Strona główna Na sygnale Pożary Milionowe straty w Budmaxie. Z ogniem walczyło 70 strażaków

Milionowe straty w Budmaxie. Z ogniem walczyło 70 strażaków

38
Zostały oszacowane wstępne straty po wielkim pożarze hurtowni Budmax – wynoszą 5,7 mln zł. Co było przyczyną tego zdarzenia, będzie dopiero wyjaśniane.

Gdy strażacy wyjechali do akcji, pożar był już w pełni rozwinięty.

– To bardzo nietypowa sprawa, dlatego że droga wojewódzka nr 485 jest bardzo uczęszczana przez uczestników ruchu drogowego, a hurtownia znajduje się właśnie przy tej drodze – stwierdza st. kpt. Michał Kuśmirowski z komendy powiatowej PSP.

Wychodzące na dach płomienie zauważył przejeżdżający tamtędy zastęp OSP w Pabianicach, który wracał z innego pożaru, przy ul. Narutowicza (WIĘCEJ).

Pożar objął ponad 1300 metrów kwadratowych powierzchni. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin . Nie sprzyjała jej pogoda – z powodu burzy, dla bezpieczeństwa strażaków, przestano podawać wodę z drabiny mechanicznej. Działania zakończyły się po 8.00 (ZDJĘCIA I WIDEO Z POŻARU).

W związku z pożarem komendant PSP powoła zespół, który ma wyjaśnić przyczynę tego zdarzenia. Zajmie się tym również policja (na miejscu mają pojawić się technicy, możliwe, że również biegły sądowy).

– Jedną z przyczyn, które bierzemy pod uwagę jest utrata izolacyjności przewodów elektrycznych. Trzeba sprawdzić, czy budynek był poddawany okresowym badaniom. Drugą są elektronarzędzia akumulatorowe, które były na ekspozycji sklepu – mówi st. kpt. Michał Kuśmirowski.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 21 zastępów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej z całego powiatu. Naszym strażakom pomagały również jednostki z Łodzi (przyjechał samochód, który uzupełnia butle z powietrzem do aparatów ochrony dróg oddechowych, ciągnik siodłowy z cysterną, drabina). W sumie do gaszenia Budmaxu skierowano 70 strażaków.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

na Strażakach to zawsze można polegać!

Taka praca. Za to są wynagradzani. I mają zaje.fajne zarobki
A takie noce jak wczorajsza są od wielkiego dzwonu.
Popracowali i dwa dni wolne.

Zajefajne zarobki? Chyba zajezaniskie. Co drugi strażak dorabia w tych – według Ciebie wolnych od pracy.
Swoją drogą jaka zazdrość 🙂

Zapisz się

Zapraszam do zapisania się do kilku jednostek OSP będących na miejscu które wg. Opinii są dobrze wynagradzane i odpoczywają dwa dni po działaniach

Ogromne współczucie dla tych polskich rodzinnych przedsiębiorców którzy tak dobrze radzili sobie w branży . Szczególnie gdy obok niedawno wyrosła konkurencja.

Kamery i komputery pewnie poszły z dymem, tak przyczyna była by jasna. Smutna sprawa, bo to była naprawdę dobra hurtownia dla budowlańców, a zdaje się, że w jej strukturach prowadzone były nawet praktyki uczniowskie.

Może były w pomieszczeniu które względenie ocalało albo nagrywały na jakiś nośnik sieciowy. Ekspertem nie jestem, ale na różnych zdjęciach widać, że najbardziej spalona/okopocona jest przednia część dachu od wejścia i komin. Czyżby jakieś podpalenie? Wystarczyło wybić szybe i rzucić coś w miejsce z chemikalami i długo nie trzeba było czekac na takie rozprzestrzenianie. Wybuch akumulator w jakiejś wkrętarce jeżeli czymś takim handlowali raczej mało możliwy.

dane zawsze można spróbować odzyskać. zależy ile hajsu na to sie przeznaczy

Straszne!!! Mam nadzieję, że byli ubezpieczeni i że się odbudują.

Odbudować się w tych czasach to nie będzie proste. Materiały budowlane zdrożały niesamowicie. A z każdym dniem straty. Sklep przestał handlować. Trzymam kciuki.
By ruszyło od nowa.

Myślę że ubezpieczenie się wypnie skoro system przeciwpożarowy nie zadziałał, jeśli tak jak napisane przypuszczenie padło na wadliwą instalacje elektryczną to będzie właściciel w plecy pare złotych

Co Ty gadasz za bzdury widziałeś Polisę że dajesz głos ???

Jeżeli mają dokumenty na to że przegląd instalacji byl sprawdzany i ma ważne badania to ubezpieczyciel musi wypłacić. Odszkodowanie

Może nie było systemu przeciwpożarowego skoro pożar strażacy odkryli jakby przypadkiem?

ubezpieczalnie zawsze sie wyprą . szkoda na nich kasy.

Jak ja bym był na miejscu właściciela to chyba tylko sznur. Nie wyobrażam sobie co muszą przeżywać. Chyba że kasy mają w c.. j.

No to BUDCHADEK i BRICKOMARCHEW , CASTAROMAAA pozbyły się konkurencji. Ciekawe jak z okresowymi badaniami na inst. odgromową i przeciw. przepięciową. Pan Gutek albo Lutek jak podstemplował uprawnieniami ma teraz ciepło… bardzo ciepło …

taaa badania. tak jak w wodociągach, przychodzi koleś od gaśnic i sprzedaje pracownikom blankiety na ważne gaśnice do aut, bez ich sprawdzania. a prezesostwo tylko pośredniczy u pracowników z rozprowadzaniem tej lipy. i każdy jest zadowolony! mam zasadne podejrzenia że tak samo traktuje systemy gaśnicze w zakładzie.

To nie jest żadna wielka tragedia, tylko przejście na emeryturę właścicieli. Firma dobrze ubezpieczona czego chcieć więcej przynajmniej zeszli ze sceny z przytupem 😉

Gdyby głupota potrafiła latać to byłbyś ponad chmurami…

czy ktoś prowadzi jakieś badania tyksologiczne? czy mogę wyjść na dwór? gdzie była SM ze swoim dronem, kiedy się farby paliły?

Jessica Ty jak odpalisz tekst to mojemu Januszowi kapcie spadają

ło rany jak kapcie spadły to nie przeżyje! weź może zapobiegawczo jakiś ściągacz na gumke przeszyj do kapci?

Masz męża Janusza i synka Sebę?. Tak z ciekawości typam

Mąż jest Januszem z zamiłowania, a na imię ma Seba. Mamy (znaczy ja mam) synka Brajanka. Ale oczekuję curki i chyba nazwę ją JULA a na drugie dam jej Marian, gdyby zmieniła płeć za kilka lat, nie bedzie musiała papierów zmieniać.

Jak ja uwielbiam Twoje komentarze! 😀 Zawsze się uśmieję. Dobra robota! <3

Powinna być informacja o zakazie wychodzenia i prośba o zamknięcie okien ale to są Pabianice tu komuna ma wywalone na lud pracujący

Informacja od kogo i gdzie? Na portalu chwilę po wybuchu pożaru pisaliśmy, że palą się farby i rozpuszczalniki, jak ktoś przeczytał to mógl zamknąć okno.

Informacja od rzecznika straży pożarnej, a zamieszczone chociażby tutaj.

Jak by mi ktoś zaczął wyć o drugiej w nocy przez jakieś nagłaśniacze, że mam nie wychodzić z domu to byłbym nieźle wkur…..ony

kolejna trafiona , bez informacji i prośby o zamknięcie okien sama byś tego zrobiła , pomimo smrodu, ale jak jest informacja i prośba – to zamknę

Czy budynek miał instalację ppoż?
Czy byl pilnowany przez ochronę?

Wszyscy żałują, współczują. Znam takich co zacierają ręce i się cieszą. A to wielka tragedia dla właścicieli i pracowników. Odszkodowanie, jeśli będzie, to perspektywa roku a może dalej. A co teraz? Ci ludzie muszą żyć, mają rodziny. Firmy współpracujące miały dostawcę materiałów i doradców a teraz nic, trzeba szukać. Jedna tragedia pociąga inne. Może by tak pomóc a nie roztrząsać co i jak było. Od tego będzie dochodzenie i odpowiednie służby. Jeśli ktoś jest podobnego zdania i zależy mu na tej firmie (odbudowie) to może by tak coś wymyślić, choćby doraźnie. Jakaś zrzutka by mogli zacząć prosperować.

nie popadajmy w paranoje z jakimiś zbiórkami , jeśli ktoś prowadzi biznes od ponad 20 lat to jest świadom zagrożeń i powinien posiadać ubezpieczenia , przeglądy okresowe jeśli to wszystko posiadał to odszkodowanie otrzyma bez problemu .
gorzej z pracownikami bo nagle stracili pracę . Co do klientów , jak powiedział pewien klasyk biznesu ” biznes nie lubi pustki ” i to jest przykre ktoś już zaciera ręce że ich przejmie.

ze wszystkim się zgadzam, oprócz tego że ubezpieczenia na bank nie dostanie. nie znam nikogo z branży kto by dostał. Zawsze jest jakiś hak dobijający. chyba że się ma mocną papugę!

są zbiórki na alimenciarza, na lempart z lgbt, na trzecią zmianę płci dla nastolatko. Dlaczego nie może być dla nich zbiórki?

Wiadomo już coś oficjalnego o pożarze? Miasto huczy od plotek i nie wiadomo w co wierzyć 🤔