Strona główna Dzieje się Sport Młodzicy z sukcesami w Lublinie

Młodzicy z sukcesami w Lublinie

0
Młodzi biegacze Azymutu Pabianice wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. W starciu z zawodnikami z województwa lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego wypadli oni bardzo dobrze.

Pierwszego dnia odbyły się zmagania na dystansie sprinterskim oraz bieg sztafetowy. Świetnie poradziła sobie nasza sztafeta w składzie Marika Kozuń, Magdalena Janiak i Kaja Młynarczyk, której miło niewielkiego doświadczenia udało się stanąć na najniższym stopniu podium. Jeszcze lepiej poszło trójce mężczyzn, którzy w składzie Karol Sieroń, Jerzy Durma oraz Maciej Sztranek wywalczyli srebrne krążki. Pozostałe sztafety uplasowały się w pierwszej dziesiątce na odpowiednio siódmym i ósmym miejscu.

W biegach indywidualnych najlepszy okazał się Maciej Sztranek, który w sprincie zajął piątą lokatę, a w biegu klasycznym był czwarty. Punkty dla pabianickiego klubu w biegach indywidualnych zdobywali także: Marika Kozuń, Kaja Młynarczyk, Magdalena Janiak, Karol Sieroń, Jerzy Durma, Oskar Wesołowski, Franciszek Krempiński, Wojciech Kielnerowski, Jakub Wiśniewski oraz Ignacy Górak.

W czasie gdy młodzicy rywalizowali w mistrzostwach, inna grupa biegaczy Azymutu walczyła w zawodach towarzyszących o IV. Puchar KU AZS UMCS. Po złoto sięgali Alicja Grochowalska (K16), Małgorzata Biniecka (K21), Adam Wiśniewski (M10) oraz Piotr Krawczyk (M12). Srebra zawisły na to na szyjach Katarzyny Konc (K35/40) i Michała Łubisa (M21). Na najniższym stopniu podium stawali za to Jan Sztranek (M21) oraz Paweł Sztranek (M40/50).

REKLAMA
Poprzedni artykułMHT Pabianice zaczęło sezon od wygranej
Następny artykułJapończycy ruszyli z budową
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments