W ubiegły piątek na węźle S8 w Pawlikowicach Opel Vivaro wjechał w bariery energochłonne. Rannych zostało 6 osób. 

Jedną z najciężej poszkodowanych jest 20-letnia Klaudia Hendel, zwyciężczyni programu „Bitwa na głosy”. Dziewczyna wracała z Wrocławia, gdzie studiuje, do domu w Morawicy.
Jak podaje portal o2.pl 20-latka jechała „na stopa”.

Udało jej się znaleźć kierowcę BlaBlaCara, który jechał w jej rodzinne strony, a o poszczególnych etapach podróży na bieżąco informowała swoich rodziców. W ostatnim sms-ie do mamy napisała, że ma miłe towarzystwo i droga mija w sympatycznej atmosferze. Kiedy nie dojechała na umówioną godzinę do Kielc, gdzie czekali na nią rodzice, zaczęli się martwić. Dzięki specjalnej aplikacji chłopak Klaudii zlokalizował jej telefon. Gdy okazało się, że cały czas stoi na autostradzie, rozpoczął poszukiwania informacji w Internecie. Stąd rodzice dowiedzieli się o wypadku pod Pabianicami – czytamy na portalu.

Dziewczyna jest w bardzo ciężkim stanie. Była reanimowana, a do szpitala zabrał ją śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Lekarze wycieli jej kawałek śledziony, kawałek żołądka, kawałek wątroby, miała poobijane nerki, przebite żebrami płuca, zmiażdżoną lewą część klatki piersiowej i całkowicie wyrwaną z barku rękę. Lekarze wstawiali jej bajpasy, ponieważ doszło do przerwania tętnicy i wszystkich nerwów. Grozi jej amputacja ręki.

REKLAMA
Poprzedni artykułPuls Biznesu o fabryce w Ksawerowie
Następny artykułDziś więcej radiowozów na drogach
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

blablacar to nie autostop

Barierki nie miały prawa się rozpaść i ranić pasażerów !!!!!!!!!!!! Droga S8 i S14 powinna zostać natychmiast zamknięta jako niebezpieczna a wykonawcę wziąć za tyłek !!!!!!!!!!!!!!

To dziewczyna miała 20 lat tak jak w artykule czy 15 jak w reportażu .. Bo nie bardzo rozumiem ;).

Zenek@..przecież na tym zdjęciu widać jak byk, że samochód centralnie przywalił w barierke na zjeździe, żaden mur by nie wytrzymał uderzenia z kilkoma pasażerami, a co dopiero pare słupków i blach…poza tym nawet kawałek blachy z barierki nie znalazł sie w kabinie samochodu,…poszperaj w sieci

@andre powiem Ci tylko tyle te barierki w trakcie uderzenia powinny się zwinąć a tutaj przebiły samochód nie zwinęły się tak jak powinny przebiły pasażerkę siedzącą z tyłu niestety ta trasa powinna być zamknięta albo zbadane jej bezpieczeństwo.