w tej mniejszości co używa. Mieszkam tam w okolicy i wiem jak sytuacja wygląda.